Zavrieť

Porady

Pokladna CZK - fiktivny prijem do pokladne

Ahojte poradaci,

mam na vas taku otazocku.

Mame vo firme CZK pokladnu, fyzicky mam v pokladni cca 12 000,-- CZK, ale v uctovnictve mam zostatok cca 2000,-- CZK... Ani netusim kde sa stala chyba, kolegyna po ktorej som to zdedila mi hovorila, ze takyto rozdiel bol uz ked to ona prebrala cca pred 4 rokmi a nedohladavala to. Viete mi poradit, ako by som dokazala v ucte dorovnat ten stav, aby mi sedel na skutocnu hotovost? Vzdy musim bezat do banky po peniaze, preto, ze idem v ucte v pokladni do minusu a pritom mam este 10 tis. CZK. Prosim, ak mate nejaky tip, tak napiste mi ho a tiez, ako sa to zauctuje, aby to bolo ,, OK " Dakujem
Naposledy upravil bacikovaz : 22.07.10 at 13:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Toto je ešte tel lepší prípad a nevidím dôvod na paniku. Pekne vybrať 10 tis. CZK fyzicky a urobiť malú celofiremnú večeru alebo malé darčeky pre zamestnancov. A pokladňa je vyrovnaná.
    Alebo urobiť inventarizáciu a prebytok hotovosti na kase zaúčtovať v rámci toho. Môžeš si vybrať. Inak tá sa má robiť fyzicky 4x do roka.

    bacikovaz je offline (nepripojený) bacikovaz

    bacikovaz
    nasla som si niekde na nete, ze prebytok pokladne zauctujem 211/688 .... asi to takto spravim. a bude pokoj

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale 688 sa už nepoužíva.
    Niekto tie peniaze kedysi vložil, alebo nedostal, pričom výdavky sa zaúčtovali.
    Najčastejšie je to spoločník, konateľ, ktorému sa nevyplatí, nevráti niečo čo do firmy dal. /alebo naopak, ale u teba je to lepší prípad/.
    Takže urob radšej príjem do POK 211/365, alebo pozri či nemáte staré neidentifikované pohľadávky 335, 355,...378, s čím by si to mohla vyrovnať.
    Zvýšiš si účtovne CZK pokladnicu a možno vyriešiš staré resty.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.07.10 at 07:19

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bacikovaz Pozri príspevok
    nasla som si niekde na nete, ze prebytok pokladne zauctujem 211/688 .... asi to takto spravim. a bude pokoj
    Prebytok pokl. hotovosti: 211/668.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ak by islo trebars o jednoosobovu sro s jednym konatelom, a bol by prebytok v kase, tak by som to nedavala zbytocne do vynosov ako inventarizacny rozdiel, ale ak by som evidovala nieco na pohladavkach voci spolocnikovi tak by som mu znizila pohladavku.

    trebars 211/355.

    Mam taku malicku firmu, a vsetky prevody su robene konatelom, ak vlozil do kasy omylom viac penazi trebars, tak mu o to ponizim jeho zavazok voci jeho firme (firemna pohladavka), kedze ja vzdy mam nieco na 355 a 365 uctoch.

    bacikovaz je offline (nepripojený) bacikovaz

    bacikovaz
    myslela som samozrejme predkonaciu 211/668 ... bol to preklep.

    a keby som to zuctovala so starymi ( napr. neidentifikovatelnymi ) pohladavky na uctoch 33... netreba to nejako podlozit. napr. mam zostatok z min. rokov na ucte 378 cca 20 tis. eur a ked z toho zuctujem 370 eur ( 10tis.CZk ) s pokladnou, nebude z toho problem? ze to nemam nicim podlozene?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a vieš z čoho sa skladá ten zostatok na 378? A z akého je obdobia?

    Pokladna CZK - fiktivny prijem do pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.