Zavrieť

Porady

Vikend v Milane

Poprosim o prakticke rady pri ceste do Milana./planujeme vikendove nakupy/... Transport z letiska do centra, aky hotel,kde na nakupy.....atd ???. Este nemam hotel,ale asi niekde medzi hlavnou stanicou v Milane a centrom.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    na nakupy do milana???a nemate to trochu od ruky???.....
    ako myslis,ale priprav sa na to,ze milano nie je madarsko,je tam drahsie ako inde v Taliansku.ale pisem zo skusenosti v roku 2007,uz som tam 2 roky nebola,zial.
    Hotely
    su drahe ale pri vlakovej stanici-centralnej,je aj mnozstvo penzionov,kde sa da ubytovat okolo 80 eur za izbu s manzelskou postelou,sprchou a WC plus televizor.pekne ,ciste ale nie prepychove.
    v centre mesta,v normalnom hoteli rataj tak okolo 150 eur a vyssie na noc za izbu s mazelskou postelou a kupelnou,TV,mini bar.
    inde po meste sa da zohnat ubytovanie v rozmedzi od 60 eur vyssie .zalezi od toho,co hladas.

    cesta z letiska
    predpokladam ze pricestujete na Milano Orio serio-Bergamo/uz neviem ani ako sa to presne vola/,tam stoja pred hlavnym vchodom autobusy,ktore idu dalej do Milana k centralnej stanici.
    listok si treba zakupit v automate alebo v ufficio per i viaggi v letiskovej hale. jednosmerny listok stoji okolo 7 eur.

    typ na nakupy-ak haldas nieco vyhodne ,poradim tazko.ak hladas normalne obchody,alebo dokonca znackove,nie je problem.plne mesto je zaplavene butikmi,pekarnami,marketmi.....listok na metro stoji 1 euro,ale daju sa kupit aj take,co maju oba konce na stiknutie-akoze dva v jednom a tie stoja o par centov menej.
    mozete sa odviest ku cadorne,tam byvaju rozne stanky,inak v centre mesta pri la scale,alebo pri duome,ale tam to uz byva drahe

    osobne by som ti odporucala viac nakupy v torine,na porta palatina,kde je obrovsky trh a hlavne cez vikend sa tam da ozaj nakupit vselico a aj v dobrych cenach.obojstranny listok z Milana do torina stoji okolo 20 eur.zo stanice porta nuova sa na trznicu dostanete elektrickou c.18.listok stoji 1 euro.
    poznam tieto mesta,ale za dva roky clovek toho aj dost zabudne.musela by som dakde vyhrabat mapu.....
    Naposledy upravil osky : 02.08.10 at 20:42

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Skús sa skontaktovať s p. Mojsejovou ona tam jeden čas chodievala , tá ti poradí

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Zdenusko Pozri príspevok
    Poprosim o prakticke rady pri ceste do Milana./planujeme vikendove nakupy/... Transport z letiska do centra, aky hotel,kde na nakupy.....atd ???. Este nemam hotel,ale asi niekde medzi hlavnou stanicou v Milane a centrom.
    Dakujem
    Miláno má tri letiská, na ktoré...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    korela Pozri príspevok
    Miláno má tri letiská, na ktoré...
    sory,ale tato otazka sa mi nezda adekvatna-pokial viem,z bratislavy do milana sa da letiet len na letisko v bergame.

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    Ano ano...srandicky...
    Pojdeme na letisko v Bergame....
    A celo to bude ako narodeninovy darcek...tak preto Toto mesto....
    Ak ma niekto skusenosti s touto cestou...dajte vediet...

    Velmi pekne dakujem

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Zdenusko Pozri príspevok
    Ano ano...srandicky...
    Pojdeme na letisko v Bergame....
    A celo to bude ako narodeninovy darcek...tak preto Toto mesto....
    Ak ma niekto skusenosti s touto cestou...dajte vediet...

    Velmi pekne dakujem
    ja som vzdy cestovala s ryanair-je to cenovo vyhodne a hlavne ak si to zajednas daky ten mesiac dopredu.na palubu mozes vziat max.10kg a do batozinoveho priestoru 15kg,alebo 20kg-uz si to presne nepamätam ale na ich stranke to iste bude napisane.za kazde kilo naviac platis.
    alebo euro skype-to uz asi neexistuje.
    inak som uz popisla vyssie,ako sa potom z bergama dostanes priamo do Milana-netrva to ani celu hodinu.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    osky Pozri príspevok
    sory,ale tato otazka sa mi nezda adekvatna-pokial viem,z bratislavy do milana sa da letiet len na letisko v bergame.
    A prečo by nebola adekvátna? Nenapísal že má odlet z BA. Aj Shwechat prichádzal do úvahy, okrem iných lokalít, sme na internete. Neposlal svoju vizitku.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    korela Pozri príspevok
    A prečo by nebola adekvátna? Nenapísal že má odlet z BA. Aj Shwechat prichádzal do úvahy, okrem iných lokalít, sme na internete. Neposlal svoju vizitku.
    mas pravdu,prepac.
    ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    osky Pozri príspevok
    mas pravdu,prepac.
    ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....
    Zdá sa mi , že na Malpensu letia aj z Wiedne

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    osky Pozri príspevok
    mas pravdu,prepac.
    ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....

    Osky, na tomto život nestojí, to sú nepodstatné veci.
    Vieš, poznala som slovenských emigrantov žijúcich v CH, ktorí sa chodili šatiť do EN. Letecky. Pretože to bolo výhodné.

    A že Ryanair lieta do Bergama, možno pre vzdialenosti od Milána:
    Airports in Milan - Distance from Milan

    Milan Linate Airport [LIN] Km 7

    Milan Malpensa Airport [MXP] Km 39


    Bergamo Orio al Serio Airport [BGY] Km 46

    A aby si verila, tak z Viedne sa lieta na LIN aj MXP.

    Flugplanhttp://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active

    Možno sa to niekomu zíde.



    Von: Wien
    Nach: Mailand Linate Apt, Italien
    .
    Von: Wien
    Nach: Mailand Malpensa Apt, Italien

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    Dakujem Vam....
    A kto tam uz bol,je to jednoduche - co sa tyka prepravy z letiska do centra?
    A potom zase naspat na letisko?
    /Da sa dorozumiet anglicky/??

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    A čo sa týka ubytovania, tak ako písala osky.

    Teraz je hlavná sezóna. Lokalitu ktorú máš na mysli...tam je síce hotel na hoteli, ale mimo sezónu tam stojí noc/osoba 40-60 euro, čo najlacnejší variant, ale dá sa aj veľmi slušne 30 euro noc/osoba....ale stále hovorime o mimosezóne.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    korela Pozri príspevok
    Osky, na tomto život nestojí, to sú nepodstatné veci.
    Vieš, poznala som slovenských emigrantov žijúcich v CH, ktorí sa chodili šatiť do EN. Letecky. Pretože to bolo výhodné.

    A že Ryanair lieta do Bergama, možno pre vzdialenosti od Milána:
    Airports in Milan - Distance from Milan

    Milan Linate Airport [LIN] Km 7

    Milan Malpensa Airport [MXP] Km 39


    Bergamo Orio al Serio Airport [BGY] Km 46

    A aby si verila, tak z Viedne sa lieta na LIN aj MXP.

    Flugplanhttp://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active

    Možno sa to niekomu zíde.



    Von: Wien
    Nach: Mailand Linate Apt, Italien
    .
    Von: Wien
    Nach: Mailand Malpensa Apt, Italien

    tak dik za info-dufam ze sa to zide i mne,tym chcem povedat,ze dufam,ze sa tam este aspon raz vratim.Taliansko mi chyba,ale vobec nemam cas sa tam ist pozriet.ani len na ten vikend....

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    Zdenusko Pozri príspevok
    Dakujem Vam....
    A kto tam uz bol,je to jednoduche - co sa tyka prepravy z letiska do centra?
    A potom zase naspat na letisko?
    /Da sa dorozumiet anglicky/??
    ahoj, chcem sa spytat, ci je preprava z letiska do centra skutocnejednoducha? predpokladam, ze si tam bol, tak ak by si mi vedel poradit nieco, budem rada. zajtra letíme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.