Zavrieť

Porady

uvádzajúci učiteľ

Na našu školu nastupila začínajúca učiteľka s takou aprobáciou, že medzi ostatnými učiteľmi túto aprobáciu (odbornosť) nikto nemá.
Koho jej mám prideliť ako uvádzajúceho učiteľa?
Pýtal som sa na to a bolo mi povedané, že uvádzajúci učiteľ musí splňať jednak odbornosť, teda že obaja musia má aspoň jeden spoločný predmet a tiež, že uvádzajúci učiteľ musí mať potrebné "zručnosti" a znalosti, aby bol schopný začínajúcemu učiteľovi pomôcť.
Ak riaditeľ školy takéhoto učiteľa na škole nemá, že automatický je uvádzajúcim učiteľom on. Je to tak, alebo to bola len subjektívna prax ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Uvádzajúcim pedagogickým zamestnancom môže pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou a musí spĺňať kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti.

    V zákone nie je požiadavka, aby mal rovnaký aprobačný predmet, ako začínajúci učiteľ, ktorému robí uvádzajúceho učiteľa.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    vieraaaa, Mária27, Anja111, Danielle369, jaros5, Lubaba, truch
    7

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    riaditel Pozri príspevok
    Na našu školu nastupila začínajúca učiteľka s takou aprobáciou, že medzi ostatnými učiteľmi túto aprobáciu (odbornosť) nikto nemá.
    Koho jej mám prideliť ako uvádzajúceho učiteľa?
    Pýtal som sa na to a bolo mi povedané, že uvádzajúci učiteľ musí splňať jednak odbornosť, teda že obaja musia má aspoň jeden spoločný predmet a tiež, že uvádzajúci učiteľ musí mať potrebné "zručnosti" a znalosti, aby bol schopný začínajúcemu učiteľovi pomôcť.
    Ak riaditeľ školy takéhoto učiteľa na škole nemá, že automatický je uvádzajúcim učiteľom on. Je to tak, alebo to bola len subjektívna prax ?
    Ďakujem
    Uvádzajúcim učiteľom môže byť aj učiteľ inej školy, nie len z tej vašej a pozri aj link, ktorý ti pridali o príspevok vyššie prípadne hoď otázku na osobný úrad ministerstva školstva.

    riaditel je offline (nepripojený) riaditel

    riaditel
    Celkom nesúhlasím s tvojim názorom, lebo keď je v obci len jedna škola je podľa mňa toto riešenie veľmi nepraktické. Uvádzajúci učiteľ by mal byť začínajúcemu stále poruke, aby mu vedel pomôcť a poradiť vždy, kedy to bude potrebovať. A ešte jedna vec, každá škola je svojský organizmus a neviem si situáciu, ktorá bola naznačená predstaviť.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    riaditel Pozri príspevok
    Celkom nesúhlasím s tvojim názorom, lebo keď je v obci len jedna škola je podľa mňa toto riešenie veľmi nepraktické. Uvádzajúci učiteľ by mal byť začínajúcemu stále poruke, aby mu vedel pomôcť a poradiť vždy, kedy to bude potrebovať. A ešte jedna vec, každá škola je svojský organizmus a neviem si situáciu, ktorá bola naznačená predstaviť.
    Ak je v obci len jedna škola tak to nie je zchodná cesta, v mestách je to bežné, stretla som sa s tým.

    uvádzajúci učiteľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.