Zavrieť

Porady

tlačené vpd - podpis?

ahojte,

Potreboval by som vediet ci je potrebny podpis na VPD /k zauctovanym blockom,a pod..../ tlacenych zo SW /pohoda/ alebo staci mat tam vytlacene meno /ktore si viem prednastavit v programe/.


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

    novacik2
    Myslim podpis vystavovatela. Ide o dost velke mnostvo VPD k mnozstvu blockov od PHM, postovne, opravy a udrzba, ost.rez.vydaje a pod. Nevypisujem ich rucne, ale po zauctovani si ich vytlacim v SW.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/1465730-post2.html

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    novacik2 Pozri príspevok
    Myslim podpis vystavovatela. Ide o dost velke mnostvo VPD k mnozstvu blockov od PHM, postovne, opravy a udrzba, ost.rez.vydaje a pod. Nevypisujem ich rucne, ale po zauctovani si ich vytlacim v SW.
    (1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

    a) označenie účtovného dokladu,
    b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
    c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
    d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
    e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
    f) podpisový záznam osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
    g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.



    Vystavujes iba pokladnicne doklady alebo ich aj uctujes?
    Ja si na VPD tlacim, vyhotovil, schvalil a prijal, a podpisujem "vyhotovil". Schvalil a prijal si podpisuje konatel. Je toho vela, ale aj tak.

    A osobne dost nenavidim, ked na dokladoch, ktore obdrzim po niekom, svieti: "vyhotovil: Admin, schvalil: Admin, a prijal je bez podpisu".

    Skúsenejší opravte ma, ak podpisy na dokladoch byt nemusia.
    Naposledy upravil zk24 : 28.07.10 at 09:46

    novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

    novacik2
    Aj uctujem.
    V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
    "Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.

    klauke je offline (nepripojený) klauke

    klauke
    novacik2 Pozri príspevok
    Aj uctujem.
    V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
    "Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.
    Skús sa ho opýtať, či by súhlasil s tým že si dá urobiť pečiatku s jeho podpisom a ty to za neho jednoducho opečiatkuješ. Alebo skús, či by sa nedalo v programe nastaviť aby podpis tlačil priamo s VPD. Na faktúrach bývajú tlačené podpisy a nie je s tým žiadny problém, tak myslím že aj na iných dokladoch by to mohlo prejsť.

    novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

    novacik2
    Tak to neviem, ci to pojde s tym tlacenym podpisom. Uctujem v Pohode. Skusim pozriet.Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    novacik2 Pozri príspevok
    Aj uctujem.
    V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
    "Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.
    Však je šéfom a majiteľom. Treba to rozložiť tak , aby to podpisoval ako si určíte . Nemusíte to dávať naraz podpisovať za mesiac .Ale na podpise by som trvala .

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    novacik2 Pozri príspevok
    Tak to neviem, ci to pojde s tym tlacenym podpisom. Uctujem v Pohode. Skusim pozriet.Dakujem
    V Pohode sa to dá veľmi jednoducho nastaviť cez úpravu tlačových zostav - Report Designer. Keď si dáš vytlačiť požadovaný doklad na obrazovku, v hornom menu najdeš ikonu report designer. Klikneš a môžeš upravovať tlačový výstup podľa svojich predstáv. Treba si naskenovať podpis, uložiť niekde na disk ako obrázok a potom ho cez report designer vložiť do tlačového výstupu. Tlačový výstup treba somozrejme uložiť a potom sa ten podpis bude zobrazovať pri každej tlači toho dokladu.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Ja som si dala vyhotoviť dve pečiatky s podpisovým vzorom a každý VPD a PPD pečiatkujem vyhotovil(účtovník) a schválil(majiteľ).čo sa týka výdavkov mu je jedno,veď bločky mi dáva sám a čo sa týkaj príjmov z účtu tak tie podpisuje pri preberaní hotovosti na doklad z banky,ktorý pripájam k PPD.Iné príjmy v hotovosti nemáme.Ak náhodou niekto zaplatí malú sumu do pokladne,podpisuje ten,kto ju prevezme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.