Zavrieť

Porady

oprava chyby - minimálna mzda

Dobrý deň,

nedopatrením sa mi stalo, že jedenému zamestnancovi som nezvýšila mzdu od 01.01.2010. Dovtedy mal 300€ brutto. Všimla som si to až teraz. Ako treba opraviť takúto chybu? Okrem iného ma zrejme mzdový systém nepustí do uzavretých mesiacov...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    renatka9, doporučujem tak ako radí Janka, už sme sa raz tu na túto tému bavili a vtedy som pripravila jednoduchú tabuľku http://www.porada.sk/1243988-post10.html Podľa môjho názoru je vhodná pre prípadnú kontrolu alebo ak niekto iný zoberie do rúk mzdy, aby bol v obraze. Celá téma tu http://www.porada.sk/t127108-chyba-p...ml#post1243988
    Naposledy upravil Marína : 15.07.10 at 10:14

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    renatka9 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    nedopatrením sa mi stalo, že jedenému zamestnancovi som nezvýšila mzdu od 01.01.2010. Dovtedy mal 300€ brutto. Všimla som si to až teraz. Ako treba opraviť takúto chybu? Okrem iného ma zrejme mzdový systém nepustí do uzavretých mesiacov...
    No neviem aký systém používaš, v práci máme pohodu a.... nepustí opravovať ked sú zaúčtované mzdy. No ak sa zaúčtovanie a likvidácia zruší, tak sa dá mzda opraviť - tiež sme mali chybu a opravovali ju.
    Iné ti zrejme neostane, len otvoriť a prerobiť všetky mzdy od začiatku roka. A samozrejme evidovať o koľko sa zvýšia odvody do ZP a SP za tie mesiace, potom poslať opravné výkazy do ZP a SP, a tiež aj doplatiť odvody.

    Je to pracné, no ja inú cestu nevidím.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Dobrý mzdový systém by Ti nemal dovoliť vystaviť mzdu s odpracovaným plným pracovným fondom so mzdou nižšou ako minimálna mzda.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ja by som to kľludne doplatila teraz v mzde, samozrejme aj priemery treba prepočítať.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Systém by mal pustiť opravovať spätne, ak sa jedná o komerčný program väčšinou. Takže ak pustí - je treba všetko opraviť - mzdy, daň zo závislej činnosti, odvody do SP a ZP za každý mesiac a znova zaúčtovať mzdy. Ak nepustí - máš dve možnosti:
    doúčtujete rozdiel dňom, kedy bolo predmetné zistené, alebo doúčtujete rozdiel interným dokladom každý mesiac. Každopádne platí, že výkazy treba opraviť a doplatiť rozdiely, lebo napríklad je zákonom stanovený minimálny vymeriavací základ pre poistné do SP a toto treba dodržať.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ešte by som doplnila, že renatka9 má platené odvody načas do SP a nemala na dané mesiace vydané Rozhodnutie. Vtedy sa treba najprv odvolať voči Rozhodnutiiu aby jej vedeli naučtovať správny opravený výkaz.

    oprava chyby - minimálna mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.