Zavrieť

Porady

Čo je to za huba?

000_1816.jpg  
000_1817.jpg  
000_1811.jpg  
000_1807.jpg  
1/1
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu). Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane. Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja tento hríb poznám pod názvom kozák, je to jedlý hríb.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....bd7255bf11ccb0
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doktor01 Pozri príspevok
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
. Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???

Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ...

PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
0 1
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Kozák to zrejme nebude. Táto huba na reze čiastočne zmodrá.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hríb sinný tzv. modrák vyzerá takto: http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....azok_id=109594. Isto je to kozák, ja osobne z neho používam len hlavičky, lebo nohy po rozkrojení skôr sčernejú ako omodrejú.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

doktor01 Pozri príspevok
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu). Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane. Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
PS: keďže tuto hubu nepoznám, tak som ju radšej vyfotil a vyhodil.
Predpokladám, že je to nejaký druh suchohríbov.
www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam?pismeno=S
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kozáky na reze nemodrejú, ale černejú. Toto bude dáky druh suchohríba, ale už starší, tie modrejú, napr. suchohríb žltomäsový, Xerocomus chrysenteron.
http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=2091
http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....razok_id=37328
2 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

buchač Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: doktor01
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
buchač v lese rastie xy druhov húb (huby ktoré poznám zbieram a ktoré nepoznám nezbieram a hlavne nekonzumujem). To ale neznamená, že nemám záujem spoznať aj ďalšie druhy húb, ktoré u nás rastú a sú jedlé.
Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???
Presne som vedel, že sa niekto nájde ako bucháč. Všetky huby sa dajú konzumovať. Problémom je, že niektoré iba raz.
Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ...
"Ďakujem" za radu ale invektívy si si mohol odpustiť.
Naposledy upravil doktor01 : 19.07.10 at 17:13
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

A ja som za to, ze to je suchohrib. Urcite ale je to jedla huba.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Je to nejaky druh kozaka, si myslim, pre mna to nie je ale chutny hrib, je za prve tvrdy a za druhe je cierny po vyschnuti a jedlo je potom ako spinave, ale inak na chut nie je zly. Zberame ho vsak len, ked uz nic ine nie je.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

O hubách existuje spústa povier, ale toto medzi ne nepatrí: všetky u nás rastúce hríby sú nanajvýš za surova mierne jedovaté, alebo horké, nejedlé. Hríby sú tie, čo majú na spodnej strane klobúka "sieťku" (ako dubák, nie lupene ako šampiňón). Známy hríb satan je nezameniteľne pestrý a po uvarení sa jedovatosť stráca. POZOR! Aj dubák, ak je nesprávne prepravovaný a pripravovaný môže byť "jedovatý". A pre citlivé žalúdky aj kupovaný šampiňón.
Podľa foto je to hríb siný, jedlý.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Aby sme netápali o aký hríb sa to jedná, skús túto foto poslať odborníkom napr. tu: http://www.nahuby.sk/.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

A co toto ?

http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....95a05dd6d5ecbd
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
doktor01 Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: doktor01
Dnes som bol na hubách a našiel som tam hubu ktorú nepoznám (pozri prílohu)
Keď už túto nepoznáš , tak čo vlastne v lese hľadáš ...
buchač v lese rastie xy druhov húb (huby ktoré poznám zbieram a ktoré nepoznám nezbieram a hlavne nekonzumujem). To ale neznamená, že nemám záujem spoznať aj ďalšie druhy húb, ktoré u nás rastú a sú jedlé.
Zajímalo by ma ako sa volá a či je jedlá aj opakovane.
Základné pravidlo pri hubách je ...že sa opakovane nezohrievajú !!!!
Alebo , hm , čo vlastne pod tým termínom myslíš ???
Presne som vedel, že sa niekto nájde ako bucháč. Všetky huby sa dajú konzumovať. Problémom je, že niektoré iba raz.
Zaujímavé je, že som ich v lese našiel niekoľko desiatok a ani jedna nebola ohryzená, žiadne chrobáky a slimáky.
Zabiť sa teraz môžeš ...
"Ďakujem" za radu ale invektívy si si mohol odpustiť.
Jááááj , moje invektívy inak vyzerajú...si na Porade " Členom od: 21-04-07 " , mohol by si postrehnúť , že čo a ako ...
Takže , pekne po poriadku :

1. Skôr , ako som sa do lesa onehdá vybral , tak som si aspoň trochu prelúskal nejaký ten atlas húb ....tie najzákladnejšie druhy ...
A keby si ich aj naspamäť vedel podľa atlasu , aj tak by si si nebol istý , či je to tá istá huba v zemi pred Tebou , ako tá v atlase na fotke ...
2. OPAKOVANE - ešte raz sa opýtam , čo tento výraz znamená ???...ozaj , poznámka o jedlosti húb je pravdivá ...niektoré sú jedlé fakt len raz ...
O tom zohrievaní jedla z húb som to myslel tak , ako som napísal .
Lebo aj moja skúsenosť mi to potvrdila .
Raz som totiž zjedol jedlo , opakovane zohriaté ...nabehal som sa krátkych tratí , statočne som sa potom "držal " na WC ...
3. Ale veď ja nevravím , aby si sa nevzdelával ...ale ešte aj vysoko kvalifikovaný mykológ / odborník v obore húb , keby si náhodou toto nevedel / si občas nie je istý , čo za hubu drží v ruke ...toľko ich je totiž ....húb , nie mykológov ...
Naposledy upravil buchač : 19.07.10 at 20:32
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
Jááááj , moje invektívy inak vyzerajú...si na Porade " Členom od: 21-04-07 " , mohol by si postrehnúť , že čo a ako ...
Takže , pekne po poriadku :

1. Skôr , ako som sa do lesa onehdá vybral , tak som si aspoň trochu prelúskal nejaký ten atlas húb ....tie najzákladnejšie druhy ...
A keby si ich aj naspamäť vedel podľa atlasu , aj tak by si si nebol istý , či je to tá istá huba v zemi pred Tebou , ako tá v atlase na fotke ...
2. OPAKOVANE - ešte raz sa opýtam , čo tento výraz znamená ???...ozaj , poznámka o jedlosti húb je pravdivá ...niektoré sú jedlé fakt len raz ...
O tom zohrievaní jedla z húb som to myslel tak , ako som napísal .
Lebo aj moja skúsenosť mi to potvrdila .
Raz som totiž zjedol jedlo , opakovane zohriaté ...nabehal som sa krátkych tratí , statočne som sa potom "držal " na WC ...
3. Ale veď ja nevravím , aby si sa nevzdelával ...ale ešte aj vysoko kvalifikovaný mykológ / odborník v obore húb , keby si náhodou toto nevedel / si občas nie je istý , čo za hubu drží v ruke ...toľko ich je totiž ....húb , nie mykológov ...
Sorry, Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu...
Naposledy upravil Oliwa : 20.07.10 at 09:41
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Oliwa Pozri príspevok
Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu...
...nuž ja budem trošku , ale téma znie : ,,čo je to za huba" ?
...ja vravím HUBA nevymáchaná ...
Prepáčte, nechcela som, muslea som .
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

mysimis Pozri príspevok
Aby sme netápali o aký hríb sa to jedná, skús túto foto poslať odborníkom napr. tu: http://www.nahuby.sk/.
chcem sa spýtat,či mi možete pomoct pri názve tejto huby...dakujem:-))
28072010.jpg  
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
chcem sa spýtat,či mi možete pomoct pri názve tejto huby...dakujem:-))
Oliwa Pozri príspevok
Sorry, Buchač, myslím, že Doktor Ti dal jasne najavo, že ak nevieš odborne poradiť, drž radšej hubu...
Jedno na druhé naväzuje ...a keďže sa o hubách bavíme , tak radšej držím , odborne , hubu ...
Na huby ale v sobotu , nedeľu sa vyberiem ...hádam tam , v lese si nejaké budem môcť s dovolením ...odborne podržať ...HUBY ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Jedno na druhé naväzuje ...a keďže sa o hubách bavíme , tak radšej držím , odborne , hubu ...
Na huby ale v sobotu , nedeľu sa vyberiem ...hádam tam , v lese si nejaké budem môcť s dovolením ...odborne podržať ...HUBY ...
Priznaj sa, kam chodíš na hríby do lesa?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Priznaj sa, kam chodíš na hríby do lesa?
He , nepoviem ....žiaden poriadny hubár svoje miesta nevyzrádza
Ale je to v hubárskom raji ...nádhera ...vybehnem z chalupy , šmarím sa do lesa a hotovo ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať