Zavrieť

Porady

Strata reči - stalo sa to už niekomu?

Asi 3 krát v živote sa mi stala taká vec že som jednoducho prestala rozprávať, nevedela som po slovensky ako keby som jednoducho zabudla svoju vlastnú reč. Rozprávala som ako keby z časti po rusky ale nikdy som sa po rusky neučila.Toto všetko nastalo po silnej bolesti hlavy. Zároveň mi bolo veľmi zle a takisto som veľmi zle počula. Vie mi niekto povedať čo to mohlo byť? Lebo ja sama a samozrejme ani doktori na to nikdy neprišli. Stalo sa to už niekomu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Ahoj, pred pár mesiacmi bola v správach (asi na Markíze) info, že nejaká pacientka tuším v Chorvátsku po operácii (nezapamätala som si, čoho sa tá operácia týkala - myslím, niečo v hlave), zabudla vlastnú reč, ale začala perfektne rozprávať po nemecky....
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Potkanko Potkanko

Potkanko je offline (nepripojený) Potkanko

To som počula aj ja, ale mne sa to stalo takým spôsobom, že som v noci narazila hlavou do steny a si po pol hodine ma začala strašne bolieť hlava hneď na to som si ľahla a zaspala, keď som sa zobudila nevedela som rozprávať. Keď som si predstavila predmet o ktorom som chcela rozprávať jednoducho som nevedela ako sa to po slovensky povie. To sa mi stalo asi keď som mala 12 rokov od vtedy sa mi to stalo ešte 2-krát bez toho aby som sa niekde udrela. Stalo sa to niekomu už? Ak áno neviete mi poradiť čo mám urobiť aby sa mi to už nikdy nestalo?Prosím.
2 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Myslím, že by si mala konzultovať neurológa a ten by Ťa vyšetril a usmernil, čo ďalej...
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Potkanko Pozri príspevok
To som počula aj ja, ale mne sa to stalo takým spôsobom, že som v noci narazila hlavou do steny a si po pol hodine ma začala strašne bolieť hlava hneď na to som si ľahla a zaspala, keď som sa zobudila nevedela som rozprávať. Keď som si predstavila predmet o ktorom som chcela rozprávať jednoducho som nevedela ako sa to po slovensky povie. To sa mi stalo asi keď som mala 12 rokov od vtedy sa mi to stalo ešte 2-krát bez toho aby som sa niekde udrela. Stalo sa to niekomu už? Ak áno neviete mi poradiť čo mám urobiť aby sa mi to už nikdy nestalo?Prosím.
Mozno sa to tu nehodi (trocha humoru), ale mne poradte co mam robit (do ktorej casti hlavy sa mam tresnut), aby som zacal hovorit anglicky

A teraz vazne, pises, ze sa ti to stalo 3x a ako dlho to trvalo, ze si nevedela rozpravat 1,2,3 ... hodiny, den, 2,3 ....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Potkanko Pozri príspevok
Asi 3 krát v živote sa mi stala taká vec že som jednoducho prestala rozprávať, nevedela som po slovensky ako keby som jednoducho zabudla svoju vlastnú reč. Rozprávala som ako keby z časti po rusky ale nikdy som sa po rusky neučila.Toto všetko nastalo po silnej bolesti hlavy. Zároveň mi bolo veľmi zle a takisto som veľmi zle počula. Vie mi niekto povedať čo to mohlo byť? Lebo ja sama a samozrejme ani doktori na to nikdy neprišli. Stalo sa to už niekomu?
Nemyslím,že by lekári na nič neprišli,určite máš v papieroch diagnozu.Zrejme prechodné nedokrvenie mozgu,ako sa cievy roztiahli,upravilo sa to samé.
1 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Stať sa mi to nestalo,ale na tvojom mieste by som si dala urobiť magnetickú rezonanciu mozgu.Určite to neublíži a skontrolujú čo to tam nebolo dokrvené
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Potkanko, budem úprimná, máš podozrivý nick, dnes si sa tu registrovala a hneď je téma založená. Keby téma, ale blud ako hrom.

Mne by občas pomohlo keby som onemela, veľa rozprávam a niektorí ma preto aj nemajú radi.
Aj teraz som akosi onemela, ale potvory prsty vedia behať po klávesnici, tak som sa nezdržala, prepáč.
Nuž ale keď si založila takúto tému, aj s takou reakciou si určite rátala .

Sebe prajem, aby som onemievala na pravých miestach a v pravý čas a Tebe všetko dobré .
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ježišíííí.... tak sem vzhľadom na môj nick ja musím prispieť !!!!

Áno stalo sa to môjmu ex:
Čakali sme návštevu, ale nejako nechodila, tak si ešte ľahol na gauč. Vtom zazvonil zvonček, vo dverách jeho kamarát Tibor s otázkou:
- "Je Jožo doma?"
- "Je, ale spííí !"
- "........ááále čoby som spal !!!"
Buchot, rámus, pičiakovanie .... a vo dverách sa zjavil zakrvavený Jožo.

Rozuzlenie: ako Jožo rýchlo vstal, zamotala sa mu hlava a narazil do pootvorených dverí. Skončil na pohotovosti kde dostal 3 stehy na obočie. Keďže aj s Tiborom mali v sebe od rána už nejakú tu orosenú dvanástku, na pohotovosť museli ísť MHD, ako bolestné si dali zopár borovičiek a domov prišli celkom nemí !!!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja som stratila reč, keď som uvidela moju prvú výplatnú pásku...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ale som sa nasmial :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Určite sa to stáva, že niekto stratí reč, alebo zostane nehybne ležať na posteli bez predchádzajúcich predzvestí, no určite, aj keď je dnes zdravotníctvo na lunte, nenechajú pacienta bez stanovenia diagnózy a adekvátnej liečby. Tiež mi pripadá založenie tejto témy zvláštne...
1 2
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Oliwa Pozri príspevok
Ja som stratila reč, keď som uvidela moju prvú výplatnú pásku...

My sa vždy pýtame našej účtovníčky že či skladuje výplatné pásky pri cibuli: vždy sa nad nimi rozplačeme
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Mne reč zasa ide,pri každej vyplatnej páske keď nadávam :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

kamoska1 Pozri príspevok
Mne reč zasa ide,pri každej vyplatnej páske keď nadávam :-)

.... si asi riadne ukecaná ....
0 0
Potkanko Potkanko

Potkanko je offline (nepripojený) Potkanko

Lenže mne sa to stalo naozaj a neviem či by si z Vás niekto robil srandu keby sa mu to stalo tiež. Keď chce človek niečo povedať a nemôže nič moc príjemné. Magnetickú rezonanciu mi robili, ale samozrejme bohužiaľ nič nenašli, pretože nieže by mi ju urobili hneď po príchode do nemocnice, ale na druhý deň. Rozprávať som nevedela asi 45 minút pre toho kto sa pýtal. Okrem toho nejde len o to, že neviete rozprávať ide aj o to, že som sa celá triasla, nedokázala som v ruke udržať ani pohár s vodou, ťažko som počula, a bolo mi asi tak na odpadnutie. Čakala som radu od niekoho komu sa to už stalo, pretože sa chcem vyhnúť situácií, kedy sa mi to stane znova.
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Urcite je to velmi neprijemne, ale inak je to velmi zaujmavy jav. A ako na to reagovalo okolie (ak tam teda nejake bolo).
Nic v zlom, clovek niekedy pada do neznama, alebo ho nahanaju, alebo nevie vydat zo seba ziadny hlas a na koniec sa zobudi
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Pokiaľ ja viem, reč sa zmení pri mozgovej príhode, ale na to by Ti asi prišli. Ak je to všetko pravda, možno sa to dá prirovnať k tzv. aure pri migréne. Niektorí ľudia vidia různe svetielka, niektorí na chvíľu až oslepnú.Takže pri mozgu je asi možné všetko, až také nepravdepodobné to, podľa mňa, nie je.
1 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Potkanko Pozri príspevok
Asi 3 krát v živote sa mi stala taká vec že som jednoducho prestala rozprávať, nevedela som po slovensky ako keby som jednoducho zabudla svoju vlastnú reč. Rozprávala som ako keby z časti po rusky ale nikdy som sa po rusky neučila.Toto všetko nastalo po silnej bolesti hlavy. Zároveň mi bolo veľmi zle a takisto som veľmi zle počula. Vie mi niekto povedať čo to mohlo byť? Lebo ja sama a samozrejme ani doktori na to nikdy neprišli. Stalo sa to už niekomu?

mna by zaujimalo, ci si aj rozumela tej "cudzej reci", ktoru si sa pred tym neucila?

inac, poznam ludi, ktori sa hlasia k urcitym krestanskym smerom, u nich v zhromazdeniach je castym javom to, ze hlboko veriaci - obrateni, sa modlia v cudzich jazykoch, (skoda, ze nerozumeju slovam, ktore z nich vychadzaju), bola som tam, chcela som to vidiet a pocut osobne, kedze vsak tie ich modlitby v cudzich reciach neboli ziadne identifikovatelne jazyky, ktore poznam, tak mna to nepresvedcilo vobec, ale oni tomu veria, tak nech
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Potkanko Pozri príspevok
Lenže mne sa to stalo naozaj a neviem či by si z Vás niekto robil srandu keby sa mu to stalo tiež. Keď chce človek niečo povedať a nemôže nič moc príjemné. Magnetickú rezonanciu mi robili, ale samozrejme bohužiaľ nič nenašli, pretože nieže by mi ju urobili hneď po príchode do nemocnice, ale na druhý deň. Rozprávať som nevedela asi 45 minút pre toho kto sa pýtal. Okrem toho nejde len o to, že neviete rozprávať ide aj o to, že som sa celá triasla, nedokázala som v ruke udržať ani pohár s vodou, ťažko som počula, a bolo mi asi tak na odpadnutie. Čakala som radu od niekoho komu sa to už stalo, pretože sa chcem vyhnúť situácií, kedy sa mi to stane znova.
Máš pravdu, nikto by si nemal robiť z Tvojho príspevku srandu. Napísala si sem a dúfala, že nájdeš odpoveď alebo aspoň náznak toho, čo by to mohlo byť. Trvaj na dôkladnom neurologickom vyšetrení.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

ubka Pozri príspevok
Určite sa to stáva, že niekto stratí reč, alebo zostane nehybne ležať na posteli bez predchádzajúcich predzvestí, no určite, aj keď je dnes zdravotníctvo na lunte, nenechajú pacienta bez stanovenia diagnózy a adekvátnej liečby. Tiež mi pripadá založenie tejto témy zvláštne...
Čo je zvláštne na založení tejto témy? Jej zadávateľka má právo požiadať o radu.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať