Zavrieť

Porady

Vymáhanie peňazí od obchodníka

Rád by som nechal poradiť ako postupovať v nasledovnej veci.
Kúpil som daný tovar cez e-shop, po jeho dodaní som sa z istého dôvodu rozhodol daný tovar vrátiť v rámci 7 dní predpísaných zákonom. Na stránke predajcu bol uvedený postup aby som daný tovar poslal späť na ich adresu a oni mi do 30 pracovných dní pošlú peniaze späť na účet.
Od doby prevzatia tovaru predajcom uplynuli 2 mesiace, peniaze však stále nemám. Za toto obdobie som ich niekoľkonásobne urgoval a z ich strany som dostal iba sľub, že už sa peniaze posielajú.
Vyzerá to tak že predajca nemá v záujme danú vec riešiť a tak by som poprosil informáciu akým spôsobom môžem ja danú vec riešiť. (podanie trestného oznámenia na polícii, podanie podnetu na prešetrenie SOI...) Problém je ešte ten, že predajca má sídlo v Čechách a iba prevádzku na Slovensku.
Ďakujem za príspevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    V zmysle zakona o ochrane spotrebitela mas pravo vratit tovar do 7 PRACOVNYCH dni bez udania dovodu a prevadzkovatel (pokial ta nevyrozumel o neakceptacii - nevratil ti tovar spat) povinny vratit hodnotu za zaplateny tovar v plnej vyske do 15 sposobom aky bol uvedeny v tvojom liste - Postovou poukazkou/prevodom na ucet/barter ... Pokial mas original faktury, podaci listok z posty/kuriera, napis PODNET na SOI (podla prevadzky na ISOI BA, TT, TN, KE, BB...). Ak aku kolvek pomoc potrebujes napis ****
    Naposledy upravil arizona : 21.07.10 at 17:17 Dôvod: porušenie etikety, samoreklama

    Vymáhanie peňazí od obchodníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.