Zavrieť

Porady

príspevok na podnikanie

Dobry den,

chcel by som sa informovat, ci je mozne poziadat o prispevok na podnikanie, ak uz mam zivnost otvorenu 2 roky - otvoril som si ju pocas studia na VS a teraz som cerstvym absolventom VS...vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie,
    príspevok na podnikanie dostanú uchádzači o zamestnanie po splnení podmienok.
    Cca evidencia na UP min. 3 mesiace, podnikateľský zámer , skúšky, školenia a mnoho iného.
    Ak zrušíš živnosť a absolvuješ túto tortúru, tak budeš môcť získať príspevok na podnikanie.
    Viac čítaj na http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Alebo stačí aj prerušiť, ale keďže min.prerušenie je 6 mesiacov, tak by sa Ti clý čas pretiehol o 3 mesiace. Ak sa zruší živnosť napr.dnes, tak zajtra sa môže znovu založiť.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    pokial viem, tak novela zakona urcila, ze pre absolventa sa tato 3 mesacna lehota zrusila...
    ...cize ak tomu dobre rozumiem, mozem zrusit zivnost, na druhy den ju opat otvorit a nasledne mozem ziadat o nenavratny prispevok?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marekce Pozri príspevok
    pokial viem, tak novela zakona urcila, ze pre absolventa sa tato 3 mesacna lehota zrusila...
    ...cize ak tomu dobre rozumiem, mozem zrusit zivnost, na druhy den ju opat otvorit a nasledne mozem ziadat o nenavratny prispevok?
    Nie,
    a ktorá novela to určila? Buď presnejší, cca pred mesiacom sme presne debatili o niečom podobnom na porade.

    Asi si len niečo začul od agentúry JPP čo pravda nie je. Nemôžeš mať živnosť, nemôžeš počas živnosti byť evidovaný na UP a UP poskytne príspevok po splnení podmienok. Prečítaj si mnou priložený link.

    Ak zrušíš živnosť a na druhý deň založíš tak nedostaneš nič.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    Xanti Pozri príspevok
    Nie,
    a ktorá novela to určila? Buď presnejší, cca pred mesiacom sme presne debatili o niečom podobnom na porade.

    Asi si len niečo začul od agentúry JPP čo pravda nie je. Nemôžeš mať živnosť, nemôžeš počas živnosti byť evidovaný na UP a UP poskytne príspevok po splnení podmienok. Prečítaj si mnou priložený link.

    Ak zrušíš živnosť a na druhý deň založíš tak nedostaneš nič.
    Bratislava 28. októbra (TASR) - Podmienky pre získanie príspevku na podnikanie pre absolventov a ľudí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia. Vyplýva to z novely zákona o službách zamestnanosti z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorú po prerokovaní v skrátenom legislatívnom konaní definitívne schválil parlament.

    Jedným z opatrení z dielne rezortu práce je uvoľnenie podmienky trojmesačného obdobia vedenia v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Cieľom tejto zmeny je podporiť opätovný vstup občanom, ktorí sa stali nezamestnanými z dôvodu skončenia pracovného pomeru z organizačných dôvodov, na trh práce. "Podstata spočíva vo vytvorení priaznivejších podmienok pre vstup tejto skupiny uchádzačov o zamestnanie na trh práce," vysvetľuje ministerstvo.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    SI čítal link čo som priložila, tam sa píše

    Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa poskytuje občanovi vedenému v evidencií uchádzačov máš pocit, že ako SZCO si tam evidovaný? o zamestnanie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny minimálne tri mesiace.

    O príspevok musí uchádzač o zamestnanie vidíš aj tu sa píše, uchádzač, ty uchádzač nie si, si SZCO už 2 roky písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.

    marekce je offline (nepripojený) marekce

    marekce
    Xanti Pozri príspevok
    SI čítal link čo som priložila, tam sa píše

    Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa poskytuje občanovi vedenému v evidencií uchádzačov máš pocit, že ako SZCO si tam evidovaný? o zamestnanie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny minimálne tri mesiace.

    O príspevok musí uchádzač o zamestnanie vidíš aj tu sa píše, uchádzač, ty uchádzač nie si, si SZCO už 2 roky písomne požiadať, absolvovať prípravu na začatie vykonávania alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti, a predložiť podnikateľský zámer spolu s predpokladanými nákladmi na začatie samostatnej zárobkovej činnosti.
    cize pre mna je asi naj vychodisko ak zrusim zivnost, pojdem do evidencie na 3 mesiace a nasledne poziadam o prispevok k podnikaniu...?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marekce Pozri príspevok
    je to v tomto zakone v prechodnych ustanoveniach pre tento rok
    Asi som slepá a nevidím ... skopči a cituj z toho . Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marekce Pozri príspevok
    je to v tomto zakone v prechodnych ustanoveniach pre tento rok
    môžeš byť konkrétnejší, ktorý § priloženého zákona si čítal ?

    Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

    Gabriela 19
    Ja sa chcem tiež opýtať, ? podmienky pre získanie príspevku z UP pre
    ludí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia.

    V ktorej novele? ako sa zjemnia?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gabriela 19 Pozri príspevok
    Ja sa chcem tiež opýtať, ? podmienky pre získanie príspevku z UP pre
    ludí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia.

    V ktorej novele? ako sa zjemnia?
    to sa pýtaš nového p. ministra práce SVaR ?

    Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

    Gabriela 19
    Chcela by som tiež vedieť čo znamená, že podmienky príspevku poskytovaného z UP pre ľudí prepustených z organizačných dôvodov sa zjemnia? Ktorá je to novela?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No posledná novela,
    týkajúca sa roku 2010 je v tomto príspevku http://www.porada.sk/1458019-post9.html klikni na to modré a ukáže sa Ti zákon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.