Zavrieť

Porady

športová trieda

Dobrý deň, prosím máte niekto skúsenosti so zriadením športovej triedy v základnej škole? potreboval by som poradiť, čo všetko a kde treba k tomu vybaviť. Nejaké info je aj na internete, ale osobné skúsenosti sú lepšie. Ďakujem za všetky rady a tipy.
Pekný zvyšok prázdnin.


A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    Dobrý deň.....
    Neviem prečo a všade preferujú cudzie jazyky pred ostatnými predmetmi......osobne si myslím, že práve výchovné predmety chýbajú najviac na základných školách.......a vôbec si nemyslím, že športové triedy sú problémovejšie ako ostatné iné ( napr. jazykové triedy).......základná škola poskytuje základné vzdelanie........ ovládanie cudzie jazyka je už niečo viac, hoci v dnešnej dobe je už nevyhnutná......a prvoradé je vždy zdravie, hlavne teraz, keď deti posedávajú hodiny pred počítačom.......niekedy cítim byť fyzioterapeutom alebo liečebným pedagógom, lebo deti prichádzajú do školy s takými zdravotnými problémami - kvôli nedostatku pohybu-, že sú oslobodené od povinnej telesnej výchovy............
    ja som za zriadenie športových tried........ďakujem..........

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    Osobna skusenost je taka ze taka trieda mala hodiny sportu navyse na ukor hodin cudzieho jazyka. V praxi sa to prejavilo tak ze na strednej skole boli v nevyhode. Tiez taketo triedy zvyknu byt problemove na spravanie. Neodporucam vytvaranie sportovych tried.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Koncom školského roku sme sa rozhodovali, či dcéra nastúpi v 5.ročníku do športovej triedy. Mali talentové skúšky, kde prospela dobre a škola hneď objednávala termíny aj u športovej doktorke, ktorá dávala vyjadrenia, či je vhodné jednotlivé deti zaradiť do športovej triedy. Potom sme mali podpisovať viaceré súhlasy aj o účasti v klube.

    My osobne sme sa rozhodli nedať dcéru do športovej triedy. Ako tu už bolo spomenuté, tak majú hodinu navyše telesnej - to je super, no tam to nekončí. Poobedia mávajú atletiku (aspoň tu u nás) trikrát do týždňa a samozrejme chodievajú na súťaže počas vyučovania. Rozprávala som sa s viacerými rodičmi, ktorí majú deti v takejto triede. Je to pre nich dosť náročné a niekedy únavné, učiť sa po tréningoch a doúčať sa vymeškané učivo.
    Ja osobne hrávam aktívne volejbal, každý podvečer poväčšinou sme s dcérami (10.r. a 4r.) vonku, takže pohybu majú dostatok. A môj názor je, že škola-učenie je prvoradé a cudzie jazyky v tejto dobe hlavne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.