Zavrieť

Porady

Určenie platovej triedy vo verejnej správe

Dobrý deň, môže mi niekto poradiť od apríľa 2007 som zamestnankyňa obecného úradu a od februára 2009 robím aj účtovníctvo tejto obce, okrem inej agendy. Prax 3 roky 270 dní. Som zaradená v 6 platovej triede a v druhom platovom stupni, zaradila ma kolegyňa správne? Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    susann2 Pozri príspevok
    Komplexné zabezpečenie učtovníckej agendy patrí do 8. triedy. V triede 6 by malo byť zaradenie, vtedy, ak ide o odbornú prácu vo finančnej účtarni, niekym riadenú.
    Je to uhol pohľadu a záleží naozaj od toho čo všetko obnáša jej práca, či teda naozaj ide o komplexné zabezpečenie účtovnej agendy od A po Z teda (napr. začíanajúc podkladmi a končiac výkazníctvom) tak v tom prípade je to 8 platová trieda, ale ak robí len čiastkovú účtovnícku prácu (napríklad už len zaúčtuje niekým spracované podklady), je braná len ako účtovníčka tak je to 7 Platová trieda Samostatná odborná účtovnícka práca (napr. v mzdovej účtarni, finančnej účtárni ....)

    Platový stupeň 2 je správny, po odpracovaní 4 celých rokov je posun do platového stupňa 3.
    Naposledy upravil Sabadka : 02.08.10 at 11:39

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    10erika Pozri príspevok
    ... má nejaký vplyv moja takmer 4 ročná prax na určenie platovej triedy 8, hoci robím účtovníctvo moja mzdárka mi stále hororí že podľa nej potrebujem 6 rokov praxe
    mzdárka sa mýli, doporučovala by som jej, nech si dôkladne naštuduje zákon 553/2003, hlavne §-fy 5 a 6, a nech si naštuduje katalógy pracovných činností. Práca účtovníčky ako takej spadá min. do platovej triedy č.8, podľa dosiahnutého vzdelania a vykonávanej činnosti.

    PS: akú má platovú triedu mzdárka? tiež 6??? ........prax 6 rokov, na zaradenie do 8. triedy nemá oporu v zákone, t.z., že prax ako taká je stupeň...... takže to zhrniem, práca účtovníčky v tvojom prípade, platová trieda 8 a stupeň 2, kuk zákon 553/2003, príloha č.3 - základná stupnica platových taríf zamestnancov vo verejnom záujme.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    10erika Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže mi niekto poradiť od apríľa 2007 som zamestnankyňa obecného úradu a od februára 2009 robím aj účtovníctvo tejto obce, okrem inej agendy. Prax 3 roky 270 dní. Som zaradená v 6 platovej triede a v druhom platovom stupni, zaradila ma kolegyňa správne? Veľmi pekne ďakujem
    Komplexné zabezpečenie učtovníckej agendy patrí do 8. triedy. V triede 6 by malo byť zaradenie, vtedy, ak ide o odbornú prácu vo finančnej účtarni, niekym riadenú.

    Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

    Lilu1
    Ja by som ešte doplnila § 7 ods. 4 zákona 553/2003 Z. z. kde sa píše:
    Zamestnávateľ môže zamestnancovi okrem pedagogického zamestnanca a OZ určiť tarifný plat podľa príslušnej stupnice platových taríf v rámci rozpätia najnižšej platovej tarify a najvyššej platovej tarify platovej triedy, do ktorej ho zaradil, nezávisle od dĺžky započítanej praxe.
    To znamená, že Ti zamestnávateľ môže určiť 12-ty platový stupeň v 8. platovej triede.

    10erika je offline (nepripojený) 10erika

    10erika
    ... má nejaký vplyv moja takmer 4 ročná prax na určenie platovej triedy 8, hoci robím účtovníctvo moja mzdárka mi stále hororí že podľa nej potrebujem 6 rokov praxe

    Určenie platovej triedy vo verejnej správe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.