Zavrieť

Porady

preplatené čelné sklo poisťovňou-ako zaúčtovať?

Dobrý večer, poprosila by som o radu....
poisťovňa preplatila opravu a výmenu rozbitého čelného skla na aute, a dala nám doklad aby sme si mohli z tejto sumy uplatniť DPH, ako to mám zaúčtovať??? celková suma za sklo bola 363 eur a z toho bolo 58 euro DPH. Toto DPH sme servisu zaplatili, ako si ho mám teraz uplatniť??? Mám aj fa na celú sumu, ale tú platila poisťovňa ( teda okrem tej DPH).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ani spoluúčasť tam nemáš?
    DPH si odpočítaš a VOZD=ZD dáš ako výdavok, aj poisťovňa preplatila opravu tebe, tak si to daj ako príjem, alebo ako mínus výdavok.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    V knihe prijatých faktúr zaevidovať faktúru od opravára v plnej výške. Pri úhrade DPH znížiť záväzok v knihe faktúr a zaúčtovať v PD v kolonke DPH. Zvyšok záväzku vyradiť z knihy faktúr neúčtovne. K faktúre priložiť list od poisťovne v ktorej oznamuje, že výšku škody okrem DPH hradí opravárovi.

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    poisťovňa to preplatila tej firme čo to opravovala, a tá firma mi vystavila fa v plnej sume, ale my sme jej preplatili len DPH. Spoluúčasť na škode nemáme.

    preplatené čelné sklo poisťovňou-ako zaúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.