Zavrieť

Porady

Co vsetko treba účtovať?

Dobrý deň, viem že pre mnohých profíkov bude táto otázka divná ale mám jeden dotaz. Čo všetko treba účtovat?? Co mam evidovat ako kratkodoby majetok a čo dlhodobý? Treba viest aj penažný denik myslim ručne ja ho vediem len v PC v programe alfa je to problem? DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    macejo Pozri príspevok
    Ked vediem penažný denník len v PC v Alfe staci ho vytlacit v pripade kontroly?

    Nestačí . Nespoliehala by som sa len na zálohovanie údajov v PC a vytlačila by som ho aj po "výrobe" daň. priznania. No a ak niekto účtuje aj pre klienta a ten má záujem nazrieť do denníka aj v priebehu roka, vytlačí sa aj viackrát, prečo nie? Záujem klienta o vlastnú firmu poteší. Nevravím, že je to Tvoj prípad, len som troška viac popísala

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macejo Pozri príspevok
    Dobrý deň, viem že pre mnohých profíkov bude táto otázka divná ale mám jeden dotaz. Čo všetko treba účtovat?? Co mam evidovat ako kratkodoby majetok a čo dlhodobý? Treba viest aj penažný denik myslim ručne ja ho vediem len v PC v programe alfa je to problem? DAKUJEM
    Kuk sem:
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...12-2008-a.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Účtovníctvo nemusíš vieš v programe, môžeš aj ručne, ale v dnešnej IT dobe, je to neobvyklé.

    macejo je offline (nepripojený) macejo

    macejo
    Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    macejo Pozri príspevok
    Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady

    ... a k čomu by to bolo dobré? Samozrejme že nemusíš aj tu aj tu... Buď účtuješ v softe alebo ručne v PD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macejo Pozri príspevok
    Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady
    AK sa pýtaš, tak odpoviem: stačí ho viesť raz.

    IKA K je offline (nepripojený) IKA K

    IKA K
    Soft Ti umožní peňaž. denník aj vytlačiť, ak Ti vyhovuje viac papierová forma. Alfa je veľmi šikovný soft....

    macejo je offline (nepripojený) macejo

    macejo
    mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    macejo Pozri príspevok
    mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?

    "odfajkajú" si zápisy v denníku s príslušnými zaúčtovanými dokladmi a vyhodnotia správnosť / nesprávnosť zaúčtovaného.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    macejo Pozri príspevok
    mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?
    Kontroluju penazny dennik. Si povinny viest ho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.