Zavrieť

Porady

preddavok na dan

Dobry den,

viem, ze uz o tom tu bolo rozpravane aj som si to pozerala, ale nemam v tom jasno. Chcela by som sa opytat, ci mam zauctovat preddavok na ID 343/341 a pri uhrade preddavku dat 341/221. Alebo iba zauctovat vyplatenie preddavku bez predchadzajuceho zauctovania. Neviem ako to je, pretoze ak by som ID neuctovala tak potom na konci roka by som na ucte 341 po zauctovani dane zistila ze ci mam doplatok alebo preplatok. Lebo ak zauctujem ID tak ten ucet vynulujem.

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    inga29 Pozri príspevok
    iba tento ucet a ziaden ID a ani na ucet 341 sa neuctuje?
    341 je predsa Dan z prijmov (uplne ina dan ako DPH)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    iba tento ucet a ziaden ID a ani na ucet 341 sa neuctuje?
    Nie je to daň z príjmov, tak ju ani neúčtuješ.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a co ma zistenie stavu na 343 a daky doplatok dane na konci roka???

    pleties si dve rozne dane!!!

    dan z prijmu a platenie preddavkov (ak vznikla povinnost z predchadzajuceho danove priznania)

    a

    dan z pridanej hodnoty (ktora zaujima LEN platcu DPH.. ak si neplatca, tak o dph nemas co uctovat...)

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    ja som si pozerala v archive a bol tam aj tento ucet s DPH spojeny tak preto ma to zavadzalo. Dakujem za vysvetlenie.
    takze staci mi zauctovat iba 343/221 pri plateni a ak podavam opravne a vratia mi lebo mala som zaplatit menej tak potom zauctujem ten zvysok 221/343

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    ja som si pozerala v archive a bol tam aj tento ucet s DPH spojeny tak preto ma to zavadzalo. Dakujem za vysvetlenie.
    takze staci mi zauctovat iba 343/221 pri plateni a ak podavam opravne a vratia mi lebo mala som zaplatit menej tak potom zauctujem ten zvysok 221/343
    Áno,tak. Možno v tom ID, čo si pozerala, bola kompenzácia týchto dvoch daní, a preto bolo účtovanie také , ako bolo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.