Zavrieť

Porady

Neodratana polovica tel.poplatkov pre platcu DPH

Dobry den chcem sa opytat ze ked sa platcovi DPH neodrata polovica tel.poplatkov pricom tych telefonov je viac ale vsetko ide do nakladov ci to je problem?
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
vobec nechapem otazke....aka polovica poplatkov sa mu má odrátať a prečo?
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

no lebo ma vela telefonov a tolko mat nemoze cize polovica mu moze ist len do nakladov no ja som mu dala vsetko ci je to velmi velky problem ci ste sa s tym este nestretli?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

do nákladov (výdavkov) si môže podnikateľ dať tie poplatky za telefóny, ktoré využíva v súvislosti s podnikateľskou činnosťou. Ostatné sú jeho osobným výdavkom, teda VNZD, kde nie je možné odpočítať DPH. Ak ste uplatnili odpočet DPH na súkromné telefónne výdavky, konali ste v rozpore so zákonom o DPH, teda nesprávne. Riešením je podanie dodatočného DPH a doplatenie rozdielu do štátneho rozpočtu.
5 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

lenze to sa pri nich neda vediet ci to vyuzivaju na to alebo nie su to romovia poviete im ze nemoze to ist vsetko ale oni dajte a ked pride kontrola tak to zvalia na uctovnika pricom ich on varoval
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
lenze to sa pri nich neda vediet ci to vyuzivaju na to alebo nie su to romovia poviete im ze nemoze to ist vsetko ale oni dajte a ked pride kontrola tak to zvalia na uctovnika pricom ich on varoval
vysvetli im situáciu, odcituj zákon, upozorni na následky - daj si podpísať doklad, že trvajú na odpočítaní DPH zo súkromných telefonnych účtov. Moja skúsenosť: ani jeden ti to nepodpíše . Ak by podpísal, účtovník je krytý.

p.s.: práca účtovníka je predovšetkým o dôvere klienta k vedomostiam účtovníka. Ak takáto dôvera medzi účtovníkom a klientom chýba, je najlepším riešením od zmluvy na vedenie účtovníctva odstúpiť. Je to ako by chcel zubár vŕtať zub pacientovi, ktorý neotvorí ústa.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
keď to tam chcú, dajte im to tam. je to na ich zodpovednosť....
väčšina podnikateľov si uplatňuje celé faktúry za telefon
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jacekova Pozri príspevok
keď to tam chcú, dajte im to tam. je to na ich zodpovednosť....
väčšina podnikateľov si uplatňuje celé faktúry za telefon
zvýraznené je niekde štatisticky uvedené? ja takú skúsenosť nemám.


k prvej vete v citáte: to si nemyslela vážne - dúfam !
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Monika Kováčová Pozri príspevok
zvýraznené je niekde štatisticky uvedené? ja takú skúsenosť nemám.

vlastná skúsenosť.... mnoho klientov mi povedalo, že nikto nebude preverovať, čo boli súkromné hovory a čo boli firemné hovory. chcú mať v účtovníctve celé faktúry....

majú na to odôvodnenie, že je to na ich zodpovednosť, že oni si to budú pred DÚ obhajovať
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

tiez si myslim len pri nich sa to neda lebo maju velmi velke telefonne poplatky a stale beru nove pausaly
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jacekova Pozri príspevok
vlastná skúsenosť.... mnoho klientov mi povedalo, že nikto nebude preverovať, čo boli súkromné hovory a čo boli firemné hovory. chcú mať v účtovníctve celé faktúry....

majú na to odôvodnenie, že je to na ich zodpovednosť, že oni si to budú pred DÚ obhajovať
to je veľmi zvláštny prístup k účtovníctvu. a nielen zo strany tvojich klientov, pretože pokiaľ mám zodpovednosť za účto ja, nikto ma nedonúti postupovať v rozpore zo zákonom.... či?
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

kolko si vlastne moze telefonov dat klient do uctovnictva? pocul som ze najviac dva potom uz mozu ist len polovica do nakladov
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
tiez si myslim len pri nich sa to neda lebo maju velmi velke telefonne poplatky a stale beru nove pausaly

povedz rómom, že ty si čítala, a že v zákone píšu.... čo môže podnikateľ a čo nie...
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

to by ste sa cudovali aky maju pristup k tomu ine uctovnicky odpisy daju do nakladov ako vydavok
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
to by ste sa cudovali aky maju pristup k tomu ine uctovnicky odpisy daju do nakladov ako vydavok
veď odpisy výdavok/náklad... !
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

nie odpocet nebol platili dph
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

ale nejde to do penazneho dennika je to nepenazna operacia
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
ale nejde to do penazneho dennika je to nepenazna operacia
veď nepeňažné operácie sa účtujú v peňažnom denníku ako uzávierkové operácie na konci účtovného obdobia. či?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
nie odpocet nebol platili dph
toto je reakcia na aký príspevok?
0 0
Poradite? Poradite?

Poradite? je offline (nepripojený) Poradite?

Monika Kováčová Pozri príspevok
toto je reakcia na aký príspevok?

na to ci som uplatnil odpocet co sa tykalo tych tel.poplatkov nie odpocet sa neuplatnil platilo sa
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Poradite? Pozri príspevok
na to ci som uplatnil odpocet co sa tykalo tych tel.poplatkov nie odpocet sa neuplatnil platilo sa
vzdávam sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať