Zavrieť

Porady

beznadej

dobry den
chcel by som sa opytat ako mam postupovat pri nevyplateny mzdy za mesiac jun.
pracujem ako kuchar a do dnesneho dna mi zamestnavatel nevyplatim mzdu za odpracovany mesiac.
Nekomunikuje so mnou tefonicky a odmieta sa so mnou osobne stretnut.
prosim kde sa mam a na koho obratit.
Preto som sa rozhodol podat vypoved.
Do dnesneho dna nemam ziadnu odpoved zo strany zamestnavatela co sa tyka vypovede, započtove ho listu a mzdy..
Zial nie som jediny jediny zamestnanec ktoremu sa to stalo, pretoze to tu je na dennom poriadku.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    stanicko Pozri príspevok
    dobry den
    chcel by som sa opytat ako mam postupovat pri nevyplateny mzdy za mesiac jun.
    pracujem ako kuchar a do dnesneho dna mi zamestnavatel nevyplatim mzdu za odpracovany mesiac.
    Nekomunikuje so mnou tefonicky a odmieta sa so mnou osobne stretnut.
    prosim kde sa mam a na koho obratit.
    Preto som sa rozhodol podat vypoved.
    Do dnesneho dna nemam ziadnu odpoved zo strany zamestnavatela co sa tyka vypovede, započtove ho listu a mzdy..
    Zial nie som jediny jediny zamestnanec ktoremu sa to stalo, pretoze to tu je na dennom poriadku.
    dakujem
    Poslal si výpoveď 15.5.2010, takže výpovedná doba Ti začínala 1.6.2010 a končí 31.7.2010.

    Výplatu si už mal mať doma, keď máš výplatný termín 20.-teho v mesiaci. Napíš zamestnávateľovi, že žiadaš vyplatiť mzdu za mesiac jún 2010. Pokiaľ nebude reagovať, pošli mu dôrazné upozornenie, že žiadaš vyplatiť mzdu do 3 dní, pokiaľ sa tak nestane, dáš celý prípad Inšpektorátu práce a taktiež ho nahlásiš na ÚPSV a R.

    Ešte raz si prever, či si stále prihlásený v zdravotnej a sociálnej poisťovni, pokiaľ nie, alebo si mal pauzu, aj toto daj do oznámenia na Inšpektorát práce.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    truch, Lubaba, rodina1, Tamila, Mária27, zdenka131, vieraaaa, arizona
    8

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otazka je, kedy mate definovany vyplatna termin.
    AK nemate definovany ziadny, tak vyplatnym terminom je posledny den nasledujuceho mesiaca - co je za mesiac jun posledny den jula ..a teda ma zamestnavatel este cas vyplatu poslat.

    Ak termin na vyplatu mate napr. 10. v mesiaci a este 15 dni od tohoto termínu nemate peniaze (teda 25.7.), tak je to dovod na danie okamziteho skoncenia pracovneho pomeru , pri ktorom je narok aj na 2 mesacnu nahradu mzdy.

    Ak si dal riadnu vypoved tento mesiac, tak ti vypovedna doba zacne bezat 1.8. a tvoj PP skonci 30.9.
    K vypovedi sa zamestnavatel nemusi vyjadrovat, musi ju zobrat na vedomie. Mal by si mat podklad, ze si mu vypoved dorucil.

    Zamestnavatel sa musi vyjadrit jedine v pripade, ked si nedal vypoved ,ale ked si poziadal o ukoncenie PP dohodou k nejakemu konkretmnemu datumu.
    Ak sa vsak zamestnavatel nevyjadri, dohoda nie je platna a tvoj PP nadalej pokracuje.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Danielle369, danushka, rodina1, 220870, betka631, Marína, terezamaria
    7

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zamestnávateľa musíš vyzvať písomne,aby Ti vyplatil mzdu.
    List pošli doporučene, aby si mal o tom doklad.
    Naposledy upravil zdenka131 : 26.07.10 at 20:42

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    truch, Lubaba, rodina1, Danielle369, terezamaria, vieraaaa, Mária27
    7

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    stanicko Pozri príspevok
    -paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
    ku dnu 15.05.2010
    -vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
    zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
    vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
    v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
    Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07
    Napíš naprosto jednoducho a zrozumiteľne, ako to vlastne je. Toto čo citujem, je úplne niečo iné, ako to, čo si písal predtým. Pokiaľ sa Ti vyhrážal fyzickým útokom, netreba čakať a treba to oznámiť policajtom.

    Vyštartuj za ním, opýtaj sa ho jasne, ako to vyzerá s Tvojím skončením pracovného pomeru, či Ti ho už ukončil, alebo si ešte stále vedený ako zamestnanec. Lenže v tom prípade Ti asi píše absencie, keď nechodíš do práce.

    Pokiaľ ale nič nepodnikneš, tak nečakaj, že Ti prídu nejaké peniaze za jún a ďaľšie dni, ktoré si odpracoval.Viac Ti neviem poradiť, nemôžeš sedieť doma a čakať, že to niekto za Teba vybaví. Potrebuješ zápočtový list, ELDZ a ďaľšie náležitosti, ktoré budeš potrebovať, keď sa pôjdeš prihlásiť na ÚPSV a R ako nezamestnaný - mzdu pre priznanie podpory, resp.pre PN-ku.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Tamila, Danielle369, rodina1, vieraaaa, Lubaba, zdenka131
    6

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    stanicko Pozri príspevok
    -paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
    ku dnu 15.05.2010
    -vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
    zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
    vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
    v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
    Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07
    Pokiaľ si ukončil pracovný pomer dohodou v zmysle § 6O ZP ku dňu 15.5.2010, tak nemáš nárok na výpovednú dobu. Zamestnávateľ Ti mal dať písomné stanovisko, či súhlasí s ukončením PP dohodou, a to buď listom, alebo stanoviskom na Tvojej dohode a mal Ti to doručiť.
    Podľa toho, čo si napísal, zamestnávateľ asi akceptoval Tvoju dohodu o skončení pracovného pomeru, "len Ti to zabudol oznámiť". Keďže u neho stále pracuješ, pôvodná dohoda by už nemala byť platná.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Lubaba, rodina1, Danielle369, terezamaria, zdenka131
    5

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stanicko Pozri príspevok
    Ano,
    vypoved som mu poslal doporučene poštou na jeho meno 15.Mája 2010.
    ktoru si prevzal.
    Vyplatni termin mam pisany aj zmluve k 20 dnu mesiaca
    Ak on vypoved prevzal este v maji, tak ti bezi riadna vypovedna doba a 31.7. je tvoj posledny pracovny den.
    Zamestnavatel sa k tomu nemusi vyjadrit, akurat po ukonceni PP ti musi dat vsetky pisomnosti k tomu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    armor1 Pozri príspevok
    Plati to aj ak je človek ešte v skúšobnej dobe?
    Ak si v skusobnej doe, staci dat oznamenie o ukonceni PP v skusobnej dobe dnes a zajtra uz nepracujes.
    V skusobnej dobe mze ktorakolvek strana (ty alebo zamestnavate) ukoncit PP bez udania dovodu vlastne okamzite.
    Odporucene je oznamit to druhej strane 3 dni vopred ,ale nie je nariadene tento termin dodrzat, takze ako pisem dnes ukoncis PP po zmene a zajtra uz nepracujes.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    armor1 Pozri príspevok
    Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.
    V skúšobnej dobe nemáš nárok na odstupné. Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie je výpoveďou, ani zo strany zamestnávateľa ani zo strany zamestnanca. Je to skončenie PP v skúšobnej dobe.

    stanicko je offline (nepripojený) stanicko

    stanicko
    Ano,
    vypoved som mu poslal doporučene poštou na jeho meno 15.Mája 2010.
    ktoru si prevzal.
    Vyplatni termin mam pisany aj zmluve k 20 dnu mesiaca

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    armor1 Pozri príspevok
    Narážal som na odstupné. Chápem že vzťah môžem zrušiť okamžite, išlo mi skôr o to či nejak za to bude trpieť zamestnávateľ.
    Ide o nevyplatenú mzdu počas trvania prac.pomeru v skúšobnej dobe ?

    stanicko je offline (nepripojený) stanicko

    stanicko
    Pisomnu vypoved prevzal 15.05.2010 ja som si plnil svoju 2 mesačnu vypovednu lehotu.
    Bez vedomia ze by mi to ohlasil ze ma 15.05 odhlasil so socialnej poistone tym padom som tam pracoval na čierno.
    Neskor sa asi spametal a zas ma od 01.06 2010 prihlasil na socialnu poistovnu do 30.06.2010 ma zas bez mojho vedomia odhlasil so socialnej poistovne.
    Ako mam postupovat pri nahrade ?
    Nevyplatil mzdu za jun, aj ked som vo vypovednej lehote do 31.07

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanicko Pozri príspevok
    Pisomnu vypoved prevzal 15.05.2010 ja som si plnil svoju 2 mesačnu vypovednu lehotu.
    Bez vedomia ze by mi to ohlasil ze ma 15.05 odhlasil so socialnej poistone tym padom som tam pracoval na čierno.
    Neskor sa asi spametal a zas ma od 01.06 2010 prihlasil na socialnu poistovnu do 30.06.2010 ma zas bez mojho vedomia odhlasil so socialnej poistovne.
    Ako mam postupovat pri nahrade ?
    Nevyplatil mzdu za jun, aj ked som vo vypovednej lehote do 31.07
    Ako bola formulovaná výpoveď ? Uvádzal si tam konkrétny dátum ku ktorému chceš skončiť ?

    stanicko je offline (nepripojený) stanicko

    stanicko
    -paragr. 60.z.zakonov dohoda o skonceny pracovneho pomeru.
    ku dnu 15.05.2010
    -vyplatny termin mam 20 dna mesiaca
    zamestnavatela som vyvzal ustnou formou o vyplateny mzdi za jun
    vraj to posle na ucet, nic mi neprislo a neverim ze to aj urobi.
    v amoku ma vyzval aby som odisiel a uz aby som sa nevracal a vyhrazal sa mi ze si ma najde vraj vie kde byvam, nech si davam na seba pozor.
    Preto s psych. alebo fizickeho natlaku tam uz nepracujem 2 tyzne aj ked mam vypovednu lehotu do 31.07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.