Zavrieť

Porady

Aký druh živnosti vybrat?

Dobry den, poradte mi niekto aky druh zivnosti potrebujem, ked som zacala vyrabat kvety z cukrovej hmoty a budem ich dodavat cukrarom ako dekoracie na torty. Ale chcela by som ich specifikovat ako dekoracne kvety, aby som sa vyhla natahovackami s hygienou, nakolko som to zacala robit doma. Nechcem to ako cukrarska vyroba, skor nieco z volnych zivnosti. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    branislavh Pozri príspevok
    Mám otázočku. Nie som podnikateľ a presto všetko nakupujem nehnuteľnosti a predávam. Zisk samozrejme zdaňujem. Otázka znie či to môžem vykonávať aj bez živnosti alebo s.r.o. . ?
    Potrebujem poradiť. Pravidelnosť kúpi a predaja nehnuteľností je ráz za polroka.
    Ďakujem
    Ak predávate vlastný majetok ako súkromná osoba, nepotrebujete k tomu živnostenské oprávnenie, len to nezabudnúť premietnúť do daňového priznania po ukončení roka.
    Ak by ste sprostredkuvávali nákup a predaj nehnuteľností, potom musíte mať živ. oprávnenie na realitnú činnosť.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    branislavh Pozri príspevok
    Aj ak vymieňam nehnuteľnosti každý polrok? A niektoré zhodnocujem, či vybavovaním alebo fyzicky. Ďakujem
    a môžeš ty za to, že máš tak náročnú partnerku, že sa jej stále nič nepáči? a že musíš hľadať dalej??????

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Nevyhneš sa tomu, je to cukrárenská výroba - remeselná živnosť. Ak robíš tieto výrobky doma, musíš mať ohlásenú prevádzkareň
    a k tomu súhlas hygieny /RÚVZ/,ak to budeš robiť v rámci nejakej voľnej živnosti, pôjde o neoprávnené podnikanie.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Jedine to skryť za tento voľný predmet podnikania.... ale neviem, neviem....možno to spracovanie cukru.....
    Výroba a spracovanie cukru:
    - výroba cukru nerafinovaného repného, trstinového, rafinovaného trstinového, repného cukru, bieleho, hnedého cukru, kryštálového, kockového, práškového, homoľového
    -Výroba cukrového sirupu
    -Výroba melasy
    -Výroba cukrovej vaty

    branislavh je offline (nepripojený) branislavh

    branislavh
    Mám otázočku. Nie som podnikateľ a presto všetko nakupujem nehnuteľnosti a predávam. Zisk samozrejme zdaňujem. Otázka znie či to môžem vykonávať aj bez živnosti alebo s.r.o. . ?
    Potrebujem poradiť. Pravidelnosť kúpi a predaja nehnuteľností je ráz za polroka.
    Ďakujem

    branislavh je offline (nepripojený) branislavh

    branislavh
    Aj ak vymieňam nehnuteľnosti každý polrok? A niektoré zhodnocujem, či vybavovaním alebo fyzicky. Ďakujem

    Aký druh živnosti vybrat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.