Zavrieť

Porady

Vyvoz ojazdenych aut mimo EU

Ahoj, mam klienta ktory chce urobit vyvoz ojazdenych aut nakupenych od FO-nepodnikatelov do tretieho statu. Nemam s tym skusenosti. Co by som mu mala pripomenut? Ako je to z odhlasovanim a prihlasovanim auta ak ho firma kupila ako tovar? Predavat ho bude dalej firme z tretieho statu na fakturu. Co okrem cla este treba vybavit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, mam klienta ktory chce urobit vyvoz ojazdenych aut nakupenych od FO-nepodnikatelov do tretieho statu. Nemam s tym skusenosti. Co by som mu mala pripomenut? Ako je to z odhlasovanim a prihlasovanim auta ak ho firma kupila ako tovar? Predavat ho bude dalej firme z tretieho statu na fakturu. Co okrem cla este treba vybavit?
    Skús si pozrieť toto:
    http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia
    Najlepšie informácie získaš priamo na polícii.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Prosím naozaj mi neviete poradit? Ide mi hlavne o tu policiu, ak nakupujem auta od FO- nepodnikatelov ako tovar, dalej ich predavam, auta odhlasujem a prihlasujem na policiu tak ako ked si auto kupujem ako HIM? Je to mozno hlupa otazka a mal by si to klient asi zistit sam, ale aj mna by to zaujimalo...

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem velmi pekne. Prave som pisala klientovi mail, ze si toto musi zistit priamo na dopravnom inspektorate. Myslim si, ze toto naozaj nie je praca uctovnicky. Dakujem a preposlem mu ten link.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    A este jedna otazka, ak klient kupuje tie auta ako tovar, nie ako HIM vyuzivany na podnikanie, nemusi za ne platit Dz MV vsak?

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nika.sum Pozri príspevok
    A este jedna otazka, ak klient kupuje tie auta ako tovar, nie ako HIM vyuzivany na podnikanie, nemusi za ne platit Dz MV vsak?
    Nemusí.

    Vyvoz ojazdenych aut mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.