Zavrieť

Porady

Zápal spodnej pery

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Každý rok po dovolenke sa mi na spodnej pere vytvorí zápal a jej povrchu, ktorý ďalej prejde až do chrasty. Je to aj bolestivé a zároveň to hrozne vypadá. V lekárni mi poradili Kamistad-Gél, ale ten sa používa až na zahojenie pery a mňa by skôr zaujímalo , či nie je niečo na predchádzanie tohto problému. Po vyjdení z vody si peru opláchnem čistou vodou, ale ani to mi nepomôže. Dokonca si natieram počas dňa peru aj s balzamom na pery s UV filtrom. Počas roka s tým nemám vôbec problém, len pri kombinácii voda-slnko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Pri tomto probléme je vhodný prípravok Viru-Merz gél.
    Množenie vírusu spomaľujú tablety s obsahom zinku, zvýšte tiež príjem vitamínu C a E.
    Na pery je vhodná tyčinka Daylong OF 25 lipstick. Je vodostála, ochraňuje pred UVA a UVB.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    myslím si , že v tele je herpesový vírus. Zmenou prostredia, potravinovej a poživatinovej základne sa jeho aktivita prebudí.
    Je potrebné odkysliť telo, pomôcť tráviacemu traktu. Nepiť a nejesť v spoločných stravovniach bez dezinfekcie.

    Odpíš mi, poradím čo s tým

    minmir je offline (nepripojený) minmir

    minmir
    chodim často aj na služobné cesty a nikdy s tým nemám problém len v lete na letnej dovolenke pri častom kúpaní a slnení.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.