Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti po skonceni SZČO?

Ak by som ukoncil zivnost, mal by som narok na podporu v nezamestnanosti? AK ano? Za akych podmienok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Platíš si dobrovolne poistenie v nezamestnanosti?

    Ak nie nemáš nárok na podporu. Táto zložka nie je povinnou súčasťou odvodov do SP pre živnostníka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JaRoY Pozri príspevok
    Ak by som ukoncil zivnost, mal by som narok na podporu v nezamestnanosti? AK ano? Za akych podmienok?
    Ak si živnostníkom menej ako rok a predtým si bol v posledných 2 rokoch zamestnancom - ano.
    Od 1.9.2010 stačí 2 roky poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch.
    Ak si bol posledné tri roky živnostníkom a neplatil si si dobrovolné poistenie v nezamestnanosti - bohužial nie. Poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana007 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či je nárok na podporu, ak pracovný pomer skončil ku dňu 30.6.2010 a súčasne bol SZČO a k 1.8.2010 by bola prerušená živnosť?
    Na UP ho zaevidujú až po prerušení živnosti. Ak splnil podmienky doby poistenia v nezamestnanosti zo zamestnania, má nárok na dávku v nezamestnanosti.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Chcem sa spýtať, či je nárok na podporu, ak pracovný pomer skončil ku dňu 30.6.2010 a súčasne bol SZČO a k 1.8.2010 by bola prerušená živnosť?

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Mam podobnu otazku. Ja som vratil zivnost po 6 rokoch ale poslednych pol roka som z financnych dovodov nevedel platit do soc.p. a teda som neplatil ani tych 6.30€ (fond nezamestnanosti) za predosle obdobie teda 5 aj pol roka mam vsetko zaplatene. do 7 dni sa mam prihlasit na UP. Mam narok na podporu v nezamestnanosti?

    Dakujen za odpoved..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bandi01 Pozri príspevok
    Mam podobnu otazku. Ja som vratil zivnost po 6 rokoch ale poslednych pol roka som z financnych dovodov nevedel platit do soc.p. a teda som neplatil ani tych 6.30€ (fond nezamestnanosti) za predosle obdobie teda 5 aj pol roka mam vsetko zaplatene. do 7 dni sa mam prihlasit na UP. Mam narok na podporu v nezamestnanosti?

    Dakujen za odpoved..
    poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka do SP. Bol si prihlásený ako dobrovolne poistená osoba v nezamestnanosti?
    Ak ano, platil si dobrovolné poistenie v nezamestnanosti v lehote splatnosti (do 8. kal. dňa po skončení mesiaca ) ?

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    veronikasad Pozri príspevok
    poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka do SP. Bol si prihlásený ako dobrovolne poistená osoba v nezamestnanosti?
    Ak ano, platil si dobrovolné poistenie v nezamestnanosti v lehote splatnosti (do 8. kal. dňa po skončení mesiaca ) ?
    Ako dobrovolne poistena osoba som bol len 1 rok 2004 potom som uz bol ako povine poistena osoba,a ako som uz spomenul vsetko mam zaplatene okrem tohoto roka,teda 2010

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    bandi01 Pozri príspevok
    Ako dobrovolne poistena osoba som bol len 1 rok 2004 potom som uz bol ako povine poistena osoba,a ako som uz spomenul vsetko mam zaplatene okrem tohoto roka,teda 2010
    Neviem, či si správne pochopil veronikinu odpoveď:

    veronikasad Pozri príspevok
    poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinných odvodov živnostníka do SP. Bol si prihlásený ako dobrovolne poistená osoba v nezamestnanosti?
    Ak ano, platil si dobrovolné poistenie v nezamestnanosti v lehote splatnosti (do 8. kal. dňa po skončení mesiaca ) ?
    Veronika ti píše, že poistenie v nezamestnanosti nie je súčasťou povinných odvodov do SP.
    To znamená, ak si platil len povinné poistenie do SP a zároveň si si neplatil dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti aspoň 3 roky v posledných 4 rokoch, nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti.
    (od 1. 9. tohto roku však platí novela zákona, podľa ktorej, ak by si chcel podporu v nezamestnanosti, musel by si preukázať platenie poisteného v nezamanosti aspoň 2 roky z posledných 3 rokov)

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Pochopil som.Platil som povinné poistenie do SP a zároveň som si platil aj dobrovoľne poistenie v nezamestnanost po celu dobu.

    Dakujem vsetky velmi pekne

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    V tom prípade by si mal mať nárok na podporu v nezamestnanosti.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Dobrý deň, ako je to v prípade, že priateľka je SZČO, doteraz si neplatila poistenie v nezamestnanosti. Keďže živnosť jej veľmi nejde, rozmýšľa nad zrušením. Je možné prihlásiť sa na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, platiť si z minima 2 roky, potom z týchto posledných dvoch rokov 26 týždňov zvýšiť VZ, aby dostala vyššiu podporu v prípade, ak bude nezamestnaná? Ďakujem. Alebo v prípade SZČO platia nejaké iné podmienky?

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    dobrava Pozri príspevok
    Dobrý deň, ako je to v prípade, že priateľka je SZČO, doteraz si neplatila poistenie v nezamestnanosti. Keďže živnosť jej veľmi nejde, rozmýšľa nad zrušením. Je možné prihlásiť sa na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, platiť si z minima 2 roky, potom z týchto posledných dvoch rokov 26 týždňov zvýšiť VZ, aby dostala vyššiu podporu v prípade, ak bude nezamestnaná? Ďakujem. Alebo v prípade SZČO platia nejaké iné podmienky?
    Prosím, môže mi niekto odpovedať? Nechcem zbytočne zahlcovať stránku viacerými príspevkami, hádam som neuviedol niečo, na čo sa nedá odpovedať? Ďakujem.
    Naposledy upravil dobrava : 27.01.11 at 11:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.