Zavrieť

Porady

Xp & win 7 sietovanie

dobrý deň mam taky problem mam 2 pc na jednom xp na druhom win 7 ultimate a mam ich zosietovane z win7 mi ide import,export suborov na xp a z xp mi najde pc kde mam win 7 ale pri otvorení zdielaných súborov teda celu tu pracovnu skupinu ktorá obsahuje tie zdielané priečinky a subory pýta odomna heslo dá sa to nastaviť aby odomna nepýtalo heslo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Mne sa to podarilo pomocou TEJTO stránky.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    1. na Win 7 musis mat tu siet nastavenu ako Domacu.
    2. Obidva pocitace musia mat tu istu Pracovnu skupinu (Workgroup napr.)
    3. Vo Win 7 v casti zdielanie treba vypnut vyzadovanie hesla na zdielanie tlaciarni, suborov, bla bla bla.

    Mrgrabber je offline (nepripojený) Mrgrabber

    pripadne mi napište na skypa moj nick: junior130000 ...viac Mrgrabber
    diky moc vo win 7 som našiel pri sieti podrobnejšie nastavenie siete a tam sa dalo nastaviť či chcem heslo alebo nie tak som to vypal a teraz to už funguje takže ešte raz diky moc

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Nechcem zakladat novu temu, tak to skusim tu.
    Mame doma 3 PC (2xNB - win7 + 1PC-win XP) vsetky kablami pripojene na router AirLive a odtial na modem a internet od UPC.
    Chcel by som na takomto zapojeni vytvorit siet aby sa pocitace navzajom videli, a niektore adresare boli zdielane. Hlavne na PC - lebo tam je zapojena aj tlaciaren a teraz ked chcem nieco tlacit z NB tak musim pouzit USB kluc na prenos suboru.
    Otazka - myslite ze to nastavenie zvladne taky priemerny PC uzivatel, za pomoci rad z porady alebo sa mam radsej dopredu zverit do ruk mietnych odbornikov?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    najprv by som ti odporucal pouzit google a ak si nedas rady, tak potom napis, kde je problem.
    ps
    Kedze niesom sietar, nikdy som nevyuzival zdielanie adresarov a tlaciarni.
    Aj ked spravujem malu siet cca 30 strojov, tak som si na jednom postavil linux a tam mam nejake sluzby a aj FTP na ktory ma kazdy pristup (takze zdielanie adresarov nemusim )

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Zdielanie adresarov je dobra vec, ked sa to dobre nastavi tak to ide ako vino a cez FTP tazko vyzdielas napriklad tlaciaren.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ja som nenapisal, ze cez FTP vyzdielam tlaciaren.
    FTP sluzi cisto na prenos suborov

    Xp & win 7 sietovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.