Zavrieť

Porady

Paralia, Sarti alebo Olympic Beach??

Ahojte,
s priatelom momentalne hladame nejaku dovolenku za dobru cenu, a rozhodli sme sa pre Grecko autobusom, Olympska riviera, resp. Sarti. Vie nam niekto poradit ci Olympic Beach,Paralia alebo Sarti, kde je dobre ubytovanie (nie sme narocni, no nejake tie svaby a podobne veci fakt neznesieme) a cez aku cestovku je najlepsie? Popripade vase nazory na plaz, more a podobne Viem ze 100 ludi 100 chuti, ale vzdy lepsie vediet aspon nejaky nazor ako ziadny Na dovolenku k moru idem 1.krat tak chcem aby bola co najlepsia
Dakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Daj si do vyhľadávača (hore) "Grécko" , nájdeš veľa príspevkov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja som bola s Turancar, ubytko bolo fajn ale pláž bola premňa preľudnená. Boli sme v Parálii. Pokiaľ mám info., pre mladých tam boli dobré diskotéky. Druhý krát by som na tú pláž nešla.
Naposledy upravil Luna : 15.07.10 at 12:16
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V paralii a Olymic b. je strasne vela meduz. A to po celu sezonu, velmi plytke more, nevhodne pre plavcov, strasne vela ludi na plazi. Inak pekne,ale raz stacilo.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja osobne mam precestovane cele Grécko, Olympsku rivieru, poloostrov Chalkidiki, ak chces pokoj, nie vela ludí, dobre sa najest, oddychnut si, pripadne vecer si ist posediet do malej tichej kaviarnicky , alebo taverny jednoznacne Ti odporucam Sarti, je tam krásna dlhá pláž, nie je preludnená, len niekedy ked su velke vlny tak musis ratat s tym, ze more vyplavy to co skryva, tato plaz je vyhodna i tym, ze su tam miesta i s hlbokou vodou hned, ale i take kde si mozes zahraz vodne hry .
1 0
makli makli

makli je offline (nepripojený) makli

Dakujem Vam za odpovede. My sme najprv premyslali nad bulharskom, ktore sme aj hned zavrhli a potom co sme videli ceny LM do Grecka sme definitivne rozhodnuti.. Len dalsou prekazkou bolo vybrat oblast, tak preto dakujem za Vase postrehy. Znama nam odporucala Paraliu- chodi tam uz vyse 8rokov, a zevraj vzdy takmer priehladne more a cista plaz... no na forach povacsine bolo pisane nieco ine... a tie meduzy hm, tak tie nas odradzaju uz dost.. no to more ktore je plytke by sa hodilo kedze som neplavec A to Sarti, hmm, vyzera to dobre podla vsetkych... uz len najst vyhodny LM
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

makli Pozri príspevok
Dakujem Vam za odpovede. My sme najprv premyslali nad bulharskom, ktore sme aj hned zavrhli a potom co sme videli ceny LM do Grecka sme definitivne rozhodnuti.. Len dalsou prekazkou bolo vybrat oblast, tak preto dakujem za Vase postrehy. Znama nam odporucala Paraliu- chodi tam uz vyse 8rokov, a zevraj vzdy takmer priehladne more a cista plaz... no na forach povacsine bolo pisane nieco ine... a tie meduzy hm, tak tie nas odradzaju uz dost.. no to more ktore je plytke by sa hodilo kedze som neplavec A to Sarti, hmm, vyzera to dobre podla vsetkych... uz len najst vyhodny LM
Tak ta znama poriadne zavadzala. More v Paralii urcite nie je priehladne.Mala voda to je velmi dlho a more dost teple. Ale plavali v nom aj ohorky, bolo tam vela Macedoncov.
Nasich z vypravy aj okradli, kym boli na plazi.
Paralia je velmi rusna, plne ulice den a noc. Vyhodou je, ze sa vsade dorozumies aj po slovensky, pripadne cesky, brigaduje tam vela nasich studentov. je tam asi 180 zlatnictiev a asi 200 kozusnictiev-)).
Ja som bola este aj v Leptokarii, je to trocha juznejsie od Paralie, rovno pod horou Olymp. Tam uz bolo more naozaj cistucke, priehladne, na plazi menej ludi, ale bolo to aj mensie ako Paralia. No mne sa pacilo najviac.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Leptokariu odporucam aj ja. Teda, odporucam, kedze je to tvoja prva cesta k moru, odporucal by som nieco insie. Autobus na dlhsie cesty je katastrofa sama o sebe. Aby to neskoncilo tak, ze sa celu dovolenku budete regenerovat len z cesty. A ked pridete domov, tak este tyzden budete potrebovat, aby ste sa spamatali. Dovolenka ma byt o niecom inom, nie o 20 hodinach v autobuse resp. kym sa tam bus dotrtka. Ale inak prajem peknu dovolenku .
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

My sme boli pred 4 rokmi na Olympic Beach a mame iba pozitivne skusenosti. Teraz si nespomeniem, ako sa volalo to nase ubytovanie, ale bolo to ciste, priestranne a s terasou rovno do zahrady. Mali sme plnu penziu a jedlo sa podavalo v male greckej restauracii na plazi asi 200 m od hotela. Podavala sa vacsinou grecka strava a musim povedat, ze velmi chutna. Ale je moznost sa prestravovat aj v inych restauraciach, ceny boli vtedy uplne prijatelne.
Samotna plaz nie je nicim vynimocna. Klasicka piesocna, ale su tam pekne vychody Slnka. Jedine, co mi na nej trochu vadilo, boli psy bez majitelov. Voda nie je uplne cista, ale nemali sme ziadne meduzy ani nic podobne. Iba posledny den sa zdvihol vietor a vtedy privialo k brehu riasy, ale ked ich clovek preskocil, tak mohol kludne plavat dalej.
My sme tam boli na zaciatku sezony, je pravda, ze tam bolo vela Cechov a Slovakov, ale plaz nebola nejaka preplnena.
Suma sumarum, my sme vedeli, ze ideme na nizkonakladovu dovolenku a ta bola nad ocakavania. Ale to naozaj zalezi od narokov a predstav kazdeho cloveka. Tiez sme boli autobusom a dalo sa to v pohode vydrzat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

rickman Pozri príspevok
Leptokariu odporucam aj ja. Teda, odporucam, kedze je to tvoja prva cesta k moru, odporucal by som nieco insie. Autobus na dlhsie cesty je katastrofa sama o sebe. Aby to neskoncilo tak, ze sa celu dovolenku budete regenerovat len z cesty. A ked pridete domov, tak este tyzden budete potrebovat, aby ste sa spamatali. Dovolenka ma byt o niecom inom, nie o 20 hodinach v autobuse resp. kym sa tam bus dotrtka. Ale inak prajem peknu dovolenku .
My sme isli tiez do Leptokarie busom, v pohode, bus luxusny, so zachodom. Bez problemov.
Naposledy upravil alaya1 : 15.07.10 at 14:34
0 0
makli makli

makli je offline (nepripojený) makli

rickman Pozri príspevok
Leptokariu odporucam aj ja. Teda, odporucam, kedze je to tvoja prva cesta k moru, odporucal by som nieco insie. Autobus na dlhsie cesty je katastrofa sama o sebe. Aby to neskoncilo tak, ze sa celu dovolenku budete regenerovat len z cesty. A ked pridete domov, tak este tyzden budete potrebovat, aby ste sa spamatali. Dovolenka ma byt o niecom inom, nie o 20 hodinach v autobuse resp. kym sa tam bus dotrtka. Ale inak prajem peknu dovolenku .

Nuz, ja by som tiez brala nieco lepsie, no bohuzial si to nemozme s priatelom dovolit kedze studujeme na VŠ, a od rodicov by bolo dost drze pytat si na dovolenku cca 1000 Eur, teda podla mna ) Uskromnit sa mi nerobi problem. Len ked uz tak ceny na Olympsku rivieru a Sarti su cca rovnake, tak ked uz mam zaplatit nejaku tu cenu, preco si nevybrat lepsiu alternativu )
Teraz po Vasich prispevkoch sa mi zacala pozdavat aj ta Leptokaria, och, aj Sarti, no fakt neviem... ale vidim to tak ze ked dojdeme do cestovky tak budeme dost limitovani volnymi miestami, no dufam ze najdeme daco fajn

A Alaya, prosim Ta, akou cestovkou si cestovala?... Lebo co som sa docitala na roznych forach tak niektore pokytuju take autobusy ze az, pritom v cestovke im naslubuju hory- doly, WC, klima a podobne, a nakoniec cestuju nejakymi starymi rozheganymi busmi...

Takze tak
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

makli Pozri príspevok
Nuz, ja by som tiez brala nieco lepsie, no bohuzial si to nemozme s priatelom dovolit kedze studujeme na VŠ, a od rodicov by bolo dost drze pytat si na dovolenku cca 1000 Eur, teda podla mna ) Uskromnit sa mi nerobi problem. Len ked uz tak ceny na Olympsku rivieru a Sarti su cca rovnake, tak ked uz mam zaplatit nejaku tu cenu, preco si nevybrat lepsiu alternativu )

Takze tak
To mi je jasne .

Inak pri Grecku plati to iste co pri Chorvatsku - sever nic moc, juh perfektny.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

makli Pozri príspevok
Nuz, ja by som tiez brala nieco lepsie, no bohuzial si to nemozme s priatelom dovolit kedze studujeme na VŠ, a od rodicov by bolo dost drze pytat si na dovolenku cca 1000 Eur, teda podla mna ) Uskromnit sa mi nerobi problem. Len ked uz tak ceny na Olympsku rivieru a Sarti su cca rovnake, tak ked uz mam zaplatit nejaku tu cenu, preco si nevybrat lepsiu alternativu )
Teraz po Vasich prispevkoch sa mi zacala pozdavat aj ta Leptokaria, och, aj Sarti, no fakt neviem... ale vidim to tak ze ked dojdeme do cestovky tak budeme dost limitovani volnymi miestami, no dufam ze najdeme daco fajn

A Alaya, prosim Ta, akou cestovkou si cestovala?... Lebo co som sa docitala na roznych forach tak niektore pokytuju take autobusy ze az, pritom v cestovke im naslubuju hory- doly, WC, klima a podobne, a nakoniec cestuju nejakymi starymi rozheganymi busmi...

Takze tak
Ja som bola v Grecku asi 8 x autobusom, dokonca pamätam este i casy ked, sa islo cez Rumunsko, Bulharsko - 38 hodin, prezili sme, ak chces ist na dovolenku nizkonakladovu naozaj odporucam Grecko, strava je tam výborná, my sme chodili vzdy do apartmanov bez stravy, nakolko v obchodoch je dostat kpit vsetko co u nas a ak som mala chut na nieco ich, tak sme jenoducho isli na veceru do restauracie. Este by som Ti odporucila Olympic Beach, kde sme s dcerou parvidelne travili kazdy rok 3 tyzdne, jednoducho sme si zobrali 2 turnusy po sebe.Teraz ponukaju na invii apartmanovy dom STELLA, ten poznam je dobrý, ale pri takychto pobytoch sa treba pripravit nato, ze nejde o ziadny luxus, ale primerane cene ubytovanie, no tu som bola velmi spokojna, nie je to ani rusne stredisko ani velmi tiché a je tam moznost peknych vyletov do okolia.
Prajem peknu dvolenku.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

makli Pozri príspevok
Nuz, ja by som tiez brala nieco lepsie, no bohuzial si to nemozme s priatelom dovolit kedze studujeme na VŠ, a od rodicov by bolo dost drze pytat si na dovolenku cca 1000 Eur, teda podla mna ) Uskromnit sa mi nerobi problem. Len ked uz tak ceny na Olympsku rivieru a Sarti su cca rovnake, tak ked uz mam zaplatit nejaku tu cenu, preco si nevybrat lepsiu alternativu )
Teraz po Vasich prispevkoch sa mi zacala pozdavat aj ta Leptokaria, och, aj Sarti, no fakt neviem... ale vidim to tak ze ked dojdeme do cestovky tak budeme dost limitovani volnymi miestami, no dufam ze najdeme daco fajn

A Alaya, prosim Ta, akou cestovkou si cestovala?... Lebo co som sa docitala na roznych forach tak niektore pokytuju take autobusy ze az, pritom v cestovke im naslubuju hory- doly, WC, klima a podobne, a nakoniec cestuju nejakymi starymi rozheganymi busmi...

Takze tak
Ja som cestovala presovskou CK VVtour, ona je zamerana na Leptokariu. teraz maju lastku za 189 euro, ubytovanie a cesta.Leptokária - Apartmány Tsituridis
Aky je autobus by si mala vidiet aj v ich katalogu a typ a SPZ by ti mali napisat do rezervacneho formulara pri kupe dovolenky. My sme tak mali. Ubytovanie sme mali nadherne, ako obrovsky 2 izbovy byt. Nebola klima, ale ventilator a TV, vana, fen, zehlicka a doska na zehlenie.My sme tam aj tak len prespavali, cely den sme boli pri mori.Len upozornujem, ze v Leptokarii je vstup do mora pieskovo-strkovy, no v mori je uz len piesok. Plaz je siroka, tiez piesok. Voda nie je az tak plytka, ale je tiez vhodna pre neplavcov.Ale ak by som mala vybrat medzi Paraliou a Leptokariou, beriem Leptokariu.
Jedina nevyhoda tejto dovolenky bola, ze ubytko bolo hned vedla pravoslavneho chranu. Na prizemi apart.domu bola ambulancia, no vdaka Bohu, sme nemali ziadne problemy.
Naposledy upravil alaya1 : 15.07.10 at 17:14
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V Sarti sme boli v 96 .Zatial bezkonkurenčne naša najlepšia dovolenka a ktorú stále spomíname.Sarti je krásne pohodové mestečko so všetkým čo turista potrebuje.Nádherné čistučké more .Za celý čas dovolenky tam nikto žiadnu medúzu nevidel(dva plné autobusi).Tento rok tam odchádzame znova,jednoducho je to miesto kam sa chce človek vrátiť a ak sa tam vyberiete aj vy možno sa stretneme..Neviem ako je to na iných letoviskách ale na Sarti som ešte nepočul nikoho nadávať.
1 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Ja som bola pred pár rokmi v Nei Pori, nachádza sa asi 40 km od Paralie. Bývali sme v apartmánovom dome s výhľadom na more, ktoré bolo od nás vzdialené asi 200 m. Pláže boli čisté, široké, piesočnaté, pozvolna klesajúce. Takisto more bolo čisté a bez medúz. Dovolenka to bola pekná, ale už by som si ju nezopakovala, odrádza ma dlhá cesta autobusom .
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

ja by som sa do NEI PORI velmi rada vratila, krasne siroke plaze, zaludnene iba cez vikend, malicke utulne mestecko, cistucke priesvitne more, vyhlad na vychod slnka a na Olymp, ciste restauracie, moznost roznych vyletov
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

makli Pozri príspevok
Nuz, ja by som tiez brala nieco lepsie, no bohuzial si to nemozme s priatelom dovolit kedze studujeme na VŠ, a od rodicov by bolo dost drze pytat si na dovolenku cca 1000 Eur, teda podla mna ) Uskromnit sa mi nerobi problem. Len ked uz tak ceny na Olympsku rivieru a Sarti su cca rovnake, tak ked uz mam zaplatit nejaku tu cenu, preco si nevybrat lepsiu alternativu )
Teraz po Vasich prispevkoch sa mi zacala pozdavat aj ta Leptokaria, och, aj Sarti, no fakt neviem... ale vidim to tak ze ked dojdeme do cestovky tak budeme dost limitovani volnymi miestami, no dufam ze najdeme daco fajn

A Alaya, prosim Ta, akou cestovkou si cestovala?... Lebo co som sa docitala na roznych forach tak niektore pokytuju take autobusy ze az, pritom v cestovke im naslubuju hory- doly, WC, klima a podobne, a nakoniec cestuju nejakymi starymi rozheganymi busmi...

Takze tak
Ak mas k dispozicii 1000euro na dovolenku, preco nezvolis inu destnaciu. Ja by som asi aj po dnesnych TV novinach toho roku Grecko nevolila.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

alaya1 Pozri príspevok
Ja by som asi aj po dnesnych TV novinach toho roku Grecko nevolila.
Ale no, hadam nehltate vsetko co davaju v tom bulvari nazyvanom tak honosne ze televizne noviny . Mam niekoho momentalne v Grecku, vsetko ok.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Švagrovci sú práve na Parálii - more tento rok bez medúz. Na okraji pláže postavili prístav, ktorý asi odokryl podložie a na okraji pláže je pás štrku. Minulý rok plávali medzi špakmi a vložkami. Bŕŕŕŕ. Fontána pri kostole nefunguje, fontána v meste, oproti hotelu kde bývajú plná zelenej vody - ale strieka. Podľa mňa je lepší Olympic Beach, minulý rok tam boli naťahané siete proti medúzam a bolo to tam oveľa kultúrnejšie a kľudnejšie - zalievanie trávy, ciest, denné čistenie pláže. Je to menšie stredisko, ale všetko tam lepšie funguje. Sarti nepoznám.
Inak cesta busom - jedna katastrofa - prišli tam v sobotu a neteri je stále ešte zle (dnes je piatok) - pokazená klíma, zo záchodu neskutočný smrad celú cestu, všade čakanie na hraniciach. Neviem, ako zvládne cestu späť.
Počasie je teplé - až príliš, aspoň chvíľami.
Vedeli však do čoho idú, chodia tam pravidelne. Ceny až tak prevratne nešli dole.
Naposledy upravil jaja99 : 16.07.10 at 07:09
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ak mas na osobu 1000 € tak suhlasim zvol si ak je to Tvoja prva dovolenka, napr. Turecko, Egypt - slusnejsi hotel Al inclusive vyjde okolo 700,-€ aj s poplatkami - LM a ak nebudes kupovat darceky a pod. mas o vsetko postarane a nic nerobis len oddychujes .Zalezi vsak aky typ dovolenky je pre Teba vhodny ci oddychovy, alebo aktivny. Ja som boa pred rom v Turecku za cca 680,-€ v Side , bola to krasna dovolenka, jedine co bolo trosku , ze plaz bola cca 6 minut cesty, ale cez pekne prostredie, a chodil tam i hotelovy mikrobus, vsetko bolo v cene lehatka, napoje ako na hoteli tak i na plazi, naozaj super. Minulorocny Egypt tiez.
No najskor kym pojdes : stanov si rozpocet aky presne mas na osobu, aky typ dovolenky Ti vyhovuje ci aktivy, alebo oddychovy, ak som dobre rozumela vyhovuje Ti plytsia voda, to vsetko mozes pozistovat tu na nete medzi recenziami hotelov i tu na porade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať