Zavrieť

Porady

Externý zdroj na GPS

Ahojte. Nakoľko mi vlani odišla zásuvka auto-zapalovača, z ktorého napájam GPS, bol som nahraný nakoľko baterka v ňom je slabá a meniť ju nechcem, pretože je po zisteniach na fórach obtiažna. Zvolil som alternatívu externého zdroja 4 tužkových dobíjateľných bateriek s prepojom na malý USB zapojených podľa schémy získanej z fóra. No po pripojení sa mi MIO C520 javí ako pripojené k zariadeniu, s ktorým chce komunikovať dáta a nie možnosť pracovať v ňom. Poraďte prosím.
USB-cable-wiring.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ja mám na MIO takúto nabíjačku..nie je to jednoduchšia varianta..kúpiť ju celú?

    http://www.pricemania.sk/katalog/gps...ni-usb-545246/

    ivek201 je offline (nepripojený) ivek201

    ivek201
    To nerieši problém. Dávaš mi typ na autonabíjačku, ale ja opisujem problém s autozapalovačom (zásuvka v aute), takže by som si ju nemal kde zapojiť

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tak skús pozrieť tieto dva články.

    http://www.elektroworld.info/modules...wtopic&t=22119

    http://www.mobilmania.sk/clanky/navo...6/default.aspx

    Inak ten konektor autozapaľovača sa dá normálne kúpiť a vymeniť. Neviem čo máš za auto..pobehaj vrakoviská, prípadne niekoho, kto rozpredáva autá tvojho typu a vymeň zapaľovač.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Na zásuvke pre autozapalovač sa v podstate nemá čo pokaziť, treba však skontrolovať autopoistku, ktorá istí túto zásuvku, prípadne najustovať plusový kontakt v zásuvke. Ďalej treba skontrolovať poistku v samotnom napájacom kábli k navigátoru.

    ivek201 je offline (nepripojený) ivek201

    ivek201
    Auto-zásuvka je už opravená, bol prepálený kábel, takže kým to servisák zistil zapotil sa. Mne išlo o pripravenie sa na stav, ktorý som už raz zažil. Ďakujem pekne za reakciu

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Excise Duty Pozri príspevok
    Na zásuvke pre autozapalovač sa v podstate nemá čo pokaziť, treba však skontrolovať autopoistku, ktorá istí túto zásuvku, prípadne najustovať plusový kontakt v zásuvke. Ďalej treba skontrolovať poistku v samotnom napájacom kábli k navigátoru.
    Jo..toto je taktiež pravda. Ešte som teda videl, že kontakty v zapaľovačovej zásuvke boli obhorené a nemalo to kontakt. Ale tam fakt nie je čo pokaziť. Ten napájací kábel do MIO má vlastnú poistku.

    ivek201 je offline (nepripojený) ivek201

    ivek201
    Čaute. Takže mám problém. Ten konektor neviem rozobrať a teda ani prepojiť 4 a 5 a rozoberateľný sa mi kúpiť nepodarilo. -

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    ivek201 Pozri príspevok
    Čaute. Takže mám problém. Ten konektor neviem rozobrať a teda ani prepojiť 4 a 5 a rozoberateľný sa mi kúpiť nepodarilo. -
    V mojom 4. príspevku ten druhý odkaz...tam je to spracované aj s foto a schémou. A netreba ani rozoberací konektor.

    ivek201 je offline (nepripojený) ivek201

    ivek201
    tým, ale zabezpečím odpojenie nabíjania, Dočítal som sa tam aj: "niektoré zariadenia majú neštandardne zapojený miniUSB port" a potom to nejde. To bude asi aj môj prípad.
    Je to návod na: "Keď nechcete, aby MiniUSB kábel nabíjal", ale ja chcem, aby nabíjal, ale bez dát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.