Zavrieť

Porady

Rakúsko - súhlas majiteľa s použitím auta

Našla som na internete, že keď idem do Rakúska cudzím autom, potrebujem notársky overený súhlas majiteľa. Nevie niekto, či keď idem na aute, ktoré je napísané na manžela, potrebujem takýto súhlas? Ak áno, stačí v slovenčine, alebo má byť v nemčine?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Našla som na internete, že keď idem do Rakúska cudzím autom, potrebujem notársky overený súhlas majiteľa. Nevie niekto, či keď idem na aute, ktoré je napísané na manžela, potrebujem takýto súhlas? Ak áno, stačí v slovenčine, alebo má byť v nemčine?
    Manželové auto nie je predsa cudzie, na to súhlas určite nepotrebuješ. Veď je určite v BSV.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Tweety Pozri príspevok
    Manželové auto nie je predsa cudzie, na to súhlas určite nepotrebuješ. Veď je určite v BSV.
    A ako majú Rakúski policajti vedieť kto je Tvoj manžel, ani to auto nemusí byť BSV.
    Takže rozhodne splnomocnenie treba v každej krajine inej ako je krajina registrácie vozidla, aj keď je to v EU. Každá krajina má iné podmienky, čo sa týka prekladu a overenia u notára. Vybavoval som už niečo také pre krajinu , člena EU, kde vyžadovali preložiť text splnomocnenia, vrátane textu na razítku notára do ich úradného jazyka tlmočníkom, ktorý mal autorizáciu ich úradov. Na Slovensku boli takí len dvaja, pritom jeden z nich žil trvale v zahraničí.

    Rakúsko - súhlas majiteľa s použitím auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.