Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce

Ahojte všetci,chcem sa opýtať na dohodárov,máme troch dohodárov a ešte sme ich nenahlásili v SP.Kedy pre nich platí hlásenie?Je to dátum kedy začali vykonávať prácu?A kedy ich treba odhlásiť zo SP?Keď u nás skončia svoju prácu?Dobre tomu rozumiem?A ešte sa chcem opýtať,kto vypláca rodičovskú dovolenku?Úrad sociálnych vecí a rodiny?Ďakujem
Usporiadat
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
Musíš ich nahlásiť hneď ako začnú pracovať na Reg. list FO napíšeš tam do horného rohu dohoda. A potom ak mu zamestnávateľ da pracovný pomer na stálo zrušíš dohodu a znova prihlásiš ako zamestnanec čiže už nenapíšeš dohoda ale škrkneš políčko zamestnanec. ALe už aj do zdravotnej poistovne ho musis nahlasiť. A
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem,len som počula že ich treba nahlásiť vždy k prvému v mesiaci a neviem či je to pravda alebo nie.Tak teraz neviem.
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
Ja som také nič nepočula tak ani ja neviem ale ja to robím tak . Napr. teraz som prihlasovala dohodara ktorý začal pracovať k 10,10,2005 a nic mi tam nepovedala na soc.poist.
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

SILVIA54
Ahojte všetci,chcem sa opýtať na dohodárov,máme troch dohodárov a ešte sme ich nenahlásili v SP.Kedy pre nich platí hlásenie?Je to dátum kedy začali vykonávať prácu?A kedy ich treba odhlásiť zo SP?Keď u nás skončia svoju prácu?Dobre tomu rozumiem?A ešte sa chcem opýtať,kto vypláca rodičovskú dovolenku?Úrad sociálnych vecí a rodiny?Ďakujem
Treba ich prihlásiť najneskôr jeden deň pred začiatkom práce.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Silvia, nahlasit ich treba este pred nastupom do zamestnania, a ked skoncia pracu, tak ich treba na tlacive RLFO odhlasit.Prihlasit a odhlasit sa moze aj prostrednictvom SMS, mailu alebo faxu ak sa nestiha ist do nastupu zamestnanca do SP.

Janulka, prihlasovala si dohodara, ktory zacal pracovat k 10.10.2005? To je trosku neskoro nie, nahlasit si ho mala este pred nastupom do zamestnania. Keby ti prisla kontrola napriklad 15.teho, tak by ich prve zaujimalo ci je prihlaseny v SP.
A este nieco, v SP ti pri okienku nepovedia nic, oni to nesleduju väcsinou, len potvrdia kopiu a daju peciatky a to je vsetko, oni su tam len od toho, aj ked v u nas v Poprade uz zapisuju aj cas kedy som to doniesla na SP a davaju mi to podpisovat.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Tak dám príklad,pochopila som to takto:dohodár začne pracovať u mňa napríklad 10.11.a ja ho prihlásim do SP najneskôr 9.11.,teda keby prišla kontrola a chce vidieť papier tak mu ho hneď ukážem.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

áno, presne tak.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

martina12
Treba ich prihlásiť najneskôr jeden deň pred začiatkom práce.
S tymto trosku nesuhlasim, pripajam link na SP http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=428&lang=sk , kde sa pise, ze:
- prihlasit zamestnanca treba "pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca a odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení atd."
- prihlásit dohodara treba "pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu"
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem Vám pekne.Pomohli ste mi.A tá lehota pre zamestnancov do 8 dní po začatí pracovného pomeru prihlásiť do SP a ZP ešte platí?
0 0
JanulkaJ JanulkaJ

JanulkaJ je offline (nepripojený) JanulkaJ

Som super baba
No dobre ale ved to staci do 24 hod nahlásiť,nie? A ked sa odhlasuje tak ako to je?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

SILVIA54
Tak dám príklad,pochopila som to takto:dohodár začne pracovať u mňa napríklad 10.11.a ja ho prihlásim do SP najneskôr 9.11.,teda keby prišla kontrola a chce vidieť papier tak mu ho hneď ukážem.
Moze to byt aj takto, ale ak sa to nestiha, tak to moze byt aj tak, ze ked zacina pracovat zamestnanec o 8.00 hod.tak ho kludne mozes prihlasit aj 7.30, len to potom musis vediet zdokladovat, ze bol prihlaseny pred 8.00 hod.

Do 8 dni by sa mali oznamovat zmeny, ale prihlasenie a odhlasenie zamestnanca sa musi nahlasit pred nastupom zamestnanca do prace, a do 3 dni sa musi dorucit original RLFO do SP.

Fuuuuha, dnes ste rychlejsi v odpovediach ako ja
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahoj Nikulik,tak podľa pomôcky ktorú si uviedla vyplýva že aj zamestnancov musí zamestnávateľ nahlásiť nejneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca,takže tak isto ako dohodára.Je to správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54
Ahoj Nikulik,tak podľa pomôcky ktorú si uviedla vyplýva že aj zamestnancov musí zamestnávateľ nahlásiť nejneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca,takže tak isto ako dohodára.Je to správne?
Správne, treba ich poprihlasovať ešte predtým ,ako začnú vykonávať pracovnú činnosť pre spoločnosť.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

A nemá na to zamestnávateľ lehotu do 8 dní po nástupe do zamestnania?Ja som tiež nestupovala k 1.10. a prihlásená som bola až 7.10.do SP a ZP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54
A nemá na to zamestnávateľ lehotu do 8 dní po nástupe do zamestnania?Ja som tiež nestupovala k 1.10. a prihlásená som bola až 7.10.do SP a ZP.
Do ZP je potrebné prihlásiť do 8 dní, ale do SP podľa najnovšej verzie zákona
o SP pred začatím vykonávania činnosti.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem ti.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
SILVIA54
A nemá na to zamestnávateľ lehotu do 8 dní po nástupe do zamestnania?Ja som tiež nestupovala k 1.10. a prihlásená som bola až 7.10.do SP a ZP.
Ešte doplním, že to platí od 1.4.2005 podľa zákona o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní č.82/2005 Z.z. Takže bacha, všetko sa mení za pochodu.
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Ahojte, ja sa chcem este opytat, prosim Vas po lopate:

1. kedy uzavriet zmluvu
2. kedy nahlasit dohodara
3. kedy moze zacat vykonavat cinnost?

Lebo dohoda by mala byt podpisana den pred vznikom pracovnej cinnosti a nahlasenie tiez, nie? Ja mam z toho chaos...Chcela by som, aby zienka - dohodarka pracovala uz tento tyzden, co najskor, ako sa len legalne da.

Dakujem Vam velmi pekne !
Naposledy upravil veronikaa : 01.11.05 at 19:05 Dôvod: lebo zmluva by mala byt... -) lebo dohoda by mala byt...
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Chcela by som sa spýtať trochu z iného konca. Ak máme dohodára, ktorému končí dohoda v decembri tohto roku a chceme uzatvoriť novú dohodu od nového roku, tiež ho musíme odhlásiť a znovu prihlásiť? Znovu treba vypísať reg. list, alebo stačí s ním uzatvoriť novú dohodu a na soc. poisťovňu nemusíme nič nahlasovať.

Ďakujem GabiZ
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikaa
Ahojte, ja sa chcem este opytat, prosim Vas po lopate:

1. kedy uzavriet zmluvu
2. kedy nahlasit dohodara
3. kedy moze zacat vykonavat cinnost?

Lebo dohoda by mala byt podpisana den pred vznikom pracovnej cinnosti a nahlasenie tiez, nie? Ja mam z toho chaos...Chcela by som, aby zienka - dohodarka pracovala uz tento tyzden, co najskor, ako sa len legalne da.

Dakujem Vam velmi pekne !
Ak chceš mať istotu, že nič nezmeškáš, neprihlasuj dohodára (ani zamestnanca) najprv sms-kou, faxom, mailom....prihlás ho rovno od 3.11.05 na riadnom tlačive (nechaj si kópiu registračného listu potvrdiť v podateľni 2.11.05). Zmluvu uzatvor od 3.11.05, dátum uzatvorenia daj napr.31.10.05. Činnosť začne vykonávať 3.11.05.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať