Zavrieť

Porady

posuvné dvere do kúpeľne, ktorá má (v pôdoryse) zrezaný roh

Existuje riešenie? Hľadám nejaký špieciálny typ posuvných dverí do kúpľne. Predošlý majiteľ kúpeľňu zrekonštruoval tak, že jeden roh (kút) štvorcového pôdorysu sekol a dal tam vchod do kúpeľne.
Dvere máme teraz otváravé von, ale je to strašne nepraktické, zaberá to miesto. A zárubne sú osadené tak, že sa dvere naplno neotvoria, aby priliehali k vonkajšej stene. Dúfam, že si to viete predstaviť.

Hľadám preto nejaké iné riešenie. Ale nie otváranie dovnútra.
Harmonikové dvere?
Posuvné dvere - oblé?
Špeciálne otváranie (rameno, kĺb)?
Nemáte nejaký nápad?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dobre ste to vysvetlili len problém je v dobrej rade.Nič lepšie ako zašuchovacie ma nenapadá.

    shaarka je offline (nepripojený) shaarka

    shaarka
    a este som chcela dodat, ze dvere su otvarave opacne, ako je v projekte a otvorene nepriliehaju k stene...

    bony-p je offline (nepripojený) bony-p

    bony-p
    nedávno sme riešili niečo podobné posuvno kyvnými dverami ,kde časť dvier sa zasúva do steny a zvyšok sa otvára do miestnosti pozri si stránku od firmy eclisse záleží aký priestor je vedľa dvier je potrebných aspon 40 cm http://www.eclisse.sk/novanta-uk.htm

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Myslím, že čo odporučil Bony-p je dobré riešenie, no predpokladám, že tam nie je možné osadiť to "puzdro"
    Podobný problém riešili naši známi a použili dvere, ktoré sa lámu v strede a priklopia sa na veraje, zaberá to však 10 cm zo šírky., prakticky tam lámu polovicu šírky otvoru dverí.Také dvere kúpili v predajni v BA na začiatku pri predajni Nay, neviem presne názov tej predajne, ak zistím, poskytnem.Je to aj veľmi vkusné.

    shaarka je offline (nepripojený) shaarka

    shaarka
    marleau Pozri príspevok
    Záves? (priehľadný)
    marleu,
    lepsim riesenim ako priehladny zaves sa mi zdaju uz len mreze ))

    shaarka je offline (nepripojený) shaarka

    shaarka
    ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
    ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

    prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna a ta je este aj "pekna" masivna drevena...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    od Sapeli sú k dispozícii výkyvné dvere otvárateľné v oboch smeroch, samotné kovanie však stojí 350 € bez DPH.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    shaarka Pozri príspevok
    ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
    ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

    prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna a ta je este aj "pekna" masivna drevena...
    Pokusim sa získat foto od znamych, ale momentálne sú na dovolenke

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    shaarka Pozri príspevok
    ubka, presne tak, miesto na puzdro tam nie je.
    ak by si nasla nejaky obrazok, tech. vykres, predajnu na nete, link a pod., tak mi prosim posli, dik.

    prave pozeram, ze ten "projekt" som tu dala upne zbytocne, pretoze jednak su dvere opacne otvarave, a dvak stena, na ktorej su osadene, je kratka len ako dvere + zarubna a ta je este aj "pekna" masivna drevena...
    Tak sa mi podarilo niečo nájsť-viď príloha, ale klikni na www.ben.sk, je tam pekne vykreslený projekt.
    Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:56

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.