Zavrieť

Porady

v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?

Tak trochu , ale zasa nie až tak. Ako ďaleko od seba, resp. v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Majky11 Pozri príspevok
    Tak trochu , ale zasa nie až tak. Ako ďaleko od seba, resp. v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?
    Ja som dal každý meter závitovu tyč 16mm ,ale vraj som to prehnal s hrúbkov ,lebo by stačila aj 12mm.

    Richard je teraz online Richard

    admin Richard
    K tomu by sa mal vyjadriť asi statik. Predpokladám že to vypočíta v závislosti od tlakov ktoré na pomúrnicu pôsobia (čiže akú záťaž na ňu prenášajú krokvy a v akom uhle).

    Myslím že v projektoch sa to pohybuje od 0,5m do 1m a hrúbka cca 12-13 mm, ak ide o položenú pomúrnicu. Osobne by som sa bál pri hustom rozložení že pomúrnica popraská.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    aky typ kotvenia je najvhodnejsi aj po praktickej , aj po financnej stranke? V projekte mam pasovinu 6x50 prehnutu do U s tym ze hore sa cez nu prevlecie zavitova tyc a pomurnica sa stiahne zboku. Tiez sa da zabetonovat jedna zavitova tyc na stred pomurnice, ale to sa mi nepaci z hladiska pevnosti tramu a podla mna dost komplikovanemu osadzovaniu pomurnice. tretie riesenie su dve zavitove tyce, medzi ktore sa polozi pomurnica a zvrchu pritiahne pasovinou. toto riesenie sa mi zda byt najlepsie z hladiska pevnosti pritlaku o mur, ale zasa cena bude o dost vyssia.. robi sa to este nejakym inym sposobom?
    Naposledy upravil alltracboy : 14.08.10 at 22:30

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ja sa priklanam k variante, pasovina dole, pod pomurnicou, pasovina hore, nad pomurnicou a stiahnut zavitovou tycou

    TomasHC ma dobre foto v podobnej teme

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    day Pozri príspevok
    ja sa priklanam k variante, pasovina dole, pod pomurnicou, pasovina hore, nad pomurnicou a stiahnut zavitovou tycou

    TomasHC ma dobre foto v podobnej teme
    to co si napisal je dost tazko zrealizovatelne..ale viem co myslis..

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    no to som aj myslel.. to je to tretie riesenie co som pisal.. ta spodna pasovina je ale zaliata v betone cize nieje pod pomurnicou a sluzi iba na udrzanie roztece teda je, ale nie priamo. je to ale najdrahsie riesenie, lebo treba dvojnasobny pocet zavitovej tyce. Tiez sa to da spravit tak ze sa na klasicku tyc nareze na konce zavit a ohne do U.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Stačí 12mm každých 70cm.

    v akých rozostupoch treba vypustiť kotvenie pomúrnice ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.