Zavrieť

Porady

zdravotna poistovna

dobry den mam taky problem zalozil som si zivnost 1.2.2009 a povedali mi ze som oslobodeny od socialneho a od zdravotneho poistenia bol som aj v poistovni a tam mi povedali to iste ze na rok som oslobodeny od tychto veci ako novo podnikatel no ale na druhej stranke mi hovoril znami podnikatel ze to je blbost a ze sa zdravotne automaticky plati od zacatia podnikania. vedla zivnosti aj pracujem na hlavnu cinost v jednej firme.

Tak mi prosim vas poradte co je teraz a ako vo veci le ak mi teraz povedia v poistovni ze im dlzim za ten rok tak potom neviem co bude vsak oni mi sami povedali ze som oslobodeny.

prosim poradte mi vopred vam velmi pekne dakujem a s pozdravom ostavam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    kolomankraslan Pozri príspevok
    dobry den mam taky problem zalozil som si zivnost 1.2.2009 a povedali mi ze som oslobodeny od socialneho a od zdravotneho poistenia bol som aj v poistovni a tam mi povedali to iste ze na rok som oslobodeny od tychto veci ako novo podnikatel no ale na druhej stranke mi hovoril znami podnikatel ze to je blbost a ze sa zdravotne automaticky plati od zacatia podnikania. vedla zivnosti aj pracujem na hlavnu cinost v jednej firme.

    Tak mi prosim vas poradte co je teraz a ako vo veci le ak mi teraz povedia v poistovni ze im dlzim za ten rok tak potom neviem co bude vsak oni mi sami povedali ze som oslobodeny.

    prosim poradte mi vopred vam velmi pekne dakujem a s pozdravom ostavam.
    ZP by si automaticky platil ak by si bol "čistá" SZČO. Ak podnikáš popri zamestnaní ZP platiť nemusíš /pozor prihlásiť sa musíš/ . Budúci rok si urobíš ročné zúčtovanie ZP a budeš platiť preddavky na ZP v prípade, ak ti na základe ročného zúčtovania táto povinnosť vznikne. Ak by ti z RZZP vyšiel nedoplatok tak ho doplatíš.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Steli Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mám jeden problém. Chcela by som poprosiť o radu aký je postup pri platení odvodov do ZP, v prípade, že štatutárnemu orgánu slovenskej spoločnosti bude vyplatená odmena štatutára. Táto osoba je cudzinec(fyzická osoba). Nemám s tým žiadnu skúsenosť a nikto mi nevie dať presnú informáciu. Mám za to, že pri odmene sa neplatia odvody do Sociálnej poisťovne. Môžte mi prosím pomôcť? Ďakujem
    Z odmeny štatutára sa platí daň a odvod do zdravotnej poisťovne.

    Steli je offline (nepripojený) Steli

    Steli
    Dobrý deň. Mám jeden problém. Chcela by som poprosiť o radu aký je postup pri platení odvodov do ZP, v prípade, že štatutárnemu orgánu slovenskej spoločnosti bude vyplatená odmena štatutára. Táto osoba je cudzinec(fyzická osoba). Nemám s tým žiadnu skúsenosť a nikto mi nevie dať presnú informáciu. Mám za to, že pri odmene sa neplatia odvody do Sociálnej poisťovne. Môžte mi prosím pomôcť? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.