Zavrieť

Porady

Aky beton na terasu a plot ?

Zdravim,

Zaujimalo by ma aky beton (B12.5, B15 alebo B20) pouzit pre stavbu betonoveho plotu (bude debnenie zalievane betonom). Zaklady pre plot sa uvazuju: 0.6m hlbka a 0.3m sirka, vyska plotu by mala byt 2 az 2.5m
Rovnako by ma zaujimalo aky beton pouzit na vytvorenie vonkajsej terasy za domom, nasledne bude na nej polozena dlazba. Zatazenie prakticky ziadne.

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    B15 v poho stčí to umiešaš aj doma v miešačke. A základy by som dal 80 cm lebo pri 60 ti to vzime zmrzne a postupom času ti to bude robiť galibu

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Stačí aj B15.Hĺbka základu pri takomto monolite je postačujúca,skôr by som robil širšie.Základovú špáru poriadne zhutniť .

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    jozko1975 Pozri príspevok
    No, som pocital a vychadza to okolo 61m3 , takze to si necham radsej doniest.
    no keď to máš toľko kubíkov tak rozhodne domiešavač alebo strašne veľa brigádnikov a zo tri mešiačky a sud piva :-D

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    ozivujem tuto temu, som pred stavbou plotu. skladba: na dlzke 16 m pletivo so zeleznymi stlpmi, hlbka zakladov 0,6 m, na urovni zemi zalievane DT 15, potom na dlzke 10 m so sirkou 0,4 m na urovni zemi DT 40 a 2 metrovy mur z dutej tehly-zostatok zo stavby, potom po dlzke 20 m zaklad totozny s predchazajucim kovane elementy, a nakoniec samonosna brana. Ide o asi 11-12 m3 betonu, a rozmyslam, ci dat B10, alebo B15. zaklad bude vystuzeny - zostatok z vencov. Je vhodny beton B10? alebo obetovat naviac 180-200 eur, a dat B15?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    aj ja oživujem čo už bolo napísané: pod 80 cm hĺbky to nie je základ, aspoň pod stlpy by som dal vŕtané jamy do 1 m a základ medzi jamami by som zaarmoval... betón určite B 15.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    juzne slovensko, pod stlpy urzite budem vyvrtat jamy, a pasy budu armovane 4x10 roxor, strmienka po 40 cm fi 8. pod pletivom rozmyslam nad B10

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    aké bolo počasie v uplynulých týždňoch na juhu Slovenska?! Myslím si, že sa to bude zhoršovať aj čo sa týka sily mrazov...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    každopádne nezabudnúť vložiť izoláciu medzi základ na úrovni terénu a horný múr /doporučujem nopovú fóliu do vrstvy betónu/ a na vrchný múr je najvhodnejší a najtrvácnejší materiál kameň alebo povrchovo upravené DT-ka, aj tie však vyzerajú škaredo ak sú na nich soľné výkvety, tým sa zabráni vložením izolácie na základ ale aj pod čiapku múra ak je z nasiakavého materiálu.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    ano, izolaciu som planoval dat, mur bude z tehal a nalepim na ne 2 cm polistirenu - nakolko omietat neviem - kleber, sietka a zostatok tenkovrstvej omietky, na vrch asi vymyvanu dlazbu, nakolko najviac zostatkovych tehal mam 30ky, a ta dlazba sa zda lacnejsia, nez original plotove striesky - 40ky.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ten polystyrén je veľmi zlý nápad keďže platí pravidlo, že sa môžu zatepľovať múry, ktoré sú chránené pred vlhkosťou zvrchu aj zospodu, čo teoreticky spĺňajú obvodové múry stavby s izolovanými základmi a strechou, ktorá je vodotesná...holý múr toto nemôže v žiadnom prípade splniť, nahromadená vlhkosť musí niekde oddýchať, je len otázkou času kedy celé opláštenie odstrelí...túto zimu sa ukázala kopa takýchto lacných realizácií ako veľmi krátkodobá investícia a na ďalších sa usilovne pracuje...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.