Zavrieť

Porady

presná tlač etikiet

Nevie mi niekto poradit ako sa "trafit" pri tlaci presne na papier???

Potrebujem presne vytlacit etikety na predsekany papier lenze stale to par mm ulietava (skusal som pokus omyl ) - samozrejme davam aj pozor na spravne vlozeny papier...

Nema nahodou niekto nejaky tip?
Pripadne skusenosti so software na taku tlac? Ide o kruhove etikety...

Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tristann Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradit ako sa "trafit" pri tlaci presne na papier???

    Potrebujem presne vytlacit etikety na predsekany papier lenze stale to par mm ulietava ...
    Keby si bol prezradil, že v akom softe to robíš, možná by aj niekto poradil .
    V každom prípade ak som kedy tlačil na etikety, tak to nebol predsekaný papier, až po tlači sa to "posekalo". To uletenie môže spôsobiť aj malý rozmer papiera, tlačiareň si ho "horšie podá"....

    Tristann je offline (nepripojený) Tristann

    Tristann
    vďaka - skôr som chcel tip na nejaký software...

    Viem že sú ale či niekto také už neriešil a nevie poradiť či taký sofware na niečo bude alebo zbytočné ho zháňať.

    Jasne - keby to bol obdlznik alebo stale rovnake nalepky tak urcite nasekat az potom - ale ide o okruhle a často meniace nálepky... tak preto tento spôsob...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tristann Pozri príspevok
    ... keby to bol obdlznik alebo stale rovnake nalepky tak urcite nasekat az potom - ale ide o okruhle a často meniace nálepky... tak preto tento spôsob...
    ... aj okrúhle samolepiace etikety sú dodávané na formáte A4.
    Samozrejme sú aj iné možnosti, napr. plotre, ale to je už iný level...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ja som mal etikety Rayfilm, kde priamo u výrobcu sa dala stiahnuť šablóna pre tlač (*.cdr) k jednotlivým typom etikiet

    Tristann je offline (nepripojený) Tristann

    Tristann
    vdaka... ja prave pouzivam tie predseknuté - univerzálne okrúhle priemer 60mm...
    Ide len o to - ako ich vytlacit do toho kruhu co najpresnejsie...

    Dufal som ze niekto to uz robil a vie poradit ci zoskenovat predseknuty papier a potom to tam triafat alebo vyuzit nejaky soft aaalebo .... proste prakticku skusenost s tlacenim do vyznaceneho priestoru!

    Tlaciarni mam k dispozicii viac - ich nastavenia celkom ovladam - ide len o to aky sposob prace sa najviac osvedcil - alebo ci na presnost mozem zabudnut...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Tristann Pozri príspevok
    vdaka... ja prave pouzivam tie predseknuté - univerzálne okrúhle priemer 60mm...
    Ide len o to - ako ich vytlacit do toho kruhu co najpresnejsie...

    Dufal som ze niekto to uz robil a vie poradit ci zoskenovat predseknuty papier a potom to tam triafat alebo vyuzit nejaky soft aaalebo .... proste prakticku skusenost s tlacenim do vyznaceneho priestoru!

    Tlaciarni mam k dispozicii viac - ich nastavenia celkom ovladam - ide len o to aky sposob prace sa najviac osvedcil - alebo ci na presnost mozem zabudnut...
    ved aj Rayfilm co mam su predseknute a dostat ich v mnohych tvaroch a velkostiach. Co som ale najviac ocenil, ze sablona sa velmi presne trafila... stacilo povkladat texty, obrazky, nastavit a pustit tlac... to co sa malo tlacit bolo biele na sablone, ostatne fialove

    presná tlač etikiet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.