Zavrieť

Porady

byt v OV a danove priznanie

Odkúpila som si (s manželom) byt do osobného vlastníctva a máme ho zavkladovaný v katastri.
Kedy sme povinní podať daňové priznanie a kedy platiť daň ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Julia63 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede.
    Áno, mám na mysli daň z nehnuteľnosti.
    A platí teda pre nás to 5-ročné oslobodenie od dane ?
    To 5 ročné oslobodenie od dane z nehnuteľnosti sa nedá uplatniť už od roku 2005, zákon oslobodzuje len byty obecné a všeobecne záväzné nariadenie obce môže upraviť určité úľavy na dani z nehnuteľnosti len v súlade so zákonom.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Julia63 Pozri príspevok
    Odkúpila som si (s manželom) byt do osobného vlastníctva a máme ho zavkladovaný v katastri.
    Kedy sme povinní podať daňové priznanie a kedy platiť daň ?
    Ďakujem.
    Zrejme máte na mysli daň z nehnuteľnosti. Do 30 dní ste povinní oznámiť obci zmenu vlastníctva k bytu, keďže vlastníctvo je rozhodujúce pre vznik alebo zánik daňovej povinnosti k dani z nehnuteľností. Daňové priznanie sa podáva do 31. januára kalendárneho roka (zdaňovacieho obdobia), ktorý nasleduje po kalendárnom roku (zdaňovacom období), v ktorom vám vzniklo vlastnícke právo bytu.
    Daň z nehnuteľností vyrubuje správca dane každoročne podľa stavu k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Vyrubená daň z nehnuteľností je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti platobného výmeru, ak zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil Kvaka : 26.07.10 at 07:50 Dôvod: doplnenie

    JankaII je offline (nepripojený) JankaII

    JankaII
    ak sa nič nezmenilo a mali ste tam trvalé bydlisko aj pred tým ,tak by ste mali byť 5 rokov oslobodení od dane.

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    Ďakujem za odpovede.
    Áno, mám na mysli daň z nehnuteľnosti.
    A platí teda pre nás to 5-ročné oslobodenie od dane ?

    JankaII je offline (nepripojený) JankaII

    JankaII
    ospravedlňujem sa,ale v čase/2000 rok/,keď sme my kúpili byt do vlastníctva to ešte platilo,ale to už je dávno a od vtedy som to už nesledovala,...no dobre vedieť



    Kvaka Pozri príspevok
    To 5 ročné oslobodenie od dane z nehnuteľnosti sa nedá uplatniť už od roku 2005, zákon oslobodzuje len byty obecné a všeobecne záväzné nariadenie obce môže upraviť určité úľavy na dani z nehnuteľnosti len v súlade so zákonom.

    byt v OV a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.