Zavrieť

Porady

Záväzky, pohľadávky a súvaha

Ahoj som účtovník začiatočník a mám hrozne veľa problémov a otázok, obraciam sa na Vás s obrovskou prosbou o malé zasvätenie do tajov účtovníctva. Začnem asi takto. Mám súvahu k 30.6.2010 a haldu nezrovnalostí, ktorým nerozumiem.
Začnem. Dlhodobý majetok brutto 246 721, korekcia 332 717, netto -85 996. Viete mi to vysvetliť veľmi prosí.
Ďalej záväzky a pohľadávky. Ako okontrolujem záv. a pohl. so súvahou, totižto vytlačila som Z a P a so súvahou ani náhodou nesedí nič.
Zatiaľ Vás poprosím o toto ale ja budem mať ešte hrozne veľa otázok. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    milblu6 Pozri príspevok
    Ahoj som účtovník začiatočník a mám hrozne veľa problémov a otázok, obraciam sa na Vás s obrovskou prosbou o malé zasvätenie do tajov účtovníctva. Začnem asi takto. Mám súvahu k 30.6.2010 a haldu nezrovnalostí, ktorým nerozumiem.
    Začnem. Dlhodobý majetok brutto 246 721, korekcia 332 717, netto -85 996. Viete mi to vysvetliť veľmi prosí.
    Ďalej záväzky a pohľadávky. Ako okontrolujem záv. a pohl. so súvahou, totižto vytlačila som Z a P a so súvahou ani náhodou nesedí nič.
    Zatiaľ Vás poprosím o toto ale ja budem mať ešte hrozne veľa otázok. Ďakujem.
    Pre začiatočníčku je toto veľmi dobrá pomôcka !
    Čítaj pozorne a často, veľa sa naučíš a hlavne pochopíš účtovníctvo.

    svokrina kuchyňa - minikurz PÚ

    ---------------------

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    246 721, korekcia 332 717, netto -85 996
    toto je blbosť, korekcia múže byť max. do výšky brutto.
    Vieš si ako začínajúci účtovník zostaviť Súvahu z predvahy, resp. hlavnej knihy sama? Toto musí ovládať aj absolvent OA - preto sa pýtam.
    najlepšie ak si ju zostavíš sama a riadok po riadku skontroluješ s tým, čo ti generuje program.
    V 99% prípadov je zle nastavená súvaha v programe. Tá sa totiž zmenila, aj VZaS. Ak definícia zostala rovnaká, tak ti dáva správne sumy na nesprávne riadky. Musíš upraviť definiciu Súvahy.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ako píše Kejka - asi máš zle nastavenú definíciu Súvahy - asi ti program ťahá naopak údaje do "Bruto" a "Netto". Aký máš soft?

    milblu6 Pozri príspevok
    ... Ako okontrolujem záv. a pohl. so súvahou, totižto vytlačila som Z a P a so súvahou ani náhodou nesedí nič...
    Ani ti to sedieť nebude, lebo záväzky a pohľadávky sú o trochu riadne viac než len vytlačená kniha dodávateľských a odberateľských faktúr (z tvojho "vytlačila som Z a P" usudzujem, že si tlačila knihu záväzkov (= dodávateľské faktúry) a knihu pohľadávok (= odberateľské faktúry). Lenže záväzky sú aj iné účty než len 32x a pohľadávky 31x.
    (Jeden môj bývalý konateľa - dokonateľ zisťoval HV firmy tak, že od neuhradených odberateľských faktúr odčítal neuhradené dodávateľské faktúry. Ak bolo číslo kladné, bol viac než spokojný. To, že tam nevidel záväzky voči soc. a zdrav. poisťovniam, zamestnancom, štátu atď. - to sa mu nedalo ani vysvetliť.)
    Nič v zlom, ak si absolventka OA alebo nejakého kurzu PU, tak máš nejako málo vedomostí (usudzujem z tvojej otázky).
    Ak nie si absolventka OA, tak máš veľa odvahy púšťať sa do podvojného účtovníctva.
    Naposledy upravil Llívia : 27.07.10 at 07:04

    Záväzky, pohľadávky a súvaha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.