Zavrieť

Porady

DPH z ČR

Som SZČO platca DPH, účtujem v JÚ. Kúpil som režijný materiál v Českej republike, kde mi nablokovali sumu v CZK s 20% DPH. Ako postupujem v daňovom priznaní DPH, pod ktoré paragrafy to patrí a ako to zaúčtovať, resp. do ktorých riadkov daňového priznania to zaradím? Prosím poraďte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivarnok Pozri príspevok
    Som SZČO platca DPH, účtujem v JÚ. Kúpil som režijný materiál v Českej republike, kde mi nablokovali sumu v CZK s 20% DPH. Ako postupujem v daňovom priznaní DPH, pod ktoré paragrafy to patrí a ako to zaúčtovať, resp. do ktorých riadkov daňového priznania to zaradím? Prosím poraďte?
    Českú daň nemôžeš dať do nášho DP. Celú sumu vrátane dph zaúčtuješ do réžie.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Ivarnok Pozri príspevok
    teda tento tovar nezaradím do priznania DPH, chápem to správne?
    a čo si vlastne v CZ kúpil - režijný materiál alebo tovar? Ak si kúpil tovar, ktorý budeš predávať na SK mal si použiť IČ DPH a mali ti fakturovať bez DPH a tu si to mal samozdaniť

    Ivarnok je offline (nepripojený) Ivarnok

    Ivarnok
    kúpil som pvc sudy na uskladnenie oleja, nie sú predmetom predaja, len na uskladnenie. Takže teraz si ten blok dám celý do réžie a nezaradím do priznania DPH. Ďakujem za pomoc!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.