Zavrieť

Porady

Tehotensky pas

Ahojte poradacky,
chcela by som sa Vas opytat,ci sa mi oplati kupit tehotensky pas po porode,aby sa dalo brusko do povodneho stavu a pekne sa stiahlo.Porodna asistentka povedala ze to netreba len po porode spat na brusku a pod sebou mat zrolovany vankus v sestonedelí a potom pomalicky cvicit.Co si myslite a ake mate skusenosti.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Počas tehotenstva som pribrala 16 kg. Po porode som ozaj spala prevažne na brušku a spím aj do dnes. Po porode som schudla do roka nie na pôvodných 55 ale na 50. Je síce pravda, že som sa stravovala len do 18,00 a obmedzila sladkosti. Ale ak ma niekto genetický dané, že po pôrode neschudne tak Ti ani pas nepomôže. Prirodzenejšie je ozaj pomaly cvičiť a časté prechádzky, ktorým sa nevyhneš Ti určite pomôžu. Mimochodom včera som presne stretla spolužiačku, ktorá bola na strednej úprimne povedané "lata". Dnes ? Smutne povedané "poschodová torta". To maš ako po štyriadstke, niekto priberie, niekto nie. Samozrejme strava a pohyb. Teraz sa nestaraj o to ako budeš vyzerať po pôrode ale užívaj si, že môžeš byť teraz bacuľka.

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Tehotenský pás - možno ale s mierou. Je to ako s nosením sťahovacích nohavičiek. Príležitostne pod spoločenské šaty áno, ale často a dlho nie. Svalstvo tým ochabne a potom bez pásu je brucho spadnuté- ochabnuté. Je to častá príčina aj spadnutého panvového dna a maternice a s tým spojených gynekologických problémov.
    Určite by som si s pásom trochu pomohla, možno na noc pás, nerada spím na bruchu, najmä keď mi striekalo mlieko pri každom aj miernejšom tlaku na prsník a cez deň bez pásu a cvičiť cviky na posilovanie panvového dna a brušných svalov. Myslím, že sa to dá vydržať aj bez pásu.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Kedysi žiadny tehotenský pás neexistoval, no a myslím, že pokiaľ moc počas pôrodu nepriberieš, tak je zbytočný. Čo môžem poradiť tak, po pôrode, si troška pritlač rukou na bruško, aby sa ti maternica dobre zvinula - aspoň tak mi poradil môj pôrodník, no a nemala som žiadne problémy s ovisnutým bruškom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.