Zavrieť

Porady

13. plat

Dobrý deň,

v pracovnej zmluve, ktorú som uzatvárala s predchádzajúcim zamestnávateľom som mala stanovený plat xxxx Sk brutto a bude vyplatený 13 x ročne - nebolo to viazané na žiadne výkony na nič. V apríli tohto roka som dala výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, takže som končila 30. 6. 2010. V minulom roku bol 13. plat vyplnácaný na 2 x, prvá polovica v mzdách za jún a druhá polovica v novembrových. Teraz som sa dozvedela, že tento rok dostali všetci zamestnaci polovicu 13. platu, okrem mňa. A teraz sa chcem spýtať, či som za tých 6 mesiacov nemala dostať 1/2 platu aj ja, keďže som ich tam odpracovala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak nemate v pracovnej zmluve napisane presne v ktorych mesiacoch su vyplacane odmeny, nemate na ne narok.

    ------


    Len z vlastnej skusenosti viem, ked som bola zamestnancom - zaciatkom januara sme mali hodnotenie pracovnikov na zaklade vysledkov minuleho roka. Dostala som 1*. V januarovej vyplate mali byt premie vyplatene. K 31.1. som dala vypoved, do spracovania miezd to manazer stihol prepisat na 4- a nedostala som ani korunu z premii, na ktore som mala narok podla zmluvy, a ktore boli vpylacane rok pozadu, takze bez ohladu na vypoved som ich dostat mala. A nic som neporiesila Teda vlastne mi vyplatne boli, ale v nulovej vyske

    Z toho viem, ze vypoved treba dat vzdy az PO vyplatenych premiach. Inak sa k nim nedopatras.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jane! Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    v pracovnej zmluve, ktorú som uzatvárala s predchádzajúcim zamestnávateľom som mala stanovený plat xxxx Sk brutto a bude vyplatený 13 x ročne - nebolo to viazané na žiadne výkony na nič. V apríli tohto roka som dala výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, takže som končila 30. 6. 2010. V minulom roku bol 13. plat vyplnácaný na 2 x, prvá polovica v mzdách za jún a druhá polovica v novembrových. Teraz som sa dozvedela, že tento rok dostali všetci zamestnaci polovicu 13. platu, okrem mňa. A teraz sa chcem spýtať, či som za tých 6 mesiacov nemala dostať 1/2 platu aj ja, keďže som ich tam odpracovala.
    Vo firmách, kde sa tento plat vypláca, je vo väčšine podmienený tým, že zamestnanec je v PP celý rok, podľa mňa nárok na neho nemáš. Ale všetko záleží od prémiového poriadu firmy- resp. IS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.