Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci študenta - sociálna poisťovňa

:-)
Prosím vás, ako mám zaregistrovať brigádnikov v SP cez ich stránku ak pracujú na základe dohody o brigádnickej práci študentov? Kliknem na Registračný list FO a tam mám možnosti, že Zamestnanec - prac. pomer a Zamestnanec - dohoda. Ale nikde sa tam nerozlišuje či ide o študenta alebo nie. Prosím vás, poraďte čo najskôr, musím ich nahlásiť ešte dnes.

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 22.07.10 at 08:23
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dáš
ZAMESTNANEC - DOHODA
lebo pracuje pre teba na dohodu, nie na pracovný pomer.
Iné ťa nezaujíma.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano69 Pozri príspevok
Prosím vás, ako mám zaregistrovať brigádnikov v SP cez ich stránku ak pracujú na základe dohody o brigádnickej práci študentov? Kliknem na Registračný list FO a tam mám možnosti, že Zamestnanec - prac. pomer a Zamestnanec - dohoda. Ale nikde sa tam nerozlišuje či ide o študenta alebo nie. Prosím vás, poraďte čo najskôr, musím ich nahlásiť ešte dnes.

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Cez RLFO musíš nahlásiť prv, než na dohodu začnú pracovať. V ostatnom súhlasím s predch. príspevkom. Príklad, začali pracovať dnes, nahlásiť si ich mal včera, alebo dnes ráno, pred začiatkom práce.
1 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
čiže mi to tam nehodí žiadne odvody pre toho zamestnanca? nieže niečo zle urobím a potom ešte za to budem musieť platiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano69 Pozri príspevok
čiže mi to tam nehodí žiadne odvody pre toho zamestnanca? nieže niečo zle urobím a potom ešte za to budem musieť platiť
Zaškrtneš Dohoda, odvody do SP platí len zamestnáv., aj to len Garančné 0,25% a ÚrazovéP 0,8%.
2 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
ja ani to zrejme keďže som študent, či to za seba neplatím len? za zamestnancov áno? sorry ja za to nemôžem, že som tak blbý ja som z GYMNÁZIA totižto
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano69 Pozri príspevok
ja ani to zrejme keďže som študent, či to za seba neplatím len? za zamestnancov áno? sorry ja za to nemôžem, že som tak blbý ja som z GYMNÁZIA totižto
Ty si aj zamestnáv. aj dohodár?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano69 Pozri príspevok
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
Tak budeš platiť odvody tak, ako som už uviedla. Za seba ako dohodára nie, ale za seba ako zamestnáv. áno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
ja som SZČO ( a študent zároveň ) a zamestnávam študentov ako dohodárov
Výpočet odvodov nie je na reg.liste FO, ale po skončení mesiaca v Mesačnom výkaze. Platby poistného (za zamestnávatela) uhrádzaš v termíne na výplatu miezd, ktorý si si určil v reg. liste zamestnávatela.
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nebolo by naozaj menej bolestné zamestnať mzdového účtovníka? Súdim podľa už Tebou založených:

http://www.porada.sk/t143945-brigadnici-bez-zmluv.html

http://www.porada.sk/t143971-socialna-poistovna.html

a možných ďalších?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Nejakého hľadám. Takého s pevnými nervami
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
Nejakého hľadám. Takého s pevnými nervami
Držím palce, aby si ho našiel skôr ako ti začnú chodiť pokuty z DU a SP ...
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
neviete o niekom?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Toho sa dosť bojím no ale práve dnes ma jeden človek vysmial, že sa s tým všetkým bavím, že mám robiť všetko na čierno vraj :P
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
neviete o niekom?
Zadaj si bezplatný inzerát do inzercie na porade. Určite sa ti ozve dosť záujemcov. Nezabudni uviesť miesto podnikania
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
veronikasad Pozri príspevok
Držím palce, aby si ho našiel skôr ako ti začnú chodiť pokuty z DU a SP ...
toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
veronikasad Pozri príspevok
Zadaj si bezplatný inzerát do inzercie na porade. Určite sa ti ozve dosť záujemcov. Nezabudni uviesť miesto podnikania

Ihneď vykonám
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano69 Pozri príspevok
toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P
Už sme to rozoberali v inej téme (ak neberiem do úvahy formuláciu otázky, ktorá je porušením Etikety Porady). Pokuta z IP za nelegálnu prácu zlikviduje tvoje podnikanie na pekných pár rokov ... Tak neviem či chceš takýchto ľudí počúvať ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jano69 Pozri príspevok
toho sa dosť bojím, ikeď dnes som si vypočul, že som hlupák, že sa s tým všetkým bavím vôbec, že mám robiť na čierno :P

Až ten, kto Ti to vraví, bude skákať z mosta, skočíš s ním?
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Paula Pozri príspevok
Až ten, kto Ti to vraví, bude skákať z mosta, skočíš s ním?
Nechystám sa riadiť jeho názormi. Mám vlastnú hlavu.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať