Zavrieť

Porady

pluing

dobrý den mohol by mi niekto poradi ako si nainštalovat pluing na operu? zle sa zobrazuje a ono mi tam napísalo nainštalovat pluing alebo podobne a ja neviem ako stránky sa pomaly načitávajú alebo sa iba spolovice trebárs obrázky dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    babička1
    výraz "neposlovenčíš" som použil vyššie ja, tak asi to bude na mňa ten dotaz. Poslovenčením operačného systému som myslel to, aby si mala všetky voľby a nastavenia v tvojom počítači v slovenčine - čo sa týka operačného systému (to je to, čo sa ti ukáže na obrazovke keď spustíš počítač). Inštalujú sa do systému také balíky s podporou, ktoré zmenia anglický jazyk systému na slovenčinu - natrvalo.
    Okrem operačného systému si môžeš zvoliť (väčšinou) v akom jazyku si budeš môcť programy do počítača inštalovať. Príklad je vyššie, čo sa týka Opery. Ale týka sa to aj takmer všetkých programov.
    Ale najskôr by si mala zobrať od niekoho zopár hodín školenia práce s počítačom. Tým ťa nechcem uraziť, pravdepodobne sa vyznáš v niečom inom, ale počítače to nie sú.
    Píšem to preto, že je z tvojich reakcií vidieť, že by asi bol problém ti niečo radiť, keď nevieš ani úplné základy - napríklad že nestačí niečo si stiahnuť do počítača ale je to treba aj spustiť aby sa to nainštalovalo a býva zvykom hneď aj reštartovať počítač aby sa zmeny prejavili.
    Nehnevaj sa za tie slová.

    Inak čo sa týka prekladu, sú aj iné možnosti - ale tak narýchlo si prelož text napríklad tu:
    http://www.google.sk/language_tools?hl=sk

    Text si označ myšou (zamodri), stlač na počítači tlačítko CTRL (drž ho) a stlač aj "C". Tým si zobrala text do pamäte počítača. Teraz klikni myšou do okna z linku ktorý som ti dal (google) a stlač (a drž) tlačítko CTRL a stlač aj "V". text sa prenesie do toho okna, pod tým oknom si vyber z akého jazyka do akého chceš prekladať a potom stlač "preložiť" .
    Naposledy upravil Stevo5 : 05.08.10 at 15:47 Dôvod: doplnenie

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    babicka1 Pozri príspevok
    dobrý den mohol by mi niekto poradi ako si nainštalovat pluing na operu? zle sa zobrazuje a ono mi tam napísalo nainštalovat pluing alebo podobne a ja neviem ako stránky sa pomaly načitávajú alebo sa iba spolovice trebárs obrázky dakujem
    Odinstaluj operu a stiahni si najnovsiu odtial http://www.opera-prehliadac.com/ a nainstaluj.
    Pluginy alebo widgets mas tu http://widgets.opera.com/

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    ahoj aj som odinštalovala operu aj som ju dala znova ,ale problém je ten istý tá grafika je zlá, obrázky sú tak slabo vidiet také dierkove všetko ja som neni odborník na tieto veci ja som taký samouk je tam všetko anglicky a ja tomu nerozumiem,tu na konci inštalovania je písané že musím súhlasit s licenciou to ked urobím budem za používanie opery platit? alebo ako je to aby som zase niečo neurobila zle

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Fero11 má pravdu. Za Operu nebudeš platiť ak by si klikala na čokoľvek čo sa týka Opery. Stiahni si Operu napríklad tu:
    http://www.dobreprogramy.sk/opera - mala by mať aj slovenčinu. Musíš pred jej nainštalovaním odstrániť všetko v počítači z predchádzajúcej Opery. Určite tam zostali nejaké adresáre na disku C v ProgramFiles a aj v Document and Settings. Ak to neodstrániš, po nainštalovaní novej sa ti tam prenesú nastavenia z predchádzajúcich verzií Opery.

    Tiež by mohlo pomôcť:
    Nepíšeš aký máš operačný systém, ale skús si preinštalovať ovládače na grafickú kartu, tiež podporu grafiky - DirectX.

    Ak si na toto netrúfaš, niekoho si pozvi aby ti to spravil, nie je to veľa roboty. Ak máš problém s angličtinou prečo si "neposlovenčíš" aj operačný systém?

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    ja som si teraz postahovala nejaké programi zo zoznamu mám ich uložené ale neviem či sa musia ešte nejako spustit alebo čo? inak dakujem za rady

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Myslim si, ze by si mala kontaktovat nejakeho znameho, ktory v tom trocha chodi, aby ti to troska vysvetlil, lebo takto to je tazko

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    prosím ta písala si neposlovenčíš aká stránka by to mala byt ked som si stiahla preklad tak sa mi tam iba slovíčka dali prekladat

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    máš pravdu nehnevám sa len chcem trocu viac vediet som samouk ja skúšam iba niečo nové tú operu som si opravila ,ani neviem poriadne ako ,ale teraz sú obrázky pekné ako majú byt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.