Zavrieť

Porady

doplatenie mzdy

podľa dohovoru pri nástupe pre prácu rozpočtára potrebujem prax na montážnych skupinách a spraviť školu (elektrotechnika, mám strojarinu) Potom bude vytvorené nové pracovné miesto s príslušným zaradením v platovej triede.
Kalkulácie som začal robiť 08.2008 a od 02.2009 ich spracovávam samostatne, 06.2009 som dokončil školu. Po oznámení vedeniu že mám splnené podmienky mi bolo oznámené že je stopnuté vytváranie nových miest a nech počkám do jesene ...potom do 1.1.2010 ..potom do 1.7.2010 ...teraz do 1.8.2010
Platovo som stále v pôvodnej triede. Neexistuje žiadne oficiálne poverenie ale práca ktorú vykonávam nieje nič k čomu by si mohol len tak niekto sám od seba sadnúť a je množstvo dokladov s mojou identifikáciou v papierovej aj elektronickej forme.
Podľa kolektívnej zmluvy :
§19 zamestnancom sa nezávisle na ekonomickej situácii zamestnávateľa zaručuje nárok na tarifnú mzdu dojednanú v pracovnej zmluve a mzdové zvýhodnenia uvedené v §23 až §32
§23 pri krátkodobom súvislom poverení zamestnanca kategórie „R“ výkonom práce technicko-správneho zamestnanca, zaradenej do vyššej tarifnej triedy prislúcha mu mzdové zvýhodnenie vo výške rozdielu minimálnej mzdovej tarify tarifnej triedy práce ktorou bol dočasne poverený a minimálnej tarify tarifnej triedy pôvodne vykonávanej práce. (§24 a vyššie riešia prácu nadčas, vo sviatok, sťažené podmienky a pod.)
- keď zrátam rozdiel podľa tried + príslušné odmeny tak rozdiel za 12 mesiacov je cca 4.000€ v hrubom

otázky :
viem vymôcť keď to inak nepôjde doplatenie rozdielu aj súdnou cestou ?
môžem na základe nedoplatenia platu na základe skutočne vykonanej práce dať okamžitú výpoveď ?
je potrebné aby som než tak spravím poslal doporučene list s žiadosťou na doplatenie?
keď dám okamžitú výpoveď mám nárok na odstupné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.