Zavrieť

Porady

Živý plot

Ahojte, nevie niekto poradiť, či sa dá niekde kúpiť pletivo alebo výplň do živého plota? Chcem si ním oplotiť pozemok, ale mám malého psíka a bojím sa, že sa prepchá aj cez živý plot. Neviete o niečom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Skús v záhradkárskych potrebách /u nás som to videla/ alebo v predajniach, kde majú niečo so železom a plechmi. Také pletivo s malými očkami ako sa kedysi dávali na dedinách na zajačníky.
    Ale neviem, či Ti to splní účel. Známy postavil dom, zasadil strom, urobil plot a kúpil malým deťom malého psíka. Aby mu neušiel cez tie kované 10 cm mriežky na plote /vzdialenosť medzi nimi/, celé to zvnútra "skrášlil" takýmto pletivom. Hoci bol havko malý a milý /volali sme ho Trhač /, bol véééééľmi vynaliezavý. Vyskočil na múrik, z múrika sa opieral o to pletivo tak dlho, až ho všade zdeformoval a vyskakoval do ulíc, kedy sa mu zachcelo.... Cestou do práce som ho pravidelne stretávala ... Kamarát to bral s humorom, vraj aspoň veľa nezožerie, keď mu dajú inde - ale len do chvíle, kým sa havo z jednej takejto obchôdzky nevrátil... Asi bolo doma plaču... Pletivo z plota zmizlo, nový pes nepribudol - zatiaľ. Toľko zo života - len pre výstrahu, aby si sa vedela podľa toho zariadiť.

    A ja som raz tiež kvôli psovi /susedovmu/ kúpila iný "plot" - tiež v záhradkárskych potrebách /možno to majú aj v Baumaxe alebo pod./. Bolo to vysoké 30 alebo 50 cm, fóliované zelenou farbou, kupovala som to na metráž a bol to vlastne drôt ohýbaný hore do oblúkov, ale spodná časť sa dala zapichnúť do zeme.
    Pes mal predtým rešpekt /nepreskočil to/ a moje kvety boli uchránené - bývali sme v bytovke s predzáhradkou. Bolo to pred 10 rokmi, plôtik to bol nenápadný, ale účelný, nezhrdzavel a toho roku som ho využila ako podperu na hrach...
    Naposledy upravil Oliwa : 17.07.10 at 22:57

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ten živý plot už máš, alebo si ho iba plánuješ? Ak ho iba navrhuješ, aké rastliny chceš použiť? Bude plot celý na rovine?

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Oliwa Pozri príspevok
    A ja som raz tiež kvôli psovi /susedovmu/ kúpila iný "plot" - tiež v záhradkárskych potrebách /možno to majú aj v Baumaxe alebo pod./. Bolo to vysoké 30 alebo 50 cm, fóliované zelenou farbou, kupovala som to na metráž a bol to vlastne drôt ohýbaný hore do oblúkov, ale spodná časť sa dala zapichnúť do zeme.
    Pes mal predtým rešpekt /nepreskočil to/ a moje kvety boli uchránené - bývali sme v bytovke s predzáhradkou. Bolo to pred 10 rokmi, plôtik to bol nenápadný, ale účelný, nezhrdzavel a toho roku som ho využila ako podperu na hrach...
    Toto sa mi tiež osvedčilo, odporúčam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.