Zavrieť

Porady

Prepojenie TV a PC

Snažím sa prepojiť stolový PC s TV. Zabudovaný kábel má na strane TV SCART, na strane PC S-VIDEO (audio je zabudované v tom kábli). Zvuk mi na TV v AV1 výstupe ide, obraz nie. Keď nastavím v PC, aby rozšírilo zobrazenie aj na druhú obrazovku, ktorú PC rozoznal, vypíše mi to „nastavenie nie je možné uložiť“ a keď sa o to isté pokúsim cez ovládač grafickej karty, tak mi vypíše „This operation is not supported based on current display configuration“.Vie mi niekto poradiť, čo s tým. Operačný systém WIN 7.
Výzva pre IT.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    EšEm Pozri príspevok
    áno, pinový
    Pinovy je scart vzdy, ale ci je aj 21 pinovy, to sa casto dozvies, az ked ho roztvoris........

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tak to ratas zle scart ma vzdy 21 pinov (ten 21 je kovovy obal) ale niesu vzdy vsetky zapojene, pozri aj http://cs.wikipedia.org/wiki/SCART celkom dole je min. zapojenie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    EšEm Pozri príspevok
    Dík, tak je to 21 aj s obalom
    Ááááále či máš aj vnútri 21 káblikov zapojených? Lebo z tých 21 pinov býva zapojených len zopár, málokedy všetky.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    EšEm Pozri príspevok
    Snažím sa prepojiť stolový PC s TV. Zabudovaný kábel má na strane TV SCART, na strane PC S-VIDEO (audio je zabudované v tom kábli). Zvuk mi na TV v AV1 výstupe ide, obraz nie...
    Postreh: 21-pinový kábel je len SCART --> SCART. Keď má SCART --> S-VIDEO, tak tam budú zapojené maximálne 4 piny, ktoré tam idú. Vlastne 4 + zvuk.

    Tiež treba potom na TV zvoliť vstup S-VIDEO (alebo S-VHS), nie AV. Teda aspoň si myslím, S-VIDEO má obyčajne vlastnú koncovku na TV, neviem ako to chodí cez SCART.
    Naposledy upravil PotPalo : 05.08.10 at 13:33

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    PotPalo Pozri príspevok
    Postreh: 21-pinový kábel je len SCART --> SCART. Keď má SCART --> S-VIDEO, tak tam budú zapojené maximálne 4 piny, ktoré tam idú. Vlastne 4 + zvuk.

    Tiež treba potom na TV zvoliť vstup S-VIDEO (alebo S-VHS), nie AV. Teda aspoň si myslím, S-VIDEO má obyčajne vlastnú koncovku na TV, neviem ako to chodí cez SCART.
    Ja mám starý typ OTF471 a tam je v SCARTe všetko - kompozit, s-video a samozrejme aj zvuk. Len RGB som neskúšal.

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    V predaji sú aj univerzálne scart adaptéry, je na nich spravidla s-video, cinch a na druhej strane 21 pinový scart. Na adaptéry je prepínač out-in.

    EšEm je offline (nepripojený) EšEm

    EšEm
    Tak ten problém sa z HW zmenil asi na SW. Prepojenie funguje, ale iba vtedy a tak, že buď ide obraz na TV, alebo ide na PC, nie naraz. Mám operačný systém Win 7, 64bit, grafickú kartu ATI radeon hd 3600. Nedá sa mi obraz ani zdieľať "extend", ani "duplicate", iba "replace", čo ale nie je praktické, lebo TV je o 2 miestnosti ďalej vopred vďaka za prípadné rady

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Podla mna to nevie nastavit take rozlisenie ktore by bezalo aj na PC aj na TV a preto nedovoli duplicate. Ale extend musi ist lebo tam moze byt na kazdom ine rozlisenie.
    Asi problem ATI ovladaca pod Win7, mas poslednu verziu?

    EšEm je offline (nepripojený) EšEm

    EšEm
    Áno, asi to bude tým. Ale mať obraz na oboch naraz nejde, aj keď som nainštaloval najnovší ovládač. Čítal som nejaké fóra a viacerí mali ten istý problém pri Windows 7. Zatiaľ som našiel klávesovú skratku win+p, ktorou sa jednoducho prepína zobrazenie z jedného výstupu na druhý.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Prave tu mam na servis jeden Win 7 64 bit s ATI grafikou a je to katastrofa ten ich ovladac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.