Zavrieť

Porady

Špalety okolo okien

Som kto som...
Ahojte...

Ako najlepšie spraviť špalety okolo okien ? Dom z Ytong-u a nechcem použiť polystyrén. Jednoducho polystyrén nemusím...

Dá sa to spraviť hrubou omietkou ? Bude to držať na Ytongu ? Príp. pomôže ak spravím cementový špric, alebo to nahádzať rovno na Ytong ? Nebude to potom pri buchnutí oknom praskať ???

Príp. iná varianta, len nie polystryrén...

Dík
Naposledy upravil Majky11 : 22.07.10 at 13:58
Usporiadat
MrMika MrMika

MrMika je offline (nepripojený) MrMika

Odporúčam zelený sadrokartón...
Ja mám tak nalepený na všetkých oknách a všade aj tak robíme...
Drží a nepraská ako omietka, ktorú dávajú všetci čo zakladajú okna, tak že o rok musíš robiť znova...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Od akých hrúbok sa dá kúpiť ?

Zvonku použiteľné taktiež ?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked to mas z Ytongu, tak to jedniducho omietni, naco tam chces pchat polystyren, ten je potrebny, ked tam je chladne miesto, nie vzdy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong sa dá bez problémov klasicky omietať,taktiež tam môžete dať styrodur vyrába sa v hrúbkach 2-3-4-5-7-10 cm .Na objednávku vyrobia aj iné hrúbky len si treba "trochu" priplatiť.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Takže nahrubo môžem ohádzať, bude to držať, nebude praskať ???

A netreba ani cementový špric ?

Polystyrén v akejkoľvek forme nechcem dávať...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Klasická omietka zahrňa očistenie od prachu mastnoty savé podklady treba navlhčiť, našpricovať, hrubá omietka ,štuková(alebo iná povrchová uprava).
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
na ytong je cementový špric nevhodný ako ani žiadne tvrdé cementové omietky, môže to viesť časom až k deštrukcii poŕobetónu. Zvonku je k oknám maximálne vhodné tzv.zalomené ostenie vymurované z ytongu alebo Multiporu, treba však trochu širšie rámy okien a použiť patričné pásky. Zvnútra sa môže lepiť sadrokartón a lebo sadrovláknitá doska ale aj omietnuť na penetrovaný podklad (stačí slabý duvilax) sadrovou omietkou, ytong omietkou alebo MVR Uni od Baumitu.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
lapejko Pozri príspevok
na ytong je cementový špric nevhodný ako ani žiadne tvrdé cementové omietky, môže to viesť časom až k deštrukcii poŕobetónu. Zvonku je k oknám maximálne vhodné tzv.zalomené ostenie vymurované z ytongu alebo Multiporu, treba však trochu širšie rámy okien a použiť patričné pásky. Zvnútra sa môže lepiť sadrokartón a lebo sadrovláknitá doska ale aj omietnuť na penetrovaný podklad (stačí slabý duvilax) sadrovou omietkou, ytong omietkou alebo MVR Uni od Baumitu.

Čo na to 220870 ?
0 0
Bigdog008 Bigdog008

Bigdog008 je offline (nepripojený) Bigdog008

V tvojom pripade by som urcite pouzil material rotband maju ho v kazdych dobrych stavebninach vresko 25kilove cca 10euro. je to najlepsi material s akym som pracoval drzi na vsetkom a ma vynikajucu prilnavost na akykolvek povrch.Da sa s nim nahodit aj vrstva desat centimetrov a za polhodinku zapucovat na finale. Ja som ho pouzival v kombinacii jedna k jednej z jemnou stukovou omietkou cemix vonkajsou ta je lepsia.Spravil som s tym cca 50domov a nemal som jedinu reklamaciu kludne vam poradim aj na tel cisle 0948029293
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ahojte,

Trochu oprášim túto tému, nakoľko to začína byť aktuálne... Téma bola vytvorená s predstihom, no teraz už naozaj prichádza čas špaliet... Nakoľko chcem potom robiť omietky...

Myslím, že v téme je dosť odpovedí, ale ja sa prikláňam k dvom z nich...

Teda dva materiály, ktoré sú opísané, sú premňa akceptovateľné...

A teda :

čo bude lepšia varianta ?

rotband od Knauf, alebo ten MVR Uni od Baumitu ?

Poprosím o zhodnotenie týchto variánt s ohľadom na to, že to chcem nahádzať na Ytong...

ďakujem...

Odpoveď nech napíše len ten z Vás, kto si je istý, a veľmi by ma potešila reakcia od 220870.

ďakujem

Majky11
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majky11 Pozri príspevok
Čo na to 220870 ?
Do omietok a dáva minimum cementu.Nemám rád cement v omietkach keď tak nevyhnutné minimum.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majky11 Pozri príspevok
Ahojte,

Trochu oprášim túto tému, nakoľko to začína byť aktuálne... Téma bola vytvorená s predstihom, no teraz už naozaj prichádza čas špaliet... Nakoľko chcem potom robiť omietky...

Myslím, že v téme je dosť odpovedí, ale ja sa prikláňam k dvom z nich...

Teda dva materiály, ktoré sú opísané, sú premňa akceptovateľné...

A teda :

čo bude lepšia varianta ?

rotband od Knauf, alebo ten MVR Uni od Baumitu ?

Poprosím o zhodnotenie týchto variánt s ohľadom na to, že to chcem nahádzať na Ytong...

ďakujem...

Odpoveď nech napíše len ten z Vás, kto si je istý, a veľmi by ma potešila reakcia od 220870.

ďakujem

Majky11
O aké omietky sa jedná vnútorné alebo vonkajšie?
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ide o vnútorné špalety...

Mám založené okná a chcem robiť omietky...

Treba spraviť najprv špalety, a teda uvažujem z čoho...

Btw. Po urobení špaliet na to chcem normálne ešte potiahnuť lepidlo, sieťku a jemnú omietku...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Viac záleží na tom čo vám vyhovuje esteticky ako na druhu materiálu.pri špaletách by som sa vyhol sádre .Sádra nemá moc rada vodu ktorá sa občas vyzráža na sklách okien.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
ok, takže MVR Uni bude lepšia varianta...

Btw. koľko je potrebné zájsť do rámu okna ?, resp. stačí prekryť špaletou penu ?

ďakujem za Váš čas a ochotu
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a ked bude medzi oknami a stenou vacsia medzera? napriklad 2cm peny? napadlo ma ci vnutorne spalety nespravit z ytongu. nalepit tam 5cm ytong tak aby prekryval kusok okna.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
5 cm ytong je vela...

Aj ked mas penu 2 cm, tak + 3 cm a lepidlo, bude 5,3 cm a to uz bude tak akurat zakryty cely ram...

Ja mam penu 1,5 cm, a to je idealne... Peny nesmie byt ani vela ani malo...

nespravis to tak...

aj ja som nad tym uvazoval, ale neda sa to takto spravit...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja to asi tak spravim.. navidim problem v tom vysmrdlat z ostenia 3cm ytongu. Trocha prace, ale vysledok bude lepsi ako 2cm omietky.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
ja to asi tak spravim.. navidim problem v tom vysmrdlat z ostenia 3cm ytongu. Trocha prace, ale vysledok bude lepsi ako 2cm omietky.
Daj tam XPS požadovanej hrúbky a nič nemusíš vysmrdlat
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Omietka by mala rám prekrývať z vnútornej strany 5 mm.MVR uni je povrchová úprava nedá sa natiahnuť vo vrstve 15-20mm.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať