Zavrieť

Porady

Kupna zmluva - casopis

Dobry den, mam v plane kupi´t zabehnuty casopis. Nemate niekto kupnu zmluvu tohto druhu? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vyspecifikuj prosim co vlastne presne chces kupit. Kupujes vyfdavatelstvo casopisu ako firmu? Alebo iba nazov casopisu resp. znacku..?.. ochrannu znamku..?
    Musis napisat viac.

    aidalen je offline (nepripojený) aidalen

    impulzívny optimista aidalen
    Casopis vydava ista spolocnost, ma ho zaregistrovany v MK SR.
    Ja kupujem casopis ako taky - nazov ostava, ostatne vsetko sa meni. Nazov nie je chraneny ochrannou znamkou. Dakujem vam.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    aidalen Pozri príspevok
    Casopis vydava ista spolocnost, ma ho zaregistrovany v MK SR.
    Ja kupujem casopis ako taky - nazov ostava, ostatne vsetko sa meni. Nazov nie je chraneny ochrannou znamkou. Dakujem vam.
    Z tohto som vyrozumel, že sa nejedná o kúpu časopisu v stánku.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kupujes aj tu spolocnost co ho vydava?
    Ak nie, tak je tu taka otazka, ci kupujes od tej spolocnosti zamestnancov, tj. novinarov, grafikov atd.. Tiez je otazne ci o samotnom casopise uctuje vydavatelstvo ako o istej majetkovej hodnote alebo nie. Co tak poskytnut viac informacii?

    aidalen je offline (nepripojený) aidalen

    impulzívny optimista aidalen
    Nie, nekupujem zamestnancov ani iny staff, a ani to nema ako majetkovu hodnotu.
    Ten kto ho vydava, ho zaregistroval pred par rokmi na MK SR a vydaval skoro 3 roky, avsak teraz nema na to peniaze a tak to predava za symbolicke 1€ a ja mam zaujem pokracovat vo vydavani, nakolko si uz zvykli ti, co ho dostavaju na ten casopis.

    Chcu mat len predkupne pravo s rovnakou cenou, ako ho kupujem ja a to v pripade, ze by som ho chcel prestat vydavat, alebo ho chcel predat.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Myslim, ze registraciu casopisu na MK SR je mozne povazovat za majetkovu hodnotu ocenitelnu v peniazoch. V pripade ak toto bolo hlavnym predmetom podnikania povodneho vydavatelstva, toto musi byt predavane na zaklade zmluvy o predaji podniku / zmluve o predaji casti podniku. Nalezitosti zmluvy najdes v Obchodnom zakonniku. Je tam na to osobitne ustanovenie.

    Kupna zmluva - casopis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.