Zavrieť

Porady

odstupné

Dobrý deň,

potrebovala by som súrne o poradu:
zamestnankyňa skončí pracovný pomer výpoveďou zo strany zamestnávateľa. Má nárok na dvojmesačné odstupné. Výpočet:
2,2372 (dov.priemer za predch. Q) x 8 x 21,74 = 389,09 eur.Vypočítala som správne???? Prosím potvrdiť.

Ďakujem

Pekný deň!!!
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

judythf1 Pozri príspevok
Dobrý deň,

potrebovala by som súrne o poradu:
zamestnankyňa skončí pracovný pomer výpoveďou zo strany zamestnávateľa. Má nárok na dvojmesačné odstupné. Výpočet:
2,2372 (dov.priemer za predch. Q) x 8 x 21,74 = 389,09 eur.Vypočítala som správne???? Prosím potvrdiť.

Ďakujem

Pekný deň!!!
ak je 40 hodinový pracov.úväzok, tak 2.2372x8x21,74x2/dvojmesačné odstupné=778.19€<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
6 0
judythf1 judythf1

judythf1 je offline (nepripojený) judythf1

Veľmi pekne ďakujem
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Poraďte mi, prosím, ako je to pri 20 hod. prac.úväzku?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JajaFabša Pozri príspevok
Poraďte mi, prosím, ako je to pri 20 hod. prac.úväzku?
takisto, ale namiesto 8 hodín denne, rátaš 4 hodiny denne
2 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

drobeceva Pozri príspevok
takisto, ale namiesto 8 hodín denne, rátaš 4 hodiny denne
To znamená, že koeficient 21,74 podelím dvomi, t.j. dovolenkový priemer x 21,74/2 x 3 (ide o trojmesačné odstupné)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JajaFabša Pozri príspevok
To znamená, že koeficient 21,74 podelím dvomi, t.j. dovolenkový priemer x 21,74/2 x 3 (ide o trojmesačné odstupné)?
koeficient = počet prac dní v mesiaci - neopravuješ

výpočet :
hodinový priemerný zárobok x 4 x 21,74 x 3 mesiace
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JajaFabša Pozri príspevok
To znamená, že koeficient 21,74 podelím dvomi, t.j. dovolenkový priemer x 21,74/2 x 3 (ide o trojmesačné odstupné)?
koeficient nedelíš.
dovolenkový priemer x21.74x4x3
1 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Vďaka, dievčence, už mi je to jasné. Moc ste mi pomohli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JajaFabša Pozri príspevok
Vďaka, dievčence, už mi je to jasné. Moc ste mi pomohli.
Koeficient sa nedelí preto, že je vypočítaný z pracovných dní.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Ešte chcem poprosiť o radu, predošlý výpočet sa týka mesačnej mzdy, ako je to s hodinovkou? Na priemerku sa používa tuším koef. 173,92 pri 40 hod. úväzku.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JajaFabša Pozri príspevok
Ešte chcem poprosiť o radu, predošlý výpočet sa týka mesačnej mzdy, ako je to s hodinovkou?
totožné /berie sa dovolenkový priemer-jedno, či je mesačná, či hodinová/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JajaFabša Pozri príspevok
Ešte chcem poprosiť o radu, predošlý výpočet sa týka mesačnej mzdy, ako je to s hodinovkou?
predošlý výpočet sa týka odstupného, pri ktorom sa vždy používa priemerná hodinová mzda.

Koeficient 21,74 platí rovnako pre hodinovú aj mesačnú mzdu
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ešte doplním, že uvedené platí pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase na 5 dní v týždni
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Už v tom mám jasno, vďaka vám všetkým.
0 0
tsatsa tsatsa

tsatsa je offline (nepripojený) tsatsa

Niečo mi ušlo, mne to vyšlo 21,75
2010 má 261 prac.dní so sviatkami deleno 12... alebo som úplne mimo?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Z akého dovolenkvého priemeru sa vychádza po materskej. Teda skončila som materskú a zamestnávateľ mi hneď po materskej dáva výpoveď a chce mi vyplatiť odstupné. Ako sa to ráta v tomto prípade?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

tsatsa Pozri príspevok
Niečo mi ušlo, mne to vyšlo 21,75
2010 má 261 prac.dní so sviatkami deleno 12... alebo som úplne mimo?
Tych 21,74 je vypocitany priemer pracovnych dni z kalendara za tusim 20 rokov, kedy su v nom vsetky prestupne roky a vsetky moznosti posunu datumov.
Nepocita sa teda len z aktualneho roka.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

psps Pozri príspevok
Z akého dovolenkvého priemeru sa vychádza po materskej. Teda skončila som materskú a zamestnávateľ mi hneď po materskej dáva výpoveď a chce mi vyplatiť odstupné. Ako sa to ráta v tomto prípade?
Berie sa do uvahy pravdepodobny vymeriavaci zaklad, ktory sa najcastejsie urcuje z definovanej mzdy v pracovnej zmluve.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

psps Pozri príspevok
Z akého dovolenkvého priemeru sa vychádza po materskej. Teda skončila som materskú a zamestnávateľ mi hneď po materskej dáva výpoveď a chce mi vyplatiť odstupné. Ako sa to ráta v tomto prípade?
Pokiaľ po nebudeš vôbec pracovať, tak podľa § 134 ods. 3 ZP

§ 134 ZP Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len „priemerný zárobok“) zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.
(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
(4) Priemerný zárobok sa zisťuje ako priemerný hodinový zárobok. Priemerný hodinový zárobok sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta. Ak sa podľa pracovnoprávnych predpisov má použiť priemerný mesačný zárobok, postupuje sa tak, že priemerný hodinový zárobok sa vynásobí priemerným počtom pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac podľa týždenného pracovného času zamestnanca. Priemerný mesačný zárobok sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent nahor.
4 0
tsatsa tsatsa

tsatsa je offline (nepripojený) tsatsa

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať