Zavrieť

Porady

Treba sa nahlasovat po BC statniciach ak pokracujem v studiuL

Nazdar, chcel by som sa spýtať ohľadom nahlasovania po Bc štátniciach, konkrétne či je potrebné hlásiť sa na nejaký úrad (práce, zdravotná....) aj keď pokračujem ďalej v štúdiu? vdaka za všetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Tohocasu Pozri príspevok
    Nazdar, chcel by som sa spýtať ohľadom nahlasovania po Bc štátniciach, konkrétne či je potrebné hlásiť sa na nejaký úrad (práce, zdravotná....) aj keď pokračujem ďalej v štúdiu? vdaka za všetky odpovede
    Pre VS po ukonceni Bc studia s pokracovanim na Mgr. studium:
    Nik sa nemusí požiadať o zaradenie do evidencie nezamestnaných, tam problém nie je. Student nie je v súčasnosti študent, tým sa stane až po prijatí na 2.stupeň vysokoškolského štúdia a preto zaň nik neplatí zdravotné poistenie.Štát platí zdravotné poistenie za fyzickú osobu, ktorá je nezaopatrené dieťa a ktorá je študent a podmieňuje platenie poistného nepresiahnutím štandardnej doby štúdia. Štát platí zdravotné poistenie aj za osoby, ktoré sú vedené v registri uchádzačov o zamestnanie.
    Keďže momentálne nie je študent alebo sa zaeviduje ako uchadzač o zamestnanie a štát bude za neho platiť poistné, alebo si poistné musí platiť sam .

    V celom systéme sociálneho zabezpečenia vzniklo rozčlenením VŠ štúdia na bakalárske a magisterské/inžinierske isté legislatívne nedoriešené vákuum v tom období, kedy bakalár urobí štátnice, ale ešte nezačne študovať druhý stupeň. Stretla som sa v praxi s tým, že rôzne pobočky sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní a úrady práce mali iné podmienky a inak si zákon vykladali - podaktoré čerstvých bakalárov evidovali, podaktorí nie s argumentom - "veď ste študenti".
    Preto bude najlepšie, zájdete na príslušné inštitúcie podľa Vášho bydliska a osobne skonzultuje ďalší postup.


    Pre VS po ukonceni Mgr. studia, alebo Ing. studia :
    So sociálnym poistením nebudú žiadne problémy (po ukončení štúdia nevzniká automaticky povinné sociálne poistenie) a nemusí sa ani obávať, že sa nezapočíta doba štúdia do doby poistenia. Skutočnosť je taká, že všetkým študentom sa od roku 2004 nezapočíta doba štúdia do doby dôchodkového poistenia a štúdium pred rokom 2004 sa im započíta do doby dôchodkového poistenia.
    Iná vec je so zdravotným poistením, pretože bol niekolko dní dobrovoľne nezamestnany, a preto musí zaplatiť poistné sam. Odporúčam zájsť na príslušnú zdravotnú poisťovňu a dohodnúť spôsob zaplatenia dlžneho poistného.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uz to tu bolo x krat. Daj si vyhladat prispevky.
    Musi sa jedine do 8 dni od Bc. statnic prihlasit v zdravotnej poistovni.


    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=339

    Dátum: 22.07.2009
    Ukončil som bakalárske štúdium, avšak budem pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu II. stupňa. Aké sú moje povinnosti voči VšZP?
    Zobraziť odpoveď
    V zmysle zákona o zdravotnom poistení č. 580/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov je potrebné si plniť oznamovacie povinnosti do ôsmich dní odo dňa skutočnosti.
    Na pobočku VšZP doručte kópiu dokladu o absolvovaní štátnej záverečnej skúšky I. stupňa vysokej školy. Po zápise na II. stupeň doručte na pobočku VšZP potvrdenie o štúdiu II. stupňa. V období medzi ukončením bakalárskeho študijného programu a zápisom na magisterský alebo inžiniersky študijný program, ak po sebe nadväzuje, sa považuje poistenec za nezaopatreného a je za neho platiteľom štát.

    Tohocasu je offline (nepripojený) Tohocasu

    Tohocasu
    dakujem za odpoved!

    IVKA: snazil som sa to najst cez statnice alebo Bc, ale nenaslo mi nic k teme... ale nabuduce sa budem viac snazit!

    Treba sa nahlasovat po BC statniciach ak pokracujem v studiuL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.