Zavrieť

Porady

Jazva na tváričke bábätka

Ahojte, som rada že som tu našla toto forum ohladom zdravia.... rada by som sa s Vami poradila ohladom mojej dcerky, má 10 mesiacov a máme dva týždne staru ranku vedla očka na tvári... je to v tvare V... mažeme to dermatixom, len teraz asi týžden dozadu sa jej začala robiť pod kožou taký kopček a tak sa mi zdá že sa zväčšuje, myslíte že by to mohol byť keloid? nieje to v jazve je to vedla jazvy pod kožou, ako taka bublinka a nieje to nijak sfarbené... naozaj neviem a je velmi tažké dopatrať sa u nás k odobrníkovi... všade sa dlho čaká, som z toho velmi nešťastná čo sa nám prihodilo ale čas sa vrátiť nedá... musíme s tým bojovať...
Preto Vás prosim, či náhodou nemáte skúsenosti niekto s takýmto neprijemným zážitkom a ako sa to hoji u takých malych detičiek...

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Možno je to od veci, ale v prípade, že dcérku kojíš a ranka nie je stále zahojená /ako vznikla?/ - by to snáď za pokus stálo. My sme si z pôrodnice priniesli pred rokmi ako "bonus" zlatého stafylokoka. Z ničoho nič sa malému začali objavovať na stehienkach podliate pľuzgieriky. Pani doktorky /pediatrička i kožná/ mali najskôr podozrenie na alergiu na jednorazové plienky, potom na prací prášok... Zmenili sme plienky i prášok a pupáčiky sa vyhadzovali ďalej, kde ich napadlo -
    dokonca aj na hlavičke... Naordinovali mi takú kortikoidnú masť /pre niekoľkodňové bábätko/, že keď som si prečítala príbalový leták s vedľajšími účinkami, zostalo mi zle a spýtala som sa p. doktorky kožnej, či by to dala aj vlastnému dieťatu... Suseda bola detská sestra a tá poradila potierať pľuzgieriky tou fialovou vodičkou. Nezmenilo sa nič, až na to, že všetko bolo fialové...
    Keď mi známa /lekárka a matka piatich detí v jednej osobe/ poradila, aby som si odstriekala trošku materského mlieka, ktoré obsahuje kolostrum a denne po kúpaní mu vlažným mliečkom /zohriatym v mikrovlnke/ potierala tie pľuzgieriky /vyzerali takmer ako kiahne/, veľmi som tomu neverila, ale čo by neurobila matka pre svoje dieťa...
    Potom som zase neverila od šťastia vlastným očiam, keď pľuzgieriky začali vysychať a miznúť - až zmizli celkom bez stopy. Imunitný systém malého dieťaťka sa iba tvoril a materské mlieko mu aj takouto formou dodávalo všetky látky, ktoré potrebovalo...
    Možno som fakt mimo témy, len ma to napadlo, ako babská rada pomohla mne tam, kde medicína bola úplne mimo... Zahojila jemnú pokožku dieťaťa priorodzeným spôsobom.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    ahoj, môj synátor má stále nejakú jazvu, asi ako každý chalan a ešte keď mal 3 roky nešťastne u babky spadol na sklenený stôl a doslova mu hlavičku rozrezalo....ostala mu jazva po zašití 9 cm...poradili nám používať gél contractubex......http://www.docsimon.sk/tovar/contractubex-gel-20g a teraz po 2 rokoch je jazva 4 cm menšia...aj dcérka mala na tváričke pod očkom takú fajku z lyžovačky..bola značková mala to ako Niké..a teraz po pol roku jej to nie je ani poznať...takže to sú moje skúsenosti s jazvami...a čo sa týka toho keloidu to musíš konzultovať s odborníkom, ale väčšina skúseností je, že po chirurgickom odstranení vzniká ešte väčší....

    Julietka je offline (nepripojený) Julietka

    Julietka
    No stalo sa to tak, že malinká na seba stiahla nočnu lampu čo sme mali nad prebalovakom a ja som bola tesne pri nej, len som si otvorila šuflik ktorý bol tesne vedla a bolo to
    Budem si to vyčitať dokonca života, ale už to ničim nezmenim... ano ešte kojim ale na toto by to asi nepomohlo...
    No teraz ideme k plastikovi vo štvrtok na konzulataciu tak uvidíme.. čo povie... len dúfam že to neni keloid, a pevne verim že sa to nejako vstrebe...
    Dakujem za rady

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Držím palce, nech všetko dobre dopadne. A netráp sa toľko, maličká Ťa potrebuje usmiatu a šťastnú.

    A investuj do lampy, ktorá sa dá pripevniť na stenu. Alebo daj na tú, ktorú máš - tienidlo. Ja som si ho kedysi vyrobila - do boku krabice som vyrezala otvor, aby v noci lampa na nočnom stolíku nedávala veľa svetla, keď bolo treba vstať k dieťaťu. Spodok a jeden bok krabice som odrezala. Ak bolo treba viac svetla, odsunula som krabicu od steny. Oblepila som ju vkusnou samolepiacou fóliou s kvetmi, ktorá sa hodila do interiéru spálne /dnes sú dostať aj pekné detské motívy/. Dnes sa možno mladé mamičky pousmejú, ale vtedy sme o vypínačoch, ktoré regulujú svetlo ani nechyrovali a aj tú nočnú lampu v tvare bieleho kalicha som si prepašovala v ruksaku /v uteráku - aby sa nerozbila/ z brigády v NDR - to si dnes už asi málokto vie predstaviť...
    Naposledy upravil Oliwa : 26.07.10 at 19:27

    Julietka je offline (nepripojený) Julietka

    Julietka
    No čo sa týka lampy, tak tu už netreba lebo som zmenila miesto prebalovania na tom mieste kde sa to stalo, sa hrozne zle cítim a všetko sa mi to celé vybavuje od znova, takže prebalujeme na posteli... ale vdaka za rady a s tým pašovaním je to fakt sila...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Julietka, poraď sa z lekárom či Ti odporučí lampu "Bioptron" - skutočne veľmi pomáha - hlavne na jazvy. Ibaže neviem, či je vhodné použiť ju aj pre také malé bábätko.

    Jazva na tváričke bábätka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.