Zavrieť

Porady

Vrátenie stravných lístkov zamestnávateľovi?

Zamestnávateľ dal v zmysle zákona štátnej služby výpoved z dôvodu zrušenia pracovného miesta čiže zákon č. 400/2009 Z.z. § 47 písm.b)

otázka: zamestnávateľ žiada zúčtovať stavné lístky ktoré boli vyplatené za mesiac júl keďže výpoved bola daná k 15.7. - je potrebné dať EXzamestnávateľovi súhlas na zrážku z odstupného alebo lístky zaslať alebo ako to urobiť aby nebolo dané neoprávnené obohatenie?????
Ak by bolo potrebné lístky zaplatiť v hotovosti asi by sa platila celá suma lístku a nie len adekvátna časť ako keď ich daná osoba kúpila ešte ako zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tadzmahal Pozri príspevok
    Zamestnávateľ dal v zmysle zákona štátnej služby výpoved z dôvodu zrušenia pracovného miesta čiže zákon č. 400/2009 Z.z. § 47 písm.b)

    otázka: zamestnávateľ žiada zúčtovať stavné lístky ktoré boli vyplatené za mesiac júl keďže výpoved bola daná k 15.7. - je potrebné dať EXzamestnávateľovi súhlas na zrážku z odstupného alebo lístky zaslať alebo ako to urobiť aby nebolo dané neoprávnené obohatenie?????
    Ak by bolo potrebné lístky zaplatiť v hotovosti asi by sa platila celá suma lístku a nie len adekvátna časť ako keď ich daná osoba kúpila ešte ako zamestnanec
    Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
    Tweety Pozri príspevok
    Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
    Ale na tú zrážku zo mzdy musí dať súhlas alebo ako? lebo je v oznámení o výpovedi veta citujem:
    Zároveň Vás žiadame o zúčtovanie stravných lístkov za mesiac júl 2010.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tadzmahal Pozri príspevok
    Ale na tú zrážku zo mzdy musí dať súhlas alebo ako? lebo je v oznámení o výpovedi veta citujem:
    Zároveň Vás žiadame o zúčtovanie stravných lístkov za mesiac júl 2010.
    A ako Ti predtým robili zrážku,?určite si musel dať súhlas so zrážkami za ne.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tweety Pozri príspevok
    Bežne sa to robí tak, že na lístky, na ktoré už nebol nárok, sa z poslednej výplaty zamestnancovi urobí zrážka v celej hodnote stravenky.
    Určite?

    No neviem ale ked si na začiatku mesiaca zaplatím 20 lístkov teda cca 45% z hodnoty SL, tak prečo by som to mala platiť ešte raz, ked napr. 10 lístkov mám navyše? .
    Podľa mňa mám vrátiť len príspevok zamestnávateľa x počet lístkov, ktoré mi nepatrili.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Xanti Pozri príspevok
    Určite?

    No neviem ale ked si na začiatku mesiaca zaplatím 20 lístkov teda cca 45% z hodnoty SL, tak prečo by som to mala platiť ešte raz, ked napr. 10 lístkov mám navyše? .
    Podľa mňa mám vrátiť len príspevok zamestnávateľa x počet lístkov, ktoré mi nepatrili.
    To je jasné, že ak už za nich zaplatil ako zamestnanec, tak už len doplatí, ja som skôr myslela na to, že za stravenky, na ktoré nárok nevznikol, musí zaplatiť celú ich sumu, t.j. ak ich ich raz zaplatil ako zamestnanec, tak doplatí len ten zvyšok. Ak nezaplatil nič, zaplatí teraz celú ich hodnotu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tadzmahal Pozri príspevok
    súhlas bol daný, tak nechápem prečo uviedli túto vetu do oznámenia o výpovedi
    A vykonali zrážku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tadzmahal Pozri príspevok
    výplata ešte nebola zaslaná, takže neviem či bola vykonaná zrážka
    Tak, počkaj, určite si to vysporiadajú, neboj.

    Vrátenie stravných lístkov zamestnávateľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.