Zavrieť

Porady

Musia byt vykazy opeciatkovane?

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

kedze si konatel zabudol na stretnutie priniest peciatku so sebou, vykazy do SP, ZP a aj Prehlad o zrazenych preddavkoch mi iba podpisal, s tym ze na druhy den "mi" ich opeciatkuje. Nevie si ale na "mna" najst cas, a asi mu je to dost aj jedno, a ja neviem ci mozem poslat vykazy do SP, ZP a DU iba podpisane, bez peciatky.

Je prosim Vas peciatka nevyhnutna? Kedze ja si chcem splnit povinnost a mat vsetko v poriadku. Kedze ked mi to opeciatkuje o mesiac, a poslem to az o mesiac (kvoli nemu) datum na vykaze je stale rovnaky, a ked bude neskoro poslany, bude to vyzerat ako moja chyba pri spatnej kontrole...

Dakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Keďže pečiatka nie je povinná, stačí uviesť ku podpisu obchodné meno, sídlo, príp. aj IČO.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

akina Pozri príspevok
Keďže pečiatka nie je povinná, stačí uviesť ku podpisu obchodné meno, sídlo, príp. aj IČO.
Nie je povinna? Takze mozem tam udaje z peciatky opisat rukou? Pod podpis?
Alebo netreba, kedze obchodne meno, sidlo, ICO, DIC a to vsetko je vlastne na prvej strane kazdeho vykazu?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ku podpisu údaje z pečiatky opíš, hlavne obchodné meno a sídlo, to, že je to všetko uvedené na prednej strane nie je podstatné, potrebuješ sa identifikovať aj podpisom s názvom firmy.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mi to s tymto peciatkovanim pride vsetko take cudne... kedze k vyrobe peciatky sa nevyzaduje vypis z OR SR, a tak si hocikto moze vyrobit akukolvek peciatku... Podla mna peciatka nema ziadnu vypovedaciu hodnotu....

Dakujem za odpoved, idem to teda dopisat rukou.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
akina Pozri príspevok
Ku podpisu údaje z pečiatky opíš, hlavne obchodné meno a sídlo, to, že je to všetko uvedené na prednej strane nie je podstatné, potrebuješ sa identifikovať aj podpisom s názvom firmy.
...so zvýrazneným si dovolím nesúhlasiť... práve naopak, údaje uvedené na prednej strane výkazu sú identifikačné... pečiatku žiaden zákon neukladá za povinnosť používať... výkaz stačí odoslať podpísaný...
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
akina Pozri príspevok
Ku podpisu údaje z pečiatky opíš, hlavne obchodné meno a sídlo, to, že je to všetko uvedené na prednej strane nie je podstatné, potrebuješ sa identifikovať aj podpisom s názvom firmy.
Ak to nie je podstatné, tak to skús raz nevyplniť.
3 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Asi sme sa nepochopili, identifikačné údaje údaje na prednej strane sú dôležité, ale keďže je potrebný aj podpis a pečiatka, z tohto dôvodu sa má k podpisu uviesť / ak sa pečiatka nepoužíva / aj obchodné meno a sídlo spoločnosti.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som raz poslala vykazy bez peciatky a o dva dni ma inkvirovali, ze sa mam dostavit na urad s peciatkou.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
akina Pozri príspevok
... ale keďže je potrebný aj podpis a pečiatka, z tohto dôvodu sa má k podpisu uviesť / ak sa pečiatka nepoužíva / aj obchodné meno a sídlo spoločnosti.
...môžem poprosiť o citáciu §§ ktoré toto ustanovujú??...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durisovad Pozri príspevok
Ja som raz poslala vykazy bez peciatky a o dva dni ma inkvirovali, ze sa mam dostavit na urad s peciatkou.
A keď žiadnu nemám, tak si mám ísť kúpiť nejakú v hračkárstve?
To by asi pozerali.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...ak nemáš čo robiť a necháš sa sekírovať... tak si každý raz kúp inú farebnú (skladaciu)... alebo vyrob z krumpľa... ako za mladých čias......
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Tým, že pečiatka nie je povinná, ale prax nás "núti" používať ju na všelijakých tlačivách, doporučujem/ zákon neukladá povinnosť /, aby osoba, oprávnená konať v mene spoločnosti pripojila k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti svoj vlastnoručný podpis / vychádzam z obchodného zákonníka - spoločenských zmlúv, zakladacích listín, kde sa takáto klauzula často používa /.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Vidim to tak, ze asi rozoberiem skladaciu peciatku zo starych dobrych studentskych cias a poskladam z nej peciatku klienta A prave pre to, ze toto mozem spravit, pripadne nabuduce cez Illustrator nasimulovat peciatku a dat tlacit na vykazy, sa mi to cele s peciatkou vobec nepaci.

To uz bude podla uradov košér? Ze si ju sama vyrobim a tresknem tam? Co uz.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Moja skúsenosť : u firiem, kde pečiatka neexistuje, sme už pri registrácii firmy na DÚ, SP , ZP atď. uviedli pri podpis "pečiatku nepoužívame" a nestalo sa ani raz, že by ju niekto od nás pýtal, napriek tomu, že na tlačivách je uvedené "podpis a pečiatka".
5 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
zk24 Pozri príspevok
Vidim to tak, ze asi rozoberiem skladaciu peciatku zo starych dobrych studentskych cias a poskladam z nej peciatku klienta A prave pre to, ze toto mozem spravit, pripadne nabuduce cez Illustrator nasimulovat peciatku a dat tlacit na vykazy, sa mi to cele s peciatkou vobec nepaci.

To uz bude podla uradov košér? Ze si ju sama vyrobim a tresknem tam? Co uz.
...práve o tomto je ten nezmyselný kolotoč... z nezmyselného rešpektu snaha vyhovieť každej capine... ...a tajne dúfať, že aj po vyrábačov tlačív sa zo spodu dostane hlas, že v tom chlieviku slová "otlačok pečiatky" by bolo na čase vymazať...........
1 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

akina Pozri príspevok
Asi sme sa nepochopili, identifikačné údaje údaje na prednej strane sú dôležité, ale keďže je potrebný aj podpis a pečiatka, z tohto dôvodu sa má k podpisu uviesť / ak sa pečiatka nepoužíva / aj obchodné meno a sídlo spoločnosti.
K zvýraznenému: súhlasím - ak je v obchodnom registri uvedené niečo takéto:
Konateľ vykoná podpisovanie menom spoločnosti tak, že k jej vytlačenému alebo napísanému obchodnému menu pripojí svoj podpis.
Naposledy upravil Pepa : 24.07.10 at 17:07
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pre FO pečiatka nie je potrebná.
Pre PO je potrebná podľa toho, ako to má zapísané v návrhu zápisu spoločnosti s r.o., t.z. "Konateľ koná v mene spoločnosti navonok a podpisuje dokumenty samostatne tak, že k písanému, alebo tlačenému názvu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis".
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nedisponujem spolocenskou zmluvou ani navrhom na vklad Ale asi bude predsa len potrebna. Vyrobim si vlastnu peciatku asi predsa len.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...sranduješ duufam......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja uz neviem. Tak dajte napad - kolkokrat treba POPROSIT konatela aby sa so mnou stretol a opeciatkoval vykazy? 20 sms co som poslala mi uz nikto nepreplati. Mam chut zabalit vykazy do obalky a poslat ich na sidlo firmy. Alebo to predsa len poslem iba podpisane?
A ked nas vyzvu, pride opeciatkovat. Alebo v tomto pripade sa povazuje vykaz za neodovzdany vcas?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať