Zavrieť

Porady

bločky v cudzej mene

ahotej poraďaci...učutjem v PU, priamo s peniazmi nepríchácham do styku, pretože pokladnu maju konatelia, oni si robia vyúčtovanie so zamestnancami sami, ja už len nahodim doklady do omegy. Chcem sa ale spýtať, máme len pokladnu v EUR ale zamestnanci casto chodia po zahraniční, takze nosia bločky aj v iných menách..ako to je, stací mi to len prerátať kurzom z prechádzajúceho dna a zaúčtovať?
2. soféri jazdia cez madarsko a platia v hotovosti, donesu mi bloček o zaplatení, ktorý je vo forintoch ale v skutočnosti vždy platia 13Eur...ako to teda spraviť...pretože ak to prerátam kurzom z predchádzajúceho dňa, tak mi to nikdy 13 eur neda....ale oni naozaj vzdy platia 13 eur..na niektorých bločkoch to dokonca je...nebude problem ked dam výdaj z pokladne vzdy 13 eur..aj ked to na bločku vyslovene nebude uvedene?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tinkas Pozri príspevok
    ahotej poraďaci...učutjem v PU, priamo s peniazmi nepríchácham do styku, pretože pokladnu maju konatelia, oni si robia vyúčtovanie so zamestnancami sami, ja už len nahodim doklady do omegy. Chcem sa ale spýtať, máme len pokladnu v EUR ale zamestnanci casto chodia po zahraniční, takze nosia bločky aj v iných menách..ako to je, stací mi to len prerátať kurzom z prechádzajúceho dna a zaúčtovať?
    2. soféri jazdia cez madarsko a platia v hotovosti, donesu mi bloček o zaplatení, ktorý je vo forintoch ale v skutočnosti vždy platia 13Eur...ako to teda spraviť...pretože ak to prerátam kurzom z predchádzajúceho dňa, tak mi to nikdy 13 eur neda....ale oni naozaj vzdy platia 13 eur..na niektorých bločkoch to dokonca je...nebude problem ked dam výdaj z pokladne vzdy 13 eur..aj ked to na bločku vyslovene nebude uvedene?
    1. Nie, nestačí, musíte mať valutovú pokladňu
    2. ak je na doklade €,(tam je to uvedené aj vo forintoch a €), preplatí sa im v €
    Tweety Pozri príspevok
    1. Nie, nestačí, musíte mať valutovú pokladňu
    2. ak je na doklade €,(tam je to uvedené aj vo forintoch a €), preplatí sa im v €
    teraz sa trápim aj ja s takýmto problémom, ako mám viesť valutovú pokladňu?
    Keď mi konateľ prinesie bloček v HUF a my mu to preplatíme v EUR, tak si mám otvoriť pokladňu v HUF aj keď vlastne žiadne nebudem mať, zaučtovať ako vklad konateľa a vyplatíme to z Eur pokladne, a čo potom s tou pokladňou v HUF? Poradíte mi prosííííím

    Ďakujem

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pokiaľ je blok vo forintoch a zamestnanec požiada o zúčtovanie cestovného príkazu v EUR, nie je nevyhnutné mať valutovú pokladňu. Samozrejme, záznam o dohode treba urobiť.
    Môžem to urobiť takto, aby som nemala zostatok v pokladni HUF?

    vklad do pokladne HUF 211xx/365
    nákup materiálu v HUF 501/211xx
    vrátenie vkladu v EUR 365/211

    bločky v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.