Zavrieť

Porady

odvod do SP

Potrebovala by som poradit, zamestnanec ma mesacnu mzdu 6.900.-Sk, v 10/05 odpracoval 11 dni (mzda 3614.-) a 10 dni dovolenky (3176), spolu je to 6790.-Sk, mzda nie je nizsia ako min. hod. mzda, je potrebne do SP odviest odvody zo sumy 6900.-Sk aj ked zamestnancovi vyplatime hrubu mzdu 6790.-?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ked mám vypočítanú menšiu mzdu ako minimálnu,tak program mi automaticky nahodí doplatok do minimálnej mzdy a z tej sumy je VZ.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ale doplatok do min.mzdy je potrebne robit pri mesacnej mzde, ak nedosahuje min. hodinovu mzdu za odpracovane hodiny, co aj dosahuje ale nie je to 6900.-

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Prosím Vás, ak mala SZČO odvod do SP od 1.7.2005 (podľa výpisu z daň.priznania za rok 2004) 2282,- Sk, čo je momentálne menej, ako odvody z minimálnej mzdy (momentálne 2289,- SKK), koľko má platiť teraz od 1.10.2005? ČZD za rok 2004 činí 165050,- SKK.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Donda
    Prosím Vás, ak mala SZČO odvod do SP od 1.7.2005 (podľa výpisu z daň.priznania za rok 2004) 2282,- Sk, čo je momentálne menej, ako odvody z minimálnej mzdy (momentálne 2289,- SKK), koľko má platiť teraz od 1.10.2005? ČZD za rok 2004 činí 165050,- SKK.
    Musí platiť 2288,- Sk to je z min. mzdy 6900,- Sk

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    Prebrala som agendu po byvalej kolegyni a prisla som na to, ze na prilohe do socialnej poistovne uvadzala zle rodne cislo zamestnanca. Chcem sa spytat, ako postupovat? Staci napisat socialnej poistovni list, alebo opravit kazdu priloho za obdobia, ked bolo zle uvedene rodne cislo. Odobie je za rok 2004 a doteraz rok 2005.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ala100
    Prebrala som agendu po byvalej kolegyni a prisla som na to, ze na prilohe do socialnej poistovne uvadzala zle rodne cislo zamestnanca. Chcem sa spytat, ako postupovat? Staci napisat socialnej poistovni list, alebo opravit kazdu priloho za obdobia, ked bolo zle uvedene rodne cislo. Odobie je za rok 2004 a doteraz rok 2005.
    Ja by som radila poslať nové správne prílohy. Takto by to bolo správne.
    Ináč, k tej kolegyni, to nemá chybu, ako k tomu prídu chudáci zamestnanci potom na dôchodku?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Mne v SP povedali ze kazdu prilohu so zlym RC opravit nasledovne:

    ako prveho zamestnanca napisat presne to iste poradove cislo ako mal na zlej prilohe a vsetky hodnoty minusove (tym sa vlastne zrusi)
    ako druheho zamestnanca napisat zasa to iste poradove cislo ale so spravnym RC a spravnymi udajmi

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Ja som mala tiez chybu v rodnom cisle, bola som na pobocke SP a pani bola ochotna opravit mi to u nich v pocitaci. Jedno rodne cislo opravila, druhe sa jej nedalo a tak som musela urobit opravny vykaz za december 2004.Marta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.