Zavrieť

Porady

Prerušenie venca

Zdravím všetkých poraďákov!
Určite je najlepšie, keď je veniec medzi 1.NP a 2.NP celistvý. Práve v schodišti by mi však vyhovovalo mať okno a teda uvažujem, či ho dať až nad veniec (tým pádom si uberiem hodne z presvetlenia schodišťa) alebo či môžem veniec prerušiť... Trochu sa toho prerušenia venca kvoli jedinému okienku obávam...
Prikladám výkresy - pohľad z boku a 1NP, 2NP.
Poraďte prosím, mám iba pár dní na rozmyslenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    220870 Pozri príspevok
    To radšej urobte strešné okno, alebo svetelný tunel.
    K strešnému oknu by som sa zo schodov tažšie dostal. Svetelný tunel je čo?

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Vdaka za rady, veniec teda prerusovat asi nebudeme, vyriesime to oknom hned nad vencom.

    mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

    mmaarreekk
    dasoft Pozri príspevok
    Vdaka za rady, veniec teda prerusovat asi nebudeme, vyriesime to oknom hned nad vencom.
    tiež sme to tak riešili - cca na 1/2 prvej tehly nad vencom sme dávali okno - výšku si ale vypočítajte tak, aby vám okno zasadlo do čistej výšky schodiska

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    prerusit nemozes, musel by si ten veniec uskakovat aby obisiel okno a to uz je naozaj lepsie napr. to stresne okno

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    chandler Pozri príspevok
    prerusit nemozes, musel by si ten veniec uskakovat aby obisiel okno a to uz je naozaj lepsie napr. to stresne okno
    Okay, vdaka za rady, spravim to teda tak, ze veniec bude celistvy aj ked okno bude dost mensie. Ak by bolo slabo presvetlene dorobil by som tam este to stresne a otvarat sa bude s nejakou predlzenou tycou.

    mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

    mmaarreekk
    dasoft Pozri príspevok
    Okay, vdaka za rady, spravim to teda tak, ze veniec bude celistvy aj ked okno bude dost mensie. Ak by bolo slabo presvetlene dorobil by som tam este to stresne a otvarat sa bude s nejakou predlzenou tycou.
    treba myslieť aj na jeho umývanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.